V Žiline sa rozhodne, kto si odnesie ôsmy titul pre kráľa regiónov!


By TOPhbl.sk - Posted on 04 marec 2020

Je tu ôsmy boj o titul kráľa regionálnych líg! Prihlasovanie na Víkend hokejbalových šampiónov 2019/2020 je otvorené!

V okrúhlom roku 2020 sa uskutoční už ôsma bitka o titul kráľa hokejbalových regiónov Slovenska. Víkend hokejbalových šampiónov sa aj tentoraz bude konať v Žiline, ktorá sa za posledné roky stala domovom tohto hokejbalového sviatku.

Ôsma edícia Víkendu hokejbalových šampiónov sa bude konať v dňoch 15. a 16. augusta 2020 v žilinskej hale na Bôriku. V týchto dňoch sa rozhodne, či sa niektorému tímu podarí prelomiť neutíchajúcu dominanciu Farmy Petržalka zo ZHbL, ktorá triumfovala aj vlani.

Špičková hracia plocha, výborné športové prostredie a zázemie krajského mesta. To je komfort, ktorý bude na účastníkov prestížneho hokejbalového turnaja pripravený aj v roku 2020. Niet pochýb o tom, že nás čaká ďalší zaujímavý boj, ktorý prinesie súperenia zo všetkých kútov Slovenska.

Víkend hokejbalových šampiónov je každoročná tradícia, na ktorú sa veľmi tešíme. Vzhľadom na upadajúci počet slovenských líg je skladba turnaja čoraz väčšou výzvou, no ako sa ukázalo aj vlani, nemusí to byť na úkor kvality turnaja. Farma Petržalka sa musela v roku 2019 poriadne natrápiť, aby titul obhájila a sme presvedčení o tom, že aj do ôsmeho ročníka sa zapojí kvalita, ktorá divákov bude zdvíhať zo sedadiel. Ďakujeme partnerom zo Žirafy Žilina, že môžeme turnaj opäť pripravovať v tak jedinečnom prostredí, aké ponúka hala na Bôriku,“ hovorí jeden zo spoluorganizátorov turnaj o titul kráľa regionálnych líg Ján Ivančík.

Napriek letnému termínu konania turnaja platí, že prihlasovanie na podujatie bude prebiehať na základe umiestnenia klubov v sezóne 2018/2019 (t.j. v uplynulom ročníku, nie v práve prebiehajúcom).

Do Víkendu hokejbalových šampiónov 2019/2020 sa môžu prihlásiť prednostne 2 najlepšie umiestnené tímy z každej regionálnej súťaže na Slovensku. V prípade neúčasti ligového šampióna, resp. porazeného finalistu prechádza pozvánka na zvyšné kluby v lige. Aj v ôsmom ročníku Víkendu hokejbalových šampiónov platí, že súťaž, ktorá sa hrá systémom 3+1 môže byť zastúpená po dohode s organizátorom i výberom súťaže (v ktorom budú mať proporčné zastúpenie najlepšie ligové mužstvá), prihlásiť sa môže i víťaz súťaže hranej turnajovým systémom. Pri ligách, ktoré sa nehrajú systémom 5+1 si organizátor vyhradzuje právo udeliť odôvodnenú výnimku pri skladbe tímu. Organizátor si ponecháva právo udeliť odôvodnenú výnimku pri prihlasovaní tímov z regiónov, kde sa hokejbal súťažne nehrá.

Cieľ turnaja je teda jasný. Dať všetkým regionálnym šampiónom na Slovensku možnosť zmerať si sily s celoštátnou konkurenciou. Regionálne tituly tak zrazu môžu nabrať výrazne ligotavejší lesk a celé Slovensko bude môcť pozorovať, ktorá regionálna súťaž má skutočne hokejbalové zázemie.

Za posledné roky sa zdá, že dominancia Farmy Petržalka je neprelomiteľná, no v siedmom ročníku nechýbalo veľa, aby "farmári" skončili bez najcennejšieho kovu. Poriadne ich potrápila Stupava, Funky Monkeys i Euroimpex. Striebro napokon zostalo v domácej Žiline, a to vďaka výborným výkonom hráčov z Euorimpexu. O bronz sa pobili Mikomix a Stupava.

Rovnako ako každoročne, aj tentoraz bude Víkend hokejbalových šampiónov kvalitne mediálne zastrešený, a to vďaka mnohým mediálnym partnerom podujatia. Samozrejmosťou sú live štatistiky, fotografie a videá z podujatia, ale aj rozhovory a iné zaujímavosti. Chýbať nebude ani sprievodný program. Organizátor ale pripravuje aj ďalšie zaujímavosti a súťaže, ktoré budú do začiatku turnaja prezentované na TOPhbl.sk – t.j. na webe hlavného mediálneho partnera podujatia.
OrganizátorTOPhbl.sk a občianske združenie ŠOK - Šport Osveta Kultúra s podporou SHbÚ

Dátum: 15. a 16. august 2020

Dejisko: Hala na Bôriku, Žilina

Predpokladaný hrací čas: 2x12 min (so zastavovaním - čistý čas), môže byť upravený s ohľadom na počet prihlásených tímov

Pravidlá: platné pravidlá SHbÚ bez zakázaného uvoľnenia, herný systém 5+1. Nakoľko ide o turnaj regionálnych líg s rôznymi povinnými výstrojami, prilba nebude povinná, ale organizátor jej využitie výslovne odporúča. Všetci hráči jedného družstva musia mať jednotné dresy, tepláky resp. štulpne u brankárov nemusí byť zachovaná farba dresov. Čakacia doba nie je. Tresty podľa sadzobníka SHbÚ (2, 5, 10, OT ). V prípade bitky alebo vážnej šarvátky, či vyššieho trestu je organizátor oprávnený udeliť hráčovi zákaz na jeden alebo viac zápasov, prípadne zákaz hry až do konca turnaja.

Pre určenie poradia v skupinách sa postupuje v zmysle nasledovného kľúča: 1. body, 2. lepší vzájomný zápas, 3. rozdiel skóre, 4. vyšší počet strelených gólov, 5. žreb/rozstrel na 3 samostatné nájazdy podľa rozhodnutia organizátora.

Bodovanie v skupinách: 3 body výhra, 2 body výhra po samostatných nájazdoch, 1 bod prehra po sam. nájazdoch. V prípade nerozhodného skóre po riadnom hracom čase nasledujú samostatné nájazdy v počte 3.

Každý hráč hrá na vlastnú zodpovednosť, v areáli ihriska bude len základná zdravotná pomoc.

Ubytovanie: V okolí haly je viacero ubytovní, organizátor vie v prípade záujmu odporučiť vhodné ubytovanie. Tímy si ubytovanie zabezpečujú samostatne, organizátor je však aj pri riešení týchto otázok nápