Senec: Na špici ako vždy Watberg, aj o play-off sa bijú tradiční rivali


By Ladislav Kováč - Posted on 02 február 2011

Až v januári sa skončila jesenná časť Seneckej hokejbalovej ligy. My vám prinášame jej sumarizáciu.

Počas celej jesene sme vám prinášali prehľad najzaujímavejších momentov, aktuálnu ligovú tabuľku a najdôležitejšie udalosti zo súťaže v pravidelných intervaloch. Kvôli nepriaznivemu počasiu bolo 11. kolo preložene na január. Teraz je teda čas na celkovú bilanciu jesennej časti aktuálneho ročníka 2010/2011.

Poradie tímov po jesennej časti:

Jesenným majstrom sa stal Watberg Senec, ktorý vykročil do sezóny rázne. Od prvého kola je na čele, keď rozdrtil Récu Devils 10:1 a má našliapnuté vyhrať základnú časť systémom štart - cieľ. Watberg disponuje najproduktívnejším útokom a zároveň najkvalitnejšou obranou v lige.Apoň tak to tvrdí ligová tabuľka. Sila obhajcu titulu spočíva v troch vyrovnaných útokoch a na spoľahlivo chytajúcom brankárovi. O tom svedčí fakt, že Watberg zaznamenal ligovú prehru naposledy v novembri 2009. Roman Chmelík s 23. bodmi (11+12) vedie kanadské bodovanie v tíme. Až sedem hračov figuruje v dvatsiatke najproduktivnejšich hráčov súťaže, v tabuľke produktivity medzi obrancami je na čele Oliver Poór 19 b.(7+12). Dve čisté kontá a premier 1,4 inkasovaného gólu na zápas. To je vizitka domáceho milačika, gólmana Adriana Nógelyho.

Strieborná priečka zaslúžene patrí ofenzívne ladenému tímu Playboy Senec, ktorý podáva stabilné a kvalitné výkony. Senčania zaznamenali 24. bodov s aktívnym skóre +34, ale na lídra súťaže strácajú osem bodov. "Plejboji" sa budú chcieť umiestniť v zakladnéj časti čo najvyššie a vytvoriť si tým dobrú východiskovú pozíciu pred play-off. Kanonier a víťaz produktivity posledných dvoch ročníkov Tomáš Gašparík 35b.(26+9), sa po prestupe bez problémov adaptoval a ma nábeh vylepšiť si svoje osobné maximá. V sezóne zaznamenal už päťkrát hatrick. Výborne mu sekundujú Martin Gramblička 22b.(8+14) a Š.Kollár 15(7+8), kvalitné výkony podavá aj brankár Jaroslav Kattoš.

Na bronzovom mieste sa umiestnili dve defenzívne ladené mužstvá, ktoré nazbierali zhodne po 22. bodov. Pre Orlov z Modry hovorí lepšie skóre. Orly majú druhú najlepšiu obranu v lige a až na jeden výbuch 1:10 s Devils Petržalka predvádzajú kvalitný hokejbal. Leaders Senec zažíva výbornú sezónu, je to skúsený tím, ktorý vychádza zo zabezpečenej obrany. Ale čierny bod majú za kontumáciu 0:5 proti Watbergu, keď sa nedostavili na zápas. Ich prvý vzájomný duel Leaders - Orly 3:2, sa rozhodoval až po samostatných nájazdoch. Orly sa hlavne spoliehajú na svoj ofenzívny tromf Matúša Jelemenského 19b.(14+5) a ochrancu svätyne Stanislava Oborila, zaknihoval štyrikrát shutout. Za Leaders strelil Peter Seriš trinásť gólov a pridal dve asistencie a skvelé výkony v bráne predvádza nestarnúci Miloš Braxatoris, čerstvý majster sveta v kategórii veteránov. Na MS Masters ho vyhlásili za gólmana turnaja a bol jedným z hlavných strojcov Slovenského úspechu.

