V Gajaroch od piatku ďalšie sústredenie reprezentácie


By Michal Runák - Posted on 01 marec 2013

Okrem rokovaní medzi slovenskou a českou stranou, čaká obe krajiny aj prípravný dvojzápas.

Okrem dvojzápasu Slovenska proti Českej republike sa obe krajiny stretnú aj na diplomatickom poli, aby prerokovali skôr navrhnuté body a témy.

"Som veľmi rád, že vedenie SHBÚ je k spolupráci i naklonené a v osobe Jozefa Stümpela našla slovenská únia veľkú osobnosť. Naviac, príležitosť pri meraní síl elitných reprezentačných výberov oboch krajín k tomu priamo nabáda. Verím, že strávime príjemné i prospešné dva dni na Slovensku. Za náš zväz sa rokovaní zúčastnia okrem zástupcov najužšieho vedenia zväzu aj funkcionári z hlavných odborných komisií. Radi by sme prebrali témy, ktoré sa týkajú súťaží, trénérov a rozhodcov, rovnako i dopady na mládež v oboch krajinách a možnosti pre spoločné projekty," povedal prvý muž českého hokejbalu Josef Kozel.

Prvoradý a pre diváky najzaujímavejší je však samotný zápas. Proti Čechom nastúpime najskôr v sobotu o 17:00, odveta je o deň neskôr o 10:30.

„Z výjazdu do Nitry pred MS v Bratislave si všetci  pamätajú predovšetkým to, žei šlo o dva vypäté zápasy v extrémne vysokom tempe, s peknými akciami i tvrdými súbojmi na hranici pravidiel. Inými slovami to bola ta najlepšia možná príprava na to, čo vždy čaká na svetovom šampionáte," pochvaľoval si generálny manažér českej reprezentácie Adam Karnet.

No a čo od samotných duleov očakávajú naši hráči? V Plzni na poslednom vystúpení reprezentácie bol našim najproduktívnejším hráčom Milan Beniač a zrjeme by nebol proti, keby sa bodovo presadil opäť  proti majstrovi sveta. Ide však len o prípravu, no výsledok letí do sveta. Budeme chcieť vrátiť našemu odvekému rivalovi prehry z Plzne?

„Plzeň je už minulosť a treba sa pozerať na tento dvojzápas. Ja som šťastný, že  som opäť dostal pozvánku od trénerov a môžem sa zasa pobiť o miestenku na MS. Určite ma poteší, ak by som sa opäť dokázal bodovo presadiť a nadviazat na turnaj v Plzni. Ale tieto zápasy budú už o niečom inom a myslím si,že dokážeme Čechov potrápiť a aj zvíťaziť. Je pravdou, že  je to len príprava, ale každé víťazstvo a hlavne proti dvojnásobným majstrom sveta je cenné a nielenže poteší, ale aj psychicky pomôže. Takže verím. že budeme dodržiavať taktiku trénerov a úspech sa dostaví,“ povedal Beniač.

Zostava Slovenska na dvojzápas v Gajaroch:

Brankári:
Petrík Stanislav (HBK Nitrianski Rytieri Nitra), Náter Ján (N-Sport trend Pohronie)
Obrancovia:
Blahut Pavol (ŠHBK Ružinov), Martiška Patrik (HBK Nitrianski Rytieri Nitra), Bujdák Roman (KKF DT Považská Bystrica), Bednár Marek (MŠK Kežmarok), Káčer Ivan, Titka Filip, Haring Martin, Hraško Ondrej (všetci HBK Nitrianski Rytieri Nitra)
Útočníci:
Martinusík Jaroslav (HBK hokejmarket Skalica), Behúl Miroslav, Danko Dušan (obaja ŠHBK Ružinov), Šibík Jakub (Kometa Vrútky), Oravec Boris, Teplický Libor (obaja MŠK Kežmarok), Mikulčík Marián (obaja LG Bratislava), Válek Richard (Jokerit Petržalka), Hrivnák Michal, Kučerka Marián, Maděra Lukáš, Ladiver Milan, Beniač Milan (všetci HBK Nitrianski Rytieri Nitra), Ján Rímsky (Kert Park Praha).

Zostava ČR:

Brankári:
Jan Šimara (Letohrad), Leoš Gerlich (Kert Park)
Obrancovia:
Michal Dědič, Tomáš Kudela, Radek Soukup (všichni Kladno), Miroslav Růžička, Daniel Prášek (oba Ústí nad Labem), Josef Blažek (oba Vlašim), Martin Vašek (Karviná), Tomáš Hák (Pardubice)
Útočníci:
Jan Krtička, Martin Kruček, Lukáš Plzák (Kert Park), Michal Průcha (Plzeň), Daniel Hnízdil, Radek Šíma (Kladno), Tomáš Wróbel (Karviná), Lukáš Hudeček, Pavel Dušek, Libor Topolánek (všetci Vlašim), Aleš Kypet (Most), Ondřej Lux (Letohrad), 

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
16 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.