Za čisté konto kartón pre spoluhráčov


By Ján Ivančík - Posted on 21 jún 2011

"Dve výhry nám psychicky pomohli, no sebavedomie sme mali vysoké aj pred šampionátom," povedal Stanislav Petrík.

Slovensko má za sebou dve vystúpenia na svetovom šampionáte. V oboch prípadoch sa naša reprezentácia mohla radovať z výhry.

"Obaja súperi boli veľmi nepríjemní. Najmä počas presilových hier si Gréci vedeli vytvoriť šance. Najmä ku koncu stretnutia sme však hrali discipliovane a nedávali súperovi veľa priestoru," povedal Petrík.

Hoci pri spomienke na Grécko napadne množstvo myšlienok, hokejbal medzi ne nepatrí. Napriek tomu o nehokejbalovej krajine hovoriť nemožno.

"V hokejbale exotika neexistuje. Všetci Gréci hrajú v Kanade a hrajú ich ligu. Všetky tieto exotické krajiny sú v podstate kanadské tímy," tvrdí opora Slovenska.

Slovákom už idú aj presilové hry. "Presilové hry nám veľmi pomohli. Dokázali sme premeniť svoje šance a uľahčiť si tak stretnutie. Mohli sme dať i viacej gólov, pretože sme to trošku prekombinovali," znie názor gólmana našej reprezentácie.

Čisté konto na prvý raz nevyšlo, proti Grékom sa už shotout podaril. Petrík však oslavy nechystá.

"Nikdy som to špeciálne neslávil. Možno prinesiem nejaký kartón do kabíny avšak špeciálne ceremónie nechystám," priznal Stanislav Petrík.

Umelý povrch robí hráčom problémy. Nie sú naň zvyknutí. "Tento umelý povrch je niečo iné ako sme mali v Nitre. Na iných povrchoch lopta lieta. Tu sa povrch zadrháva. Preto je vidieť aj veľa pádov. Chlapci na takýto povrch nie sú zvyknutí," povedal Petrík a na margo mantinelu doložil: "Je to paradox. Povrch je pomalý a mantinel hru zrýchľuje. Odrazy sú nevyspytateľné a veľmi loptu zrýchľujú."

Dve výhry na šampionáte Slovensku pomohli. Sebavedomie však rásť nemuselo. "Myslím si, že sme mali vysoké sebavedomie aj pred týmto turnajom. Výhry nám pomohli a je to iba ďalší krok v ceste do semifinále," zakončila brankárska jednotka Slovenska.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 2 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.