Záhoráci, ktorí túžia po prvenstve na celoslovenskej úrovni, ambiciózne Košice, dvojnásobní šampióni i "domáce" šťuky


By Ján Ivančík - Posted on 16 august 2018

Kto sa predstaví v Skupine "A" na Víkende hokejbalových šampiónov a čo od účastníkov možno očakávať? Pozrite si prvú polovicu predstavenia tohtoročných účastníkov!

Víkend šampiónov sa nezadržateľne blíži, a preto je najvyšší čas bližšie sa pozrieť na jednotlivých účastníkov šiesteho ročníka boja o titul kráľa regionálnych líg. Ako je známe, tímy sú tentoraz rozdelené do dvoch skupín a ako prvou začneme A-skupinou.

ŠHBK Lizards Stupava (ZHbL)

Stupavské „jašterice“ nastupujú do boja ako vicemajster zo sezóny 2016/2017, no za zmienku rozhodne stojí aj to, že svoje čakanie na titul ZHbL prelomili v uplynulej sezóne, keď sa stali novým šampiónom prestížnej ligy na západnom Slovensku.

Klub bol založený v roku 2001 a odvtedy pozbieral viacero cenných skalpov. Medzi tie najvýznamnejšie patria štyri tituly majstra ZHbL, jeden pohár pre víťaza Superligy hranej systémom 4+1, či Bratislavského pohára.Vo svojom tíme majú Stupavčania viacero zvučných mien a na Víkende hokejbalových šampiónov sa pominulé roky taktiež nestratili. Naposledy skončili na štvrtej priečke, kedy im v boji o bronz nevyšla nájazdová dráma s Popradom. Rovnako štvrté miesto získali Lizards aj v treťom ročníku turnaja. Doposiaľ najlepšie umiestnenie zažili pri premiére Víkendu hokejbalových šampiónov, kedy sa tešili zo zisku striebra.

Mikomix (Žilina)

MIKOMIX nastúpi do turnaja ako majster Žilinskej ligy a jeden z veľkých favoritov na popredné umiestnenia. Ide o mužstvo tvorené prevažne z bývalých, ale aj súčasných aktívnych hokejistov zo Žiliny a jej okolia.

Začiatok klubu sa datuje na sezónu 2012/2013. Vtedajší tím  sa prezentoval ešte pod názvom "Ceit". Pod týmto názvom hráči dnešného Mikomixu vystupovali ešte aj ďalšiu sezónu 2013/2014. O rok neskôr sa názov zmenil na Legendary. S nástupom pôvodného názvu mužstva MIKOMIX v sezóne 2015/2016 prišli aj doposiaľ najväčšie úspechy klubu.

V spomínanej sezóne sme so ziskom 44 bodov v 18 zápasoch obsadili druhé miesto po základnej časti a v následnom play-off vybojovali prvú medailu v histórii klubu, a síce s bronzovým odleskom. V nasledujúcej sezóne 2016/2017 náš mančaft skončil po základnej časti hranej na 14 zápasov prvý so ziskom 39 bodov. Po konci play-off sme nad hlavy dvíhali po prvýkrát pohár pre víťaza Mestskej hokejbalovej lige v Žiline. Posledná sezóna 2017/2018 bola v krátkej histórii nášho klubu bodovo najúspešnejšia. Po skončení základnej časti sme so ziskom 62 bodov a jedinou prehrou v 22 zápasoch kraľovali ligovému pelotónu. Koniec sezóny sme navyše zakončili úspešným play-off a obhájením ligového titulu,“ vyratúva úspechy Žilinčanov Miloš Filipovič.

Dargovskí vlci (Košice)

Svojho zástupcu na Víkende šampiónov budú  mať opäť i Košice a ich mestská liga hraná systémom 4+1. Klub Dargov vznikol v roku 2001. V ročníku 2001-2002 vyhral 2. KeHbL a  postúpil tak do 1.ligy v metropole východu.

Hneď svoju premiérovú účasť v ročníku 2002-2003 premenili „vlci“ na prvý titul. V nasledujúcej sezóne sa mužstvu už tak nedarilo a po sezóne 2003-2004 sa dokonca rozpadlo. Po dlhšej pauze (12 rokov) sa ale tím dal opäť dokopy s takmer identickým zložením, doplneným o pár mladých a talentovaných hráčov pod názvom Dargovskí Vlci. Úspech na seba nenechal dlho čakať opäť sa mu podarilo v Košickej lige zvíťazi,ť a to hneď 2-krát po sebe v ročníkoch 2016-2017 a 2017-2018 . Momentálne sa čaká ako to bude s hokejbalom v Košiciach ďalej.Už z uvedeného je ale zrejmé, že Košičania prichádzajú do Žiliny s nemalými ambíciami a kvalitne zloženým kádrom. Rozhodne by mali patriť k ozdobám tohtoročného Víkendu hokejbalových šampiónov.

Ananásy (Z. Moravce/Vráble)

Pre všetkých účastníkov budú šampióni zo Zlatých Moraviec i Vrábeľ veľkou neznámou. Ananásy sú ale vo svojich súťažiach známym pojmom a zárukou kvality. Na Víkend šampiónov pricestujú ako dvojnásobní majstri a to z neľahkých súťaží.

V boji medzi slovenskou elitou sa Ananásy predstavia vôbec po prvý raz. Čaká ich teda veľká výzva a krst ohňom, na ktorý sa ale mužstvo zložené okolo Matúša Kováča už veľmi teší.

Santa Monica Martin (Turčianska extraliga)

Tradičný účastník najvyššej súťaži v Turci budí rešpekt. V posledných rokoch sa mu veľmi darí a nie len vo svojej lige je pre súperov postrachom. Santa Monica je vicemajstrom zo sezóny 2016/2017, v aktuálne ukončenom ročníku sa dokonca po siedmich rokoch čakania opäť vyšplhala až na majstrovský trón.

Je charakteristická hrou srdcom a veľkým odhodlaním, čo potvrdila aj v poslednom finále. Hoci nebola Santa Monica favoritom, podarilo sa jej vyvrcholenie súťaže zvrátiť vo svoj prospech.

Na Víkende hokejbalových šampiónov sa Martinčania predstavia po prvý raz, no ich zostava napovedá, že majú na to, aby sa prebojovali medzi absolútnu špičku.
 

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
12 + 8 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.