ONLINE: Slováci i slovenské ženy boli opäť v akcií. Muži pokorili Kanadu, ženy zdolali Veľkú Britániu o štyri góly.

Výsledky šiesteho hracieho dňa na MS v Pardubiciach - utorok (6. júna 2017):

Čas zápasu Domáci   Hostia Hracie kolo
06.06.2017 09:00 Hongkong 5:0
(1:0,1:0,3:0)
Libanon sk.B4

Góly: 13. Kwan (Pon), 26. Reid (Yueh, Wong), 33. Kwan (Der), 34. Chia

Domáci: Lui (Banh) – Dang, Jackson, Monaco, Nguyen, Pham, Winia, C. Wong, D. Wong – Der, Graham, Chang, Chia, Chung, Kwan, Lam, Lee, Pham, Pon, Reid, Sullivan, Yueh

Hostia: Malkoun (Skaff) – Awad, Abboud, Boulos, Nehmé, Nasrallah, Feghali, Younes, Haber, Sabeh, Habib, El-Haddad, Boutros, Boulos, Sayed, Haber, Salhany, Eid, Abdulahad, Mohamad, Fadl, Haddad, Ziadé

Rozhodovali: Sakkas, Friedli

06.06.2017 09:00 Kajmanie ostrovy 4:2
(1:1,0:0,3:1)
Veľká Británia sk.B3

Góly: 3. Armstrong, 31. Yeramian, 36. Strenk (Allard), 42. Floyd (Passchier) – 10. Brown (Tulip), 34. Ellard

Domáci: Slipčenko (Spence) – Allard, Armstrong, Bowden, Bridges, Marley, Selin, Windsor, Yaxley, Yeramian – Babin, Elliot, Fischer, Floyd, Keating, McDonald, Nelson, Passchier, Plamondon, Pull, Strenk

Hostia: Marchetti (Pearce) – Adamec, Cooke, Gaunt, Graham, Hirst, Johnson, Tulip, Wilson, Wright – Brown, Bull, Cole, Ellard, Ferrington, Hagg, Kristof, Morrison, Mort, Porubsky, Slack

Rozhodovali: Koskuba, Šulo

06.06.2017 11:30 Slovensko 4:0
(0:0,2:0,2:0)
Veľká Británia sk. ženy

Zatiaľ čo slovenské hokejbalistky mali za sebou ťažký zápas s Češkami, Britky nastúpili na duel povzbudené jednogólovou výhru nad Talianskom z predošlého dňa. Slovenky sa od úvodu usadili v útočnom pásme a viackrát sa ocitli v sľubnej pozícii, brankárka Megan Quigleyová však bola pozorná. V úvodnej pätnásťminútovke ani jeden z tímov nedokázal skórovať, hoci v závere si príležitosti vypracovali už aj hráčky Veľkej Británie.

Po prestávke Slovenky zatlačili súpera do vlastného obranného pásma a spustili kolotoč striel. Silvia Kochanová v osemnástej minúte trafila len vrchnú tyčku, následný pokus Michaely Vrškovej zastavila Quigleyová. Prelomiť britský odpor sa slovenskému tímu podarilo až v 21. minúte, keď strela Diany Görögovej vyslaná z pravého kruhu doputovala až do siete. Druhý slovenský gól pridala o šesť minút neskôr Silvia Kochanová. Na konci tretiny sa opäť dostali do útoku aj Britky a Zuzana Tomčíková, ktorá si dlhší čas nesiahla na loptičku, musela zakročiť proti strele Hazel Taylorovej.

Obraz hry sa výrazne nezmenil ani v tretej tretine. Po premiérových zásahoch Görögovej a Kochanovej na majstrovstvách sveta si prvý gól na najvyššom fóre pripísala aj Barbora Gauríková. V bránke následne dostala priestor Daniela Zuziaková. Po jej príchode sa Slovenky radovali štvrtýkrát, od modrej čiary prepálila všetko, čo jej stálo v ceste, Gabriela Žitňanská. Skóre sa už do konca zápasu nezmenilo, Slovensko si po výhre 4:0 pripisuje tri body.

