Veľký šláger skončil bratskou deľbou bodov

By TOPhbl.sk - Posted on 21 jún 2011

Priebežný výsledok stretnutia Česko - Kanada.

Najzaujímavejší zápas tretieho hracieho dňa a celého doterajšieho priebehu zápasu obstaral zápas úradujúcich majstrov sveta Čechov proti Kanade. Už v 12. sekunde veľkú šancu zahodil Topolánek. V 4. minúte mala Kanada možnosť dlhej presilovky 5 na 3, ale Heczko v českej bránke spoločne s trojicou brániacich hráčov všetky nepríjemné situácie vyriešili. Nepochodil ani Ryan v obrovskej šanci. Naďalej sa hral hokejbal najvyššej svetovej úrovne, šance sa striedali na oboch stranách. Možnosť presilovky dostali aj Česi. Síce ju nevyužili ale v polovici 10. minúty, v čase, keď sa vylúčený Kanaďan vracal na plochu, rozjasal početnú skupinu českých priaznivcov presnou strelou od modrej Rejthar. V 12. minúte mohol vo veľkej šanci vyrovnať Stinziani, ale opäť bol proti výborný Heczko. S najtesnejším náskokom odchádzali do kabín spokojnejší Česi.

Začiatok druhého dejstva začal kanadskou presilovkou, ale boli to Česi, ktorí mohli skórovať vo vlastnom oslabení. Niekoľko skvelých príležitostí zlikivdoval DiGironimo. V 6. minúte mohlo byť vyrovnané ale strela Giustiniho skončil na hornej žŕdke. V 25. minúte sa však Giustini už nemýlil. Kanaďanom sa jeho zásluhou podarilo vyrovnať po peknej kombinácii. Hneď na to mali opäť dobrú príležitosť Česi. V záverečných momentoch dve tutovky spálil Chmel. V úplne poslednej sekunde po skrumáži sa loptička prekotúľala za bránkovú čiaru, Česi sa radovali. Rozhodocvia však po dlhej porade gól neuznali, keďže podľa ich názoru gól bol dosiahnutý až po uplynutí hracej doby.

Na začiatku tretieho dejstva naši susedia začali lepšie a už po necelých dvoch minútach sa dostali do vedenia po góle Hrabicu. Česi mali aj následne množstvo šancí, skvelý DiGironimo odolával. Kanada sa spoliehala na rýchle brejky. Jeden taký im úspešne vyšiel v 36. minúte a bolo vyrovnané. Začalo sa aj priostrovať, tvrdé zákroky na oboch stranách dostávali divákov do varu. Šance si vypracovali oba tímy ale brankári už žiadnu loptičku za svoj chrbát nepustili. V najlepšom zápase doterajšieho priebehu turnaja sa tak Česi rozišli s Kanadou nerozhodne 2:2.

Výsledok stretnutia A-kategórie mužov:

Česko 2:2 (1:0, 0:1, 1:1) Kanada

Góly:10. Rejthar (Topolánek), 32. Hrabica (Kubeš) - 25. Giustini (Stinziani, Biagio), 36. Ryan (Hannan)

Česká republika: Hezcko - Pospíšil, Tyburec - Rejthar, Příhoda - Růžička, Honický - Hrabica, M. Chmel - Bacovský, Novák, Wróbel - Kruček, Trčka, Topolánek - Hudeček, Kejř, Roušal - P. Chmel, Bílý, Kubeš.

Kanada: Di Gironimo (Giffin, Barlow) - Parravano, Piccioni, Goose, O´Keefe, Musto, Wild, Roy, Cerqueira, Lafortune, Hannan, Ryan, Russo, Labonté, Morello, Stinziani, Sparkes, Gilbert, Daniele, Kelly, Giustini, Fréchette, Daoust.