MS ženy: Po výhre nad Taliankami prvé miesto v skupine

By Michal Runák - Posted on 06 jún 2013

Slovenky ešte na MS neinkasovali, vo štvrťfinále ich čakajú hokejbalistky Veľkej Británie.

Taliansko 0:4 (0:1,0:2,0:1) Slovensko

Góly: 5. PAVLOVIČOVÁ (M. Gajdošová, Raková), 22. JURČOVÁ (Veličková, Pravlíková) 26. IHNAŤOVÁ (Stašová, Klimášová) 32. KRAJŇÁKOVÁ (Žitňanská)

Vylúčenia: 9:11, Strely na bránu: 33:12

Zostava SR: Tomčíková (22. Zuziaková) - Karafiátová, Kolcúnová, Lalíková, Raková, Žitňanská, Majkúthová, Ivana Gajdošová, Kapustová, Pavlovičová, Jurčová, Stašová, Ihnaťová, Bednárová, Krajňáková, Veličková, Pravlíková, Gajdošová Mária, Mikesková, Gorecká, Klimášová.

Ani posledný zápas v skupine nepriniesol žiadne prekvapenie. Naše dievčatá mali zápas pevne v rukách, i keď po prvej tretine mali len jednogólový náskok. V druhej tretine pridali ďalšie dva góly a po nich sa tréner Kolibík rozhodol striedať brankárky. Zuziaková si rovnako ako pred ňou Tomčíková a Kaliská mohla okúsiť premiéru na tohtoročnom šampionáte, na brankárskom poste sa tak v troch zápasoch prestriedali všetky tri dievčatá. V poslednej tretine sme pridali ešte jeden gól a ten zabezpečil, že sme vyhrali skupinu s plným počtom bodov a so skóre 18:0. Vo štvrťfinále sa stretneme zajtra o 16:00 SELČ s hokejbalistkami Veľkej Británie. Aj v tomto zápase budeme veľkým favoritom.