By Michal Runák - Posted on 05 jún 2013

V treťom zápase na šampionáte prišla prvá prehra s Kanadou.

Kanada 3:0 (0:0,2:0,1:0) Slovensko

Góly: 24. GHILARDUCCI, 27. STINZIANI, 43. STINZIANI

Zostava SR: Petrík, Bratina) - Minárik, Haring, Blahut, Danko, Šlachtič, Bujdák, Titka, Kašša, Svitana, Hrivnák, Ladiver, Maděra, Beniač, Slovák, Behúl, Martinusík, Rímsky, Žulko, Wagner, Oravec.

Zápas sa pre nás začal vyvíjať dobre, už po po tridsiatich sekundách sme dostali výhodu presilovky. Tá sa navyše znásobila po minúte a pol, no krátku výhodu 5 na 3 sme nielenže nedokázali využiť, ale Kanaďania sa ubránili aj tej 5 na 4. Gólman Luongo mal niekoľko zákrokov a svoj tím podržal. O chvíľku sa hralo 4 na 4, najskôr si za nedovolené bránenie šiel sadnúť Kanaďan, po ňom na nešťastie aj Žulko s Dankom. Predtým však prvýkrát vážne zasahoval Petrík, ktorý zmaril samostatný nájazd. Po vypršaní trestu Kanaďana tak mali domáci vyše minútovú výhodu presilovky 5 na 3. Aj my sme však tak ako náš súper túto pohromu prežili bez ujmy. V desiatej minúte sme navyše hrali ďalšiu presilovku a po minúte a jedenástich sekundách si dokonca veterán Musto išiel sadnúť na štyri minúty za vysokú hokejku. Ani z tejto presilovky sme však nevyťažili gól, hoci sme mohli najskôr Kaššom, Slovákom a potom i Svitanom. Plné tribúny teda v prvej časti fantastického hokejbalu gól nevideli.
V druhej tretine pokračoval trend vylúčení, na úvod sme dvakrát po sebe prezmenu pykali my. Najkôr sedel Maděra, po ubránení sa sme sa previnili technickým priestupkom o počte hráčov na ploche. V tejto nevýhode sme sa navyše dopustili ďalšieho faulu, po ktorom bolo nariadené trestné strieľanie. Sweetlanda však Petrík s pomocou brvna vychytal! V pokračujúcej výhode sa potom opäť famózne niekoľkokrát vyznamenal Petrík. Potom sa hralo konečne chvíľu aj 5 na 5 a v tomto stave sme Kanaďanom nepríjemne podkurovali. Prišla však veľmi nešťastná chvíľa, keď Blahut nevyviezol loptičku z pásma, tá sa v skrumáži pred Petríkom odrazila ku Ghilarduccimu a ten poslal Kanadu do vedenia.  Pár sekúnd po góle sme navyše faulovali a opakovala sa tak neustála situácia o nerovnovážnom počte hráčov na ploche. V presilovke mal opäť blízko ku gólu Ghilarducci, Petríka zachránila žrď. Kanada však udrela po druhýkrát po návrate Minárika na plochu. Petríka si vychutnal Stinziani a bolo 2:0. Sily nám ubúdali ďalšími hrami v oslabení, v štyroch hráčoch sme dokončili zbytok prostrednej tretiny.
V tretej ešte chvíľku pokračovala kanadská presilovka, po nej nasledovalo vzájomné vylúčenie, hralo sa však 5 na 4, pretože Kanaďan inkasoval trest navyše. Naša výhoda však bola zmarená ďalším technickým priestupkom o počte hráčov na ploche, dnes už po druhýkrát. V oslabení si však Rímsky vypýtal faul od kanadského obrancu po minúte a pol.  Tridsať sekúnd sa teda hralo 4 na 4, potom pokračovala naša presilovka. Bola to jedna z posledných možností, vrátiť sa do zápasu.  Ruky sme takmer dvíhali po Hrivnákovej bombe od modrej, zvonila však iba žrď. V tom čase sa na ihrisko vrátil aj vylúčený Kanaďan, no domáci pykali ihneď po jeho návrate, keď sa tvrdo v bránkovisku snažil upratovať obranca javorových listov. Po desiatich sekundách od priestupku minul prázdnu bránu Beniač. Kanaďania prežili napokon aj túto hrozbu. Štyri minúty pred koncom mohli svoje víťazstvo potvrdiť po faule Ladivera, urobili tak až po jeho návrate, keď sa opäť presadil Stiziani. Do konca zápasu si už favorit víťazstvo postrážil, my sme si tak pripísali prvú prehru na šampionáte.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 3.8 (5 votes)