Druhé prekvapenie sa nekonalo, v Gajaroch proti Čechom s bilanciou 1:1

By TOPhbl.sk - Posted on 03 marec 2013

Druhý zápas medzi Slovenskom a Českou republikou zvládli lepšie naši hostia.

Cez víkend 2. a 3. marca mal seniorský výber slovenskej reprezentácie na pláne dva prípravné zápasy proti Česku. Ten sobotňajší Slováci zvládli vynikajúco, keď zdolali odvekého rivala 5:3. V odvete Česi oplatili Slovákom prehru, zvíťazili tesne 2:1.

Naši reprezentanti nenastúpili do stretnutia najlepšie, keď sa už v druhej minúte museli brániť presile súpera. Tlak Česka sme ustáli, no v 7. min sme hrali opť v početnej nevýhode. Martinusík si šiel sadnúť na trestnú lavicu za držanie hokejky protiráča a súper potreboval na zmenu skóre iba necelú minúty. Průcha poslal hostí do vedenia - 1:0. V 11. min hrali presilovku aj Slováci, no ponúknutú výhodu nedokázali premeniť na vyrovnanie.

Na začiatku druhej tretiny si slovenská reprezentácia zopakovala hru proti štyrom hráčom súpera, keď na trestnej lavici sedel Hnízdil. Hoci naša kombinácia neviazla, Šimara sa v bránke veľa nenadrel. Podobne skončila aj presilová hra z 20. min pri vylúčení Růžičku. V 24. min držal súpera Haring, no v 26. min sa previnili aj Česi. Oslabenie sme tak ustáli bez problémov, no tie nastali paradoxne v našej presilovej hre. Po snahe Blažeka a následne Hudečeka sa k dorážke vo vlastnom oslabení dostal Topolánek a Slovensko prehrávalo o dva góly. Početná výhoda nám napokon priniesla aspoň zníženie skóre. Niekoľko sekúnd pred jej koncom sa po prihrávke od Ladivera presadil Hraško. V závere druhého dejstva sme mali ešte jednu početnú výhodu, no tá opäť zostala nevyužitá.

Tretia tretina začala zhurta, už po 28 sekundách sa na lavicu hanby porúčal Kučerka za hru so zdvihnutou hokejkou. Česi sa okolo Nátera krútili mimoriadne nebezpečne, najprv pálil Kudela, následne hrozila formácia Šíma-Průcha-Lux. Aj vďaka výbornému Náterovi naši reprezentanti odolali, no už v 34. min sme sa bránili opäť. Tentoraz zakombinoval Topolánek a Náter bol znovu v pernamencii. Následne si poradil aj Dědičovou strelou. V týchto momentoch prebrali opraty zápasu plne hostia a Slováci hrozili iba sporadicky. Vypätý záver sa nezaobišiel ani bez emócii na oboch stranách. V 41. min pohrozila dvojica Lux - Šíma, druhý menovaný ale nevyužil správny moment na zakončenie. Tri minúty pred záverom riadneho hracieho času sme mali poslednú príležitosť na vyrovnanie, keď na trestnej lavici sedel topolánek. K výraznejšiemu ohrozeniu českého gólmana sme sa ale nedopracovali. Minútu pred záverom sa Náter rozbehol smerom k striedačke, ale ani hra v šestici nám už vyrovnanie nepriniesla.

Slovensko 1:2 (0:1,1:1, 0:0) Česká republika

Góly: 27. Hraško (Ladiver) - 8. Průcha, 26. Topolánek (Hudeček, Blažek)

Slovensko: Náter (Petrík) - Blahut, Martiška, Bujdak, Bednár, Káčer, Titka, Haring, Hraško, Šibík - Martinusik, Behúl, Danko - Oravec, Mikulčík, Válek - Hrivnák, Kucerka, Maděra - Ladiver, Beniač, Rímsky.

Česká republika: Gerlich (Šimara) - Dědič, Prášek, Kudela, Ružička, Soukup, Hák (A), Vašek, Blažek - Topolánek, Kruček, Hudeček - Šíma, Průcha, Lux - Plzák, Krtička, Dušek - Hnízdil, Kypet, Wróbel

Rozhodovali: Pikula (CZE), Bežo (SVK),  vylúčenia: 4:6, využité: 1:0, v oslabení: 0:1.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 2.2 (5 votes)