Vráble: Gentlemans napokon uhrali dvojcifernú remízu

By fhbl.sk - Posted on 27 apríl 2010

Prinášame vám pohľad na výsledky pätnásteho kola Vrábeľskej hokejbalovej ligy: Wizards - Nota Team 21:3 (8:1 7:1 6:1).

MHC Čingov - TJ Midus 8:4 (3:1 3:0 2:3)
Minárik 1, Belovič 2, Hochman 1, Feterik 4 - Nízl 2, Maron 1, Štefunko 1

Ďaľší z "pekných" výsledkov pre Midus. Aj keď s prehrou, ale opäť je vidieť ich zlepšujúce sa výkony. Nebyť slabej koncovky v neustálych nájazdoch P.Marona (MID) na bránku Čingova, mohol byť konečný výsledok úplne iný.

Wizards - Nota Team 21:3 (8:1 7:1 6:1)
Szolnoki 4, Takáč 5, Pecek 2, Škorník 6, Baboš 4 - Sitáš 1, Sitáš ml. 1, Mikla 1

Nota Team oslabený o svojich kľúčových hráčov nedokázal čeliť "delostrelectvu" Wizardu. V každej tretine však dokázali zaznamenať aspoň po jednom čestnom úspechu.

Relax Team - Gentlemans 10:10 (5:3 4:2 1:5)
Ács 1, Záhorský 1, Vaško 3, Cibuľa 1, Paulík 3, Caglievič 1 - Mališ 1, Lehocký 6, Babecz 3

Zrejme najpútavejší zápas kola skončil prekvapujúcou remízou. Relax Team už v prvej tretine viedol 5:0, keď sa po prvý raz presadili hráči Gentlemanov. Relax si však nadalej udržiaval bezpečný náskok, no poslednú tretinu domáci hráči nezvládli a prehrali 1:5. Ako už tradične, Lehocký po peknej kombinácii vyrovnal 30 sekúnd pred koncom zápasu.

Red Pigs - Amsterdam 9:7 (2:4 2:2 5:1)
Ďurický 5, Varga P. 2, Gažo 1, Solár 1 - Káčer 1, Pichňa 1, Ivančík 1, Novosad 4

Amsterdam mal veľmi kvalitný začiatok, keď po prvých pár strelách vyhrával 3:0. V druhej tretine sa už hra vyrovnala, no hostiam stále viedli o dva góly. Začiatok poslednej tretiny však patril Red Pigsu, keď v prvých piatych minútach dokázali trikrát skórovať a strhnúť tak výsledok zápasu na svoju stranu. Bolo to dôležité víťazstvo, prípadná strata bodov by Red Pigs totiž mohla stáť účasť v playoff.  Najväčšou mierou k tomuto úspechu dopomohol domáci Ďurický, ktorý sa blysol piatimi presnými zásahmi.

Správa vydaná v spolupráci s oficiálnym webom ligy vhbl.szm.sk.