Góly: 21. Görögová, 27. Kochanová (Žitňanská), 38. Gauríková, 40. Žitňanská

Domáci: Tomčíková (Zuziaková) – Záborská, Frühauf, Horváthová, Lalíková, Pravlíková, Haborčíková, Žitňanská, Kežmarská – Kapustová, Jurčová, Ihnaťová, Vargová, Gauríková, Kochanová, Krajňáková, Dzurinová, Vršková, Görögová, Gajdošová, Stašová, Finďová, Kľučíková

Hostia: Quigleyová (Jacksonová) – Pearceová, Loweová, Croxallová, Serrelová, Hehirová, Painteraová, Howellová, Masonová – Kasnerová, Campbellová, Williamsová, Murdochová, Townsová, Hopkinsová, Craigheadová, Parkerová, Cugliettaová, Taylorová, Laingová, Culshawová

Beáta Rišianová, trénerka SR: Myslím si, že sme odohrali veľmi pekný zápas, dievčatá sa snažili a dali do toho naozaj všetko. Môžem ich len pochváliť, hrali perfektne. Najviac nás trápi zranenie ďalšej hráčky, dnes sme už zapojili všetky dievčatá, ktoré sú na súpiske. Verím, že už nebudeme pokračovať s takýmito zraneniami a nik ďalší nám nevypadne.

06.06.2017 11:30 Švajčiarsko 1:2
(0:1,1:0,0:1)
USA sk. A2

Góly: 20. M.Müller (Faina) – 8. Ruiz (Housser), 39. Daugherty (Sullivan)

Domáci: Sidler, ( Leuenberger) – Aegerter, Däppen, Hohl, Huber, Köhler, Mermoud, M. Müller, Stäheli, Blätter, Bohnenblust, Döbeli, Fauna, Kummer, Mellimger, Y. Müller, Paulík, Röthilsberger, Schildknecht, Sterchi, Stucki

Hostia: Rethage (Sheehan) – Bayne, Hildreth, Caron, Carter, Defazio, Liebers, Zimmick – Housser, Ruiz, Schlegel, Black, Daugherty, Gregory, Hackett, Hickey, Kiesel, Merchant, Petito, Senecal, Sullivan, Warila, Wilson

Rozhodovali: Černý, Valachovič

06.06.2017 14:00 India 4:1 (1:1,1:0,2:0) Fínsko sk. A1

Góly: 4. D. Brar (Kalkat), 24. S. Brar (Purewal), 33. JK Gill (Mallais), 34. D. Brar (Kalkat, S. Kaila) – 14. L. Viitanen (A. Pietsalo, Siikavirta)

Domáci: Toor (Mangat) – Kalkat, S. Kaila, Sandhu, Mahil, R. Kaila, Khlon, J. Gill – T. Brar, D. Brar, Mallais, JK Gill, JC Gill, Purewal, Bassi, Dosanjh, Chima, Sidhu, Kalkat, S. Gill, S. Brar, Dhillon

Hostia: Kuru (Kuusamo) – J. Viitanen, Väänänen, Uusimäki, L. Viitanen, Kuha, Ahola – Eskola, Kariniemi, Pukema, S. Pietsalo, Kangas, Siikavirta, Pelto-Arvo, Juvani, Leppäniemi, A. Pietsalo, Pohjola, Sirkkala

Rozhodovali: Horský, Kralovič

06.06.2017 14:00 Arménsko 3:2
(1:0,1:0,1:2)
Bermudy sk.B4

Góly: 10. G.Jerjian, 24. H.Jerjian (Charbonneau), 45. Tachejian – 37. Estey (Meritt, Worthington-White), 40. Jackson (Tremblay, Bailey)

Domáci: Aumais (Najarjan) – Batri, Galliano, Genc Avedissjan, Gennoe, Sadek, Vartazarmijan, Jeramjan – Belcher, Boghossjan, Guergis, Charbonneau, G. Jerjian, H. Jerjian, Kabassakaljan, Kalachjan, Melkonjan, Missakjan, Nazarjan, Der Ohanessjan, Tachejian, Torikjan