Devils Petržalka sú s 18. bodmi na piatej pozícii, s ktorou určite nemôžu byť spokojní. "Diabli" podávali kolísavé výkony, topánka ich najviac tlačí na brankárskom poste. Inkasovali až príliš veľa gólov. Vícemajster má k dobru dohrávku so Skeletons, v jarnej časti sa očakáva ich posun k lepšiemu umiestneniu. Ofenzívu Petržalčanov ťaha Milan Kerďo 23b.(14+9), Marek Mori 17b.(8+9), M.Vrablec 13(8+5) a desať asistencií pridal Goldschmidt.

Na šiestej priečke so 16. bodmi sa nachádza Réca Devils, ktorá až na skrat v otváracom dueli sezóny s Watbergom sa prezentuje sympatickými výkonmi. Réca má sezónu dobre rozohrátu a po rokoch si môže zahrať play-off. Veľa bude závisieť od dohrávky s Bernolákovom. Tímovým štatistikám kraľuje Andrej Ravasz 19 (11+8), Devils sa spolieha aj na sedemgólových strelcov M.Repasi a F.Androvič.

Pavúci z Pezinku získali 15. bodov čo stačilo iba na siedme miesto. Po rozpačitom začiatku sa ich výkony skonsolidovali a ako jediný tím obrali úradujúceho seneckého majstra o bod. Pezinčania majú zápas k dobru, ale v dohrávanom stretnúti ich čaká ťažká jazda proti susedovi z tabuľky Empírii. Najproduktívnejší Pavúci sú Pavol Švarc 15b.(7+8) a R.Kintler 10(6+4), sedem gólov pridal T.Sodoma.

O posledné ôsme miesto zaručujúce play-off sa bijú dve mužstva, ktoré nazbierali zhodne po dvanásť bodov. Na obidva tímy čakajú ešte boje o body v dohrávaných stretnutiach. Empíria Bratislava má skóre 40:40, Bernolákovo 30:46. Bratislavčania zvládli aj vzájomný zápas, keď porazili Bernolákovo 7:3. Za Empíriu najviac bodujú Michal Šoška 15(9+6) a R.Kaan 12(6+6), sedemkrát skóroval P.Javorka. K lepšim výsledkom v janéj časti im má pomôcť posila na brankárskom poste Martin Vlček. V mužstve Bernolákova nazbieral najviac bodov zlý muž Samuel Krištofič 10(5+5) a F.Martinák 9(6+3).

Na desiatej priečke prezimoval Predators Nová Dedinka so ziskom deviatich bodov. V poslednom kole sa im podarilo vrátiť do bojov o play off senzačným víťazstvom, keď v tretej tretine strelili tri góly Petržalskym Diablom a vyhrali 6:3. Najproduktívnejším Predátorom je Marek Pustai 9b.(5+4).

Predposledná jedenásta pozícia patrí Dunajskej Lužnej so siedmimi bodmi. Lužná mala niekoľkých dueloch smolu, keď prehrala rozdielom gólu, takže ešte ju nemôžeme odpisovať Najčastejšie bodujúcim hráčom je Ľubomír Špindor 13b.(8+5), M.Matejíkovi sa podaril husársky kusok, keď vo víťaznom zápase päť krát prekonal brankára Pavúkov.

V ligovom pelotóne sú Skeletons Senec bez bodu beznadejne na poslednom mieste s najhorším skóre. Senčanom sa nepodarilo zapracovať nových hráčov do tímu a alarmujúci je nízky počet strelených gólov, štrnásť. V posledných dvoch stretnutiach nedokázali skórovať a inkasovali dvadsať krát.

Všetky tímy majú čas prípadné posily zapísať na súpisku do 15.2.2011. Vtedy sa totiž končí prestupové obdobie. Vedenie súťaže zaviedlo prísne pravidlá, čo sa týka súpisiek. Mužstvá sa musia hlavne spoliehať na svojich kmeňových hráčov. Sú povolené len tri výnimky a to formou hosťovania, alebo na striedavý štart a takto registrovaní hráči musia odohrať minimálne päť zápasov v základnej časti, keď chcú zasiahnúť do vyraďovacich bojov play-off. Ale vyzerá to skôr naopak. Z neďalekej ZHbL vidno skautou ako lanária hráčov a chcú doplniť svoje kádre kvalitnými posilami. Je teda zrejmé, že Senec má svoju latku vysoko.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4.7 (6 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 12 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.