V kežmarskej lige od novej sezóny s viacerými zmenami


By Ján Ivančík - Posted on 28 júl 2010

V septembri sa začne dvanásty ročník kežmarskej MARCO POLLO ligy. Prvenstvo z uplynulého ročníka bude obhajovať mužstvo Bad Company Ľubica.

Pred súťažou sa uskutoční tradičné stretnutie všetkých kapitánov, kde sa vyžrebuje aj prvé kolo nového ročníka. To je naplánované na utorok 7. septembra 2010 (miesto bude upresnené). Štart súťaže je naplánovaný na sobotu 11. septembra 2010 (alebo 18. septembra 2010). Štart nového ročníka je totiž priamo závislý na vyžrebovaní extraligovej súťaže.

Prihlášku do súťaže je možné zaslať už v prebiehajúcich dňoch na e-mail humenik@khbl.net. Vedenie ligy plánuje zaviesť isté novinky do súťaže, ktoré by mali napomôcť k zvýšeniu úrovne ligy. Nové pravidlá je možné nájsť na oficiálnej stránke ligy. 

"Tri najdôležitejšie zmeny v pravidlách sa týkajú výstroja, rozhodcov a hlavná je v registrácii.Vo výstroji je zmena tá, že každé mužstvo musí nastúpiť v jednotných dresoch. Jedine súper môže schváliť odlišnosť dresu, aj to iba za predpokladu, že bude farba dresu rovnaká. Ak však súper nesúhlasí s tým aby mali hráči rôzne dresy, tak mužstvo môže hrať iba v tých dresoch, ktoré má, pretože dresy sa počas zápasu nemôžu požičiavať," píše sa v oficiálnom vyjadrení na stránke KHbL. "V rozhodcoch bude zmena tá, že budú rozhodovať dvaja rozhodcovia z jedného mužstva. Za každú absenciu účasti rozhodcu je stanovená pokuta, pričom pokiaľ nebude mať mužstvo do stanoveného termínu zaplatené podlžnosti, tak mu bude najbližší zápas kontumovaný. Hlavná zmena je však v registrácii. Od tejto sezóny bude v súťaži riadna registrácia na mužstvo. Znamená to, že ak sa hráč zaregistruje k danému mužstvu, za ktoré bude hrať túto sezónu, tak bude už v Kežmarskej hokejbalovej lige evidovaný iba pod týmto mužstvom. Ak bude chcieť odísť do iného klubu (aj po skončení daného ročníka ligy), tak bude musieť najskôr zaplatiť do spoločnej kasy za prestup 5 Eur, potom môže prestúpiť. Ak však hráč neodohrá v danom družstve počas dvoch rokov ani zápas, stane sa voľným hráčom a môže prestúpiť do hociktorého mužstva zadarmo."

Vedenie ligy je naklonené novým názorom a tie môžu uchádzači zaslať na uvedenú mailovú adresu.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 1 (1 vote)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
6 + 2 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.