Hostia: Leclerq (Holmes) – Rowat, Coleman, Worthinghton-White, Miller, Smith, Gosse – Katzsch, Estey, Merritt, Luck, Hands Jackson, Cundliffe, Dzurus, Rufiange, Beaudion, Treamblay, Bailey, Farmer, Calko

Rozhodovali: Šimbera, Varca

06.06.2017 16:30 Taliansko 1:4 (0:1,0:1,1:2) Kanada sk. ženy

Góly: 31. A. Furlettiová Blombergová (C. D'Ambrogiová) – 11. Drakeová (Traversaová, Pickfordová), 23. Francisová (Skeatsová), 36. Pickfordová (Traversaová, Drakeová), 41. Skeatsová (Kuriová)

Domáci: N. Panicciaová (Bellissimová) – Burdová, Friesenová, Russoová, Sampognaová – P. D´Ambrogiová, Ch. D´Ambrogiová, Delenardová, Fioccolaová, Fotiová, C. Furlettiová Blombergová, A. Furlettiová Blombergová, Mazzarellová, Mirarchiová, Mormileová, D. Panicciaová, Piccittová

Hostia: Sugiyamaová (Girouardová) – Berzinsová, Coozeová, Swansonová, Johnstonová, Marszová, Tinklerová – Kuriová, Tulková, Desmierová, Rattrayová, Eagleová, Francisová, Traversaová, Keanová, Skeatsová, Palottaová, Swansonová, Drakeová, Pickfordová

Rozhodovali: Synková, Vokalová

06.06.2017 16:30 USA 0:3 (0:0,0:3,0:0)  Česko sk. ženy

Góly: 21. Patočková, 29. Horálková (Křížová), 29. Volková (Křížová, Patočková)

Domáci: Glistaová (Bekkeringová) – Mooreová, Wildeová, Cabanová, Levinová, Meslarová, Harringtonová, Gnozziová, L. McCuenová, K. McCuenová – Pfundtová, Foleyová, Dobsonová, Aidonidisová, Stewartová, Bitlerová, Bronsonová, Dixonová, Simposonová, Steadmanová, Strohmierová, Reddingtonová, Strohmierová

Hostia: Zechovská (Teplá) – Herzigová, Kosinová, Němcová, Rejlová, Volková, Fričová, Držmíšková, Horálková, Topičová, Křížová, Patočková, Rullová, Kvasničková, Kubínová, Palová, Lédlová, Kábrtová, Manhartová, Přibylová, Hyksová

Rozhodovali: Lamontová, Kellerová

06.06.2017 19:00 Taliansko 1:6 (0:2,0:2,1:2) Portugalsko sk. A2

Góly: 39. Fiore (Verrelli, Pagendam) – 3. J. Cabral (Camara, Pires), 14. MacBeth (Senra, Camara), 26. Monteiro (Duare, Cerqueira), 30. David (Pires), 40. Pires (David), 41. C. Creador

Domáci: Campisano (Cusimano) – Verrelli, Divizio, Ferilisi, Fiacconi, Musto, Antoniali, Cerone, C. Di Giacomo – Pulicicchio, Fiore, P. Di Giacomo, Bernardo, Bowers, Velenosi, Peragine, Bonanno, Carroccia, Pagendam, Dentamaro, D´Ettore, Novielli, D´Elia

Hostia: Cruz (Medeiros) – Aragao, Carreira, Cerqueira, B. Creador, C. Creador, R. Leal, Queiroga, Rocha – J. Cabral, P. Cabral, Camara, Carvalho, David, Duarte, Gallant, Goncalves, M. Leal, MacBeth, Monteiro, Pires, Pontes, Senra

Rozhodovali: Berezitzky, Hollet

06.06.2017 19:00 Haiti 0:1 kontumačne Francúzsko sk.B3

Súboj sa niekoľkokrát presúval pre problémy s hracou plochou. Zatekalo na ňu, a tak organizátori začiatok stretnutia priebežne posúvali. Na žiadnosť Haiti sa napokon duel skončil kontumačným víťazstvom Francúzska 1:0.

