Zvolen sa so sezónou rozlúčil prehrou

By fhbl.sk - Posted on 28 marec 2010

Vrútky opäť prehrali, Ružinov proti LG víťazne. Prinášame Vám výsledky dohrávaného 16.kola najvyššej slovenskej súťaže. ŠK 98 Pruské - DT Žirafa Považská Bystrica 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Výsledky nedeľňajších stretnutí dohrávaného 16. kola extraligy 2009/2010:

Vrútky si počas tohto víkendu neuchmatli ani bod. Po sobotňajšej prehre s LG Bratislava prišiel úder od Žiliny. Domáci strehujúcim záverom nedali Komete šancu. HBK tak stále a čoraz reálnejšie hrozí prepad z prvého miesta na tretie.

HBC Žirafa Žilina - HBK Kometa Vrútky 5:2 (2:1, 0:1, 3:0)

Góly: Pirošík 3, Koštek, M.Dubovec - Vidlár, Lihan

Profis mohol proti Martinu nastúpiť bez akejkoľvek nervozity. Posledné dva zápasy už na postavení Bratislavčanov nič zmeniť nemohli. V prvej tretine sa ujali vedenia práve domáci. Vo vyrovnanom stretnutí sa napokon iniciatívy ujali hostia a do záveru už o svoje vedenie neprišli. Martin teda zdolal ŠK 32 najtesnejším rozdielom a je priebežným lídrom tabuľky s trojgólovým náskokom.

ŠK Profis 32 Bratislava - ŠKB Izoglobal Martin 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Góly: Smreček - Zezula, Michnáč

Aj výsledok Pruského s Považskou Bystricou skončil 1:2. Tu sa však favorit neradoval. Pruské podľahlo Považanom najtesnejším rozdielom. Gól Kučeru nestačil ani na vyrovnaný stav. Hokejbalisti ŠK 98 si v poslednom kole musia dať pozor aby sa neocitli v spodnej štvorici postupujúcich.

ŠK 98 Pruské - DT Žirafa Považská Bystrica 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Góly: Kučera - A. Hrenák, Repáč

Zvolen sa lúči so sezónou. N-Sport napokon skončil na poslednej priečke so ziskom desiatich bodov. Po dvoch tretinách nevyzeral stav Zvolenčanov vôbec beznádejne. V prvej tretine si vydobili jednogólový náskok, no v druhom dejstve dvakrát inkasovali. O posledný bodový zisk v tejto sezóne napokon Zvolen obrali dvojgóloví Jankura a Baran.

N-Sport Zvolen - MŠK Kežmarok 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)

Góly: Guttmann, Mojžiš - K. Jankura, Baran po 2

Napínavý duel medzi Ružinovom a Doprastavom sa napokon rozhodoval až v samostatných nájazdoch. Po bezgólovej prvej tretine sa vedenia ujali domáci. Doprastav v záverečnom dejstve ešte dokázal vyrovnať. Rozuzlenie prišlo až v samostatných nájazdoch. Hrdinom stretnutia sa stal Ružinovčan Šúrek.

Reebok Hockey Ružinov - LG TPS Doprastav Bratislava 3:2 po sam. nájazdoch (0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)

Góly: Danko 2, rozh. nájazd Šúrek - Axamit, Kadraba