Zlatomoravecká ZMHL: Penguins a DEMONS s vysokými výhrami

Zlatomoravecká ZMHL pokačovala v nedeľu 9.kolom,  v spolupráci s Pavelom Dvončom  Vám prinášame výsledky, komentáre a aktuálnu tabuľku ligy.

08:00

Scorpions - Lemons Corgons

4 : 5 (1:1,1:2,2:2)

Góly: M. Baťala 3, M. Holečka - L. Valachy, M. Kozolka, J. Kukučka, E. Šramaty, P. Jakab

Zápas dvoch tabuľkových susedov priniesol podľa predpokladov vyrovnaný zápas. Miernu prevahu mali hráči Lemons-Corgons, ktorí však často stroskotávali na výborne chytajúcom brankárovi Oboňovi. Nakoniec v dramatickej koncovke poslednej tretiny uhájili hostia jednogólový náskok a pripisujú si tak tri body do tabuľky.

09:30

Jokerit Partizánske - Benetton

1 : 4 (1:1,0:2,0:1)

Góly: P. Hamara - R. Drienovský 2, P. Štastný, T. Gajdoš

Benetton chcel odčiniť zaváhanie z minulého kola, keď stratil body so Scorpions a k zápasu pristúpili jeho hráči zodpovedne. Hostia mali viac z hry, brzdili ich však časté vylúčenia. Napokon však Benetton v tomto zápase triumfoval a v tabuľke je druhý za Penguins o skóre.

11:00

Devils - Routiners Zlaté Moravce

1 : 8 (0:1,1:2,0:5)

Góly: J. Krúpa - P. Dvonč 4, M. Jurík, M. Danáč, S. Danko, I. Janček

Rutinéri si v tomto zápase chceli vylepšiť svoje tabuľkové postavenie, čo sa im aj nakoniec podarilo a poskočili na štvrté miesto. V zápase od začiatku dominovali a Devilsákov púšťali do šancí len sporadicky. Odpor domácich zlomili definitívne v tretej tretine, ktorú vyhrali presvedčivo 5:0 a tri body tak putujú zaslúžene na ich konto.

12:30

HC Zlaté Moravce U20 - Penguins

1 : 18 (0:6,0:6,1:6)

Góly: S. Švec - R. Mištík 4, M. Bujna 4, J. Bošanský 3, A. Godor 3, J. Valent 2, P. Čepček, J. Rakovský

Zápas mačky s myšou, v ktorom Penguins jasne deklasovali mladíkov z U2O. Od začiatku sa hralo na jednu bránku a postupne až štyria hráči Pens strelili tri góly a viac. V každej tretine strelili zhodne po 6 gólov a tri body sú ich.

14:00

Metanolik - DEMONS Hliník n. Hronom

0 : 12 (0:1,0:7,0:4)

Góly: - P. Galbavý 3, L. Rozenberg 3, R. Hodža 2, L. Kršiak, M. Matula, F. Kopčan, A. Hrnčiar

Posledný súboj kola priniesol v prvej tretine vyrovnaný hokejbal s jedným gólom Demonsu. V druhej tretine to začala byť už jednoznačná záležitosť hostí, ktorí ju vyhrali 0:7. V tretej tretine sa zápas už dohrávala a Demons pohodlne zvíťazili. Metanolici už netrpezlivo čakajú na prestupové obdobie, v ktorom budú môcť na súpisku dopísať ďalších hráčov.

Hviezda kola: Milan Bujna