06.06.2017 21:30 Kanada 0:3 (0:0,0:2,0:1) Slovensko sk.A1

Stretnutie získalo svižné tempo už v úvodných minútach. V prvej veľkej šanci sa ocitol Remi Laurencelle, keď sa osamotený ocitol pred brankárom Stanislavom Petríkom, ten však jeho strelu dokázal zneškodniť. V závere šiestej minúty svojou bojovnosťou vybojoval presilovku Miroslav Božik. Najskôr ho pri prieniku do útočného pásma Brad Yetman nedovolene držal a pri avizovanom vylúčení navyše prišlo aj podrazenie. O dve minúty z tejto presilovky ale slovenský tím prišiel, Radovan Zelenka totiž zastavil unikajúceho kanadského hráča podrazením. Po nasledujúcom faule Radovana Dejneku dokonca Slováci hrali chvíľu v trojici. V závere oslabenia sa vyznamenal Petrík, keď sa vrhol do strely Briana Szolgu mieriacej do odkrytej bránky. Výbornú akciu minútu pred koncom prvej tretiny vypracovala formácia Jaroslava Martinusíka, keď práve on po presnej nahrávke od Milana Rampáčka zakončoval. Kanadský brankár Anthony Flores sa však včas stihol presunúť.

Prostrednú časť hry začali Slováci v oslabení, ešte pred prestávkou totiž Jozef Minárik fauloval. Po početnej nevýhode útočná trojica Milan Beniač – Libor Teplický – Lukáš Piják viackrát šikovne zakombinovala, Kanaďania im však dokázali zabrániť finálnym prihrávkam. Slovenských fanúšikov rozjasal v 22. minúte Boris Oravec. Práve on sa najlepšie zorientoval pred bránkou a pohotovo poslal strelu Martina Kollára až do siete. Slovensko prečkalo vylúčenie Mareka Slováka i zvyšok tretiny bez ujmy a vďaka čistému priestrelu Filipa Titku odchádzalo do šatne s dvojgólovým vedením.

A to sa v nasledujúcom priebehu hry ešte navýšilo. V tridsiatej štvrtej minúte dostal Jaroslav Martinusík ďalšiu skvelú nahrávku od Milana Rampáčka a tentoraz si jeho strela našla cestu až za Floresov chrbát. Štvrtý slovenský gól mohol pridať Miroslav Božik. Jeho príležitosť prišla po tom, čo Marek Slovák potiahol loptičku do útočného pásma, počkal si na Božika a adresoval mu nahrávku pred bránku. Ten trafil len žŕdku, od ktorej sa loptička odrazila a kotúľala sa po bránkovej čiare, až kým neskončila pod lapačkou kanadského brankára. Ďalší gól už do konca zápasu nepadol, Slovensko tak bez straty bodu obsadilo prvú priečku v skupine A1 a po zajtrajších osemfinálových zápasoch sa dozvie meno svojho najbližšieho súpera.

Góly: 22. Oravec (Kollár, Hrivnák), 29. Titka (Kollár), 34. Martinusík (Rampáček, Bujdák)

Domáci: Flores (Barlow) – Azevedo, Babij, Fortier, Kastas, Marshall, O'Keefe, Szolga, Wild, Yetman – D'Abadie, Dentremont, Escott, Gingera, Dustin Kelly, Dylan Kelly, Laurencelle, Marchuk, Martel, Merasty, Power, Reid, Yetman

Hostia: Petrík (Glevaňák) – Minárik, Kačer, Titka, Blahút, Bujdák, Zelenka, Tupý, Dejneka – Rampáček, Martinusík, Kollár, Hrivnák, Beniač, Maděra, Oravec, Teplický, Slovák, Škultéty, Lipták, Svitana, Božík, Piják

Rozhodovali: M. Škrobák, P. Škrobák