Vylámeš si na mne zuby, odkazuje Porhajašovi brankár Krenc


By Ján Ivančík - Posted on 23 október 2009

"Démoni" zažívajú mimoriadne vydarenú sezónu. I keď to nie je ich primárny cieľ, postup do prvej ligy je minimálne v teoretickej rovine stále reálny. O všetkom zrejme rozhodne duel s Vydrami. Ochranca lapašanskej svätyne Juraj Krenc sa naň už teraz teší.

Posledný duel vyšiel Demons podľa predstáv. Veď pri výhre 11:3 sa nedá hovoriť o ničom inom, ako debakly. "Tieto zápasy nemáme moc radi, lebo to je v podstate len o dobíjaní jednej brány," myslí si Juraj Krenc, brankár Demons V.Lapáš i dodáva: "Navyše nemáme nejakých chladnokrvných zakončovateľov, takže ak chytí súperov brankár lepšiu formu, je to skutočne o tom obliehaní a dobíjaní. Ja ako gólman takéto stretnutia vyslovene neznášam úplne najviac, lebo si vôbec nezachytám a podostávam góly z ojedinelých, ale nepríjemných situácií. V každom prípade ďakujem súperovi za korektnú hru, dlho s nami držali krok, no nakoniec sa nám podarilo nájsť recept na inak skvelo chytajúceho brankára. Po pár okulahodiacich akciách sme napokon vybojovali i víťazstvo."

Nasledujúci duel bude z iného súdka. Na Demons čakajú nepríjemné Vydry. V tomto stretnutí sa zrejme nebude nudiť ani jeden brankár.

"S pánmi 'Vydrami' sa poznáme veľmi dobre aj mimo ihriska, a preto je tento zápas pre nás vlastne top meranie síl sezóny. Už pár dní sa hecujeme, tak dúfam, že padnú ešte aj nejaké stávky. Navyše sa priamo konfrontujeme o druhé miesto. Bude to mať všetko, čo taký súboj má mať. Máme im aj čo oplácať, veď v jarnej časti sme prehrali 5:0. Osobne sa teším na Porhajaša a aj touto cestou mu odkazujem že si na mne "vyláme zuby" (smiech). Myslím si, že v tomto zápase rozhodne forma brankárov a hlavne dúfam, že vyjde počasie a príde sa pozrieť čo najviac ľudí. Bude to mať náboj," neskrýva optimizmus Krenc.

Výsledky hráčom z Veľkého Lapáša závidia mnohí. Ich tajomstvo úspechu je opradené rúškom tajomstva, no Lapašania si hru evidentne užívajú. Porážajú jedného súpera za druhým a ich víťazná šnúra naberá na obrátkach.

"V prvom rade je to pozorná obrana a perfektný kolektív. Gro tímu je z Lapáša. Všetko sú to väzby od malička a ja s Tomášom Fintorom sme sa pridali i vystužili chýbajúcu chémiu. Pred, aj počas zápasu panuje perfektná, uvoľnená atmosféra. Neberie sa to príliš vážne, stretávame sa aj mimo ihriska a pre každého je radosť hrať hokejbal. Smerom dozadu sa ako brankár, ktorý občas trénuje aj s inými mužstvami zo špica druhej ligy, odvážim povedať, že máme spolu s Angels najlepšiu obranu v lige. S prechodom dopredu je to viac postavené na individualitách, ale lepšíme sa," prezrádza mytickú formulku úspechu Juraj Krenc.

Do konca ročníka zostávajú ešte štyri duely. Na postup môžu "Démoni" pomýšľať ešte stále, no je to viac-menej iba v teoretickej rovine.

"Nemyslím si, že Flyers dvakrát zaváhajú. Na druhej strane nijako nebažíme po postupe. V podstate je pre nás druhé miesto ideálne a skúsime zabojovať budúcu sezónu," ani v tomto ohľade nestráca optimizmus brankár Demons. "Neviem, či vôbec chceme postúpiť. Cieľ bol druhé miesto a ak ho udržíme, budeme radi."

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (3 votes)
Značky

Chalani držte sa. Ide Vám to túto sezónu naozaj veľmi dobre!  

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
2 + 1 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.