Slováci odvrátili blamáž, no na Čechov boli aj tak prikrátki

By Michal Runák - Posted on 26 január 2013

Slovenská reprezentácia podľahla vo svojom druhom vystúpení výberu Česka 3:5 - doplnené

Slovensko 3:5 (0:4,2:0,1:1) Česká republika

Góly a asistencie: 16. Kašša (Hrivnák), 27. Ladiver (Doskočil, Beniač), 43. Haring (Kollár) - 7. Roušal (Kruček), 9. Kejř (Tyburec, Roušal), 11. Bílý (Krtička, Dědič), 15. Roušal (Kejř), 39. D. Hnízdil (Wróbel)

Slovensko: Mišovec (15. Bratina) - Minárik, Bujdák, Titka, Haring, Hraško, Porupčan, Šlachtič, Doskočil - Kašša, Hrivnák, Kučerka, Beniač, Maděra, Ladiver, Kollár, Rímský, Behúl, Oravec, Teplický, Lihan, Šibík, Martinusík.

Česká republika: Heczko (Jirotka) - Příhoda, Dědič, Tyburec, Pospíšil, Kudela, Růžička, Juráček, Blažek - Bacovský, Krtička, Bílý - O. Kejř, Kruček, Roušal - D. Hnízdil, Plzák, Wróbel - Hudeček, Průcha, Lux.

Rozhodovali: Kettner, Záhora (obaja Česká republika), Vylúčenia: 5:4, Využitie: 1:2

Live prenos nájdete TU

Oproti prvému zápasu urobili tréneri v zostave niekoľko zmien, tá podstatná sa udiala na brankárskom poste, prednosť dostal tentokrát Mišovec a v prvej lajne sa medzi Kaššu a Hrivnáka postavil Kollár namiesto Kučerku. Gólman Pruského po prvýkrát zasahoval po 65. sekundách a v čase 3.22 prišlo k prvému vylúčeniu, keď bolo Čechov na hracej ploche príliš veľa. Naša presilovka však nemala tie správne grády a počas dvoch minút sme Heczka vážnejšie neohrozili. Po vyrovnaní síl na ploche prevzali Česi iniciatívu a bolo ich zrazu plné ihrisko. Mišovec musel riešiť niekoľko situácií, no v siedmej minúte už nestačil na strelu osamoteného Roušala. Po góle sme navyše pykali dvojminútovým trestom, keď musel na hanbu Kollár. Osemnásť sekúnd pred jeho návratom sa pred bránkou presadil Kejř a bolo 0:2. O tri minúty neskôr hostia ľahko zakombinovali v našom pásme a Bílý zvyšoval už na hrozivých 0:3. Jediným svetlým momentom z našej strany bol Martinusíkov únik s nepresným zakončením. Pol minúty pred koncom úvodného dejstva prišla ďaľšia rana, keď sa poľahky cez obranu predral Roušal a uzavrel na 0:4.

Počas prestávky mali tréneri Ďuris s Naušom čo povedať a využili na to celých osem minút. Do brány sa namiesto Mišovca postavil Bratina a slová trénerov si už po 22. sekundách zobral k srdcu ten najskúsenejší. Po vpáde trojice útočníkov z prvej lajny sa efektne "angličanom" presadil Kašša a razom to bolo na našej strane veselšie. Po dvoch minútach prišiel faul na Rímskeho, ale naša presilovka nemala želaný efekt. Ihneď po návrate potrestaného hráča hostí sa po chybe obrany dostal opäť do tesnej blízkosti Heczka Kašša, no tentokrát neuspel. Akcia však pokračovala a zastavil ju až faul na Beniača a my sme tak mali opäť výhodu presilovky. Tá však trvala iba 23 sekúnd, kedy fauloval Doskočil a sily sa vyrovnali. Počas tohto stavu sme šancu nevideli, ubrániť sme sa dokázali i kratučkej presilovke Čechov. Po nej mal opäť veľkú šancu Kašša. V týchto fázach zápasu sme boli lepším tímom, súper mal však nahraté a pozorne bránil, naša obrana však bola rovnako na pevnejších nohách, ako v prvej tretine. Našu prevahu riešili hostia ďaľším faulom a po 31. sekundách sme konečne dokázali túto výhodu využiť. Ladiver napriahol z pravej strany a bolo už iba o dva góly. Našu narastajúcu snahu však zastavil v čase 13:00 zbytočným faulom Šibík a tretinu sme dohrávali o jedného muža oslabení.

Tretia tretina priniesla hneď niekoľko našich šancí. Prvú mal Hrivnák a po ňom sa takmer presadil Lihan. Heczko však bol na mieste, rovnako ako po ďaľšej šanci Behúla. Po štyroch minútach bol faulovaný Hrivnák, v presilovke bol blízko ku gólu Oravec po vtipnej nahrávke Hraška. Po návrate vylúčeného čecha mal opäť sľubnú príležitosť Behúl. V deviatej minúte sme však faulovali aj my a Porupčan na trestnej lavici celé dve minúty na našu smolu nevydržal. Bratinu prestrelil od modrej Nízl a definitívne rozhodol zápas. S gólom prišiel navyše faul Kaššu a česká presilovka pokračovala. Bratina však Slovákov podržal a po vypršaní Kaššovho trestu prišli znovu naše šance. Ani Hraško, ani Teplický a ani Behúl neboli úspešní. Konečné skóre uzavrel Haring, ktorého strelu Heczko podcenil a stanovil tak na 3:5 v náš neprospech.

Drahomír Kadlec, tréner ČR: "Po výbornej prvej tretine sme prestali behať, hráči neplnili to, čo sme po nich chceli. Zápas to bol inak dobrý, je to len príprava a myslím, že ako nám, tak aj slovenským kolegom ukázal, že máme nad čím premýšľať."

Jozef Ďuris, tréner SR: "Myslím si, že sme odohrali dobrý zápas, o ktorom rozhodla prvá tretina, v ktorej sme spravili fatálne chyby. Ďaľší priebeh zápasu bol už z našej strany dobrý. Ak prehrávate s majstrom sveta 0:4, tento stav je veľmi ťažko otočiť."

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (5 votes)