Zdeno Chára si spolu s ostatnými hviezdami vyskúšal boj proti vozíčkarom


By joziva - Posted on 07 október 2010

Profesionáli z NHL nestačili v exhibícii na handicapovaných.

Po doobedňajšom tréningu si hráči Bostonu Bruins vyskúšali netradičnú exhibíciu. Na staromestskom námestí sa zámorský tím postavil proti vozíčkarom z Jedličkového ústavu. Zatiaľ čo na ľade to hráči z NHL vedia tak ako málokto, florbal na vozíčku im veľmi nešiel. Handicapovaní hráči zámorským hviezdam nedali šancu na úspech.

"Určite je to take neobvyklé, no je to na dobrý účel," povedal pre idnes.cz po exhibícii slovenský kapitán bostonských "medveďov" Zdeno Chára. Ten sa so svojou robustnou postavou na vozíček ledva zmestil  "Bola to zaujímavá skúsenosť," povedal s úsmevom dvojmetrový Slovák.

Akcia na staromestskom námestí sa nezaobišla bez výdatnej dávky pozornosti. Milovníci profiligy si nenechali újsť špeciálnu príležitosť vidieť svojich miláčikov tak ako nikdy predtým. Pri ihrisku sa zastavovali aj davy okoloidúcich, medzi nimi aj Škóti v trdičných sukniach. Tí sa v hlavnom meste Českej republiky združujú kvôli nadchádzajúcemu futbalovému kvalifikačnému stretnutiu, no ich početné skupiny možno nájsť i v Bratislave.

V prvom kole si boj proti tímu z Jedličkového ústavu vyskúšali hviezdy Bruins v zložení Krejčí, Chára, Schafer a Sturm. Obišli však s výpraskom v pomere 3:10. O nič lepšie nedopadli ani ich zámorskí kolegovia z Phoenixu. Tím v zložení Vrbata, Hanzal, Průcha a Montoya bol deklasovaný 2:6.

"Ovládať vozík je nesmierne ťažké," sťažoval sa Martin Hanzal. Podobného názoru bol aj jeho tímový kolega Petr Průcha. "Bolo to možno ešte obtiažnejšie ako hrať hokej. Neustále treba pracovať rukami."

Obdiv pred súperom po exhibícii vyjadril aj hráč Phoenixu Coyotes Radim Vrbata. "Tí ľudia si zasúžia obdiv. Vyrovnať sa s handicapom určite nie je jednoduché. Oni však naviac dokážu takéto veci."

Účelom akcie bolo spropagovať hokej tým najefektívnejším spôsobom - pomocou charite.

Zatiaľ nikto nehlasoval
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
13 + 2 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.