Slováci rozhodli zápas s Grékmi v samom závere

Slováci si výhrou proti Grécku zabezpečili druhé miesto v A skupine.

Grécko 1:2 (0:0,0:1,1:1) Slovensko

Góly: 31. BARBAS19. SVITANA (Haring), 45. BENIAČ (Hrivnák, Ladiver)

Vylúčenia: 6:7, navyše Slovák 10 min OT, Svitana 5+DKZ  Strely na bránu: 22:25

Zostava SR: Petrík, Bratina) - Minárik, Haring, Blahut, Danko, Šlachtič, Bujdák, Titka, Kašša, Svitana, Hrivnák, Ladiver, Maděra, Beniač, Slovák, Behúl, Martinusík, Rímsky, Žulko, Wagner, Oravec.

V dôležitom zápase proti Grécku sme hneď po dvoch minútach tŕpli pri štvorminútovom oslabení, keď Slovák k dvom menším trestom inkasoval aj osobný trest desať minút. Grékom sme však v presilovke veľa nedovolili. Hra potom mala tempo, no na mužstvách bolo vidieť, že to bude dnes opatrnejšie. Presilovku sme potom mali možnosť hrať aj my, no bez úspechu. Najväčšie šance Grékov hasil Petrík v deviatej minúte a to dokonca na dvakrát, my sme sa mohli dostať do vedenia po strelách Beniača a Hrivnáka, pár sekúnd pred koncom tretiny sa ešte do sľubnej pozície dostával Kašša. Prvú časť hry sme na strely vyhrali 12:5, gólovo však mlčali oba tímy.
Druhú tretinu sme začali presilovkou, chýbal nám však väčší dôraz najmä v okolí bránkoviska a Gréci sa poľahky ubránili. Následne dostal veľmi prísny verdikt od rozhodcov Žulko, no paradoxne po minúte sa spoza bránky prekvapivo presadil Svitana a poslal nás do vedenia. Ďalšiu veľkú šancu na gól mal po prieniku Rímskeho Oravec, mieril však len do gólmana a šesť minút pred koncom zavarila Grékom formácia Martinusík - Žulko - Slovák. Minútu pred koncom ušiel našej obrane Barbas, Petrík však dôležitým zákrokom pordžal svoj tím. Poslednú šancu v prostrednej časti mal opäť Kašša.
Tretie tretina priniesla gól už po pol minúte, bohužiaľ v našej sieti. Opäť nám po prvom krídle ušiel rýchly Barbas a tentokrát sa nemýlil - 1:1. Vrátiť do vedenia sme sa mohli o minútu a pol, keď si šiel sadnúť Grék za hru vysokou hokejkou. To sa takmer podarilo Žulkovi, ktorý však iba rozozvučal tyče Liakopoulosovej bránky. Po vypršaní Grékovho trestu bol prísne vylúčený Bujdák, ktorý pri strele nešťastne trafil súpera, ktorý sa mu hodil pod nohy, potom sa rozhodcovia "predviedli", keď za jasný faul na Hrivnáka poslali arbitri na trestnú lavicu nielen faulujúceho Gréka, ale i samotného Hrivnáka za faulovanie. Náš reprezentant sa však medzitým rychlo ukryl na striedačke a tak si páni v pruhovanom vytiahli z nášho klbka Maděru. Táto situácia iba dokumentovala nepresný výkon oboch rozhodcov. Tí dokonca päť minút pred koncom za súboj, akých bolo v zápase s Kanadou hádam zo tridsať, vylúčili Svitanu do konca stretnutia. Do konca zápasu sa tak Grékom ponúkala presilovka 5 na 4. Do konca zápasu sme sa však bránili statočne a 8 stotín pred koncom sme dokonca Beniačom strhli víťazstvo na svoju stranu. Náš reprezentant skóroval do prázdnej brány, keďže Grékom remíza na druhé miesto nestačila, tak riskli hru vabank. Vďaka výhre sme si vybojovali druhé miesto v skupine A. V zajtrajšom štvrťfinále nás tým pádom čaká o 22:45 SELČ reprezentácia USA.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (4 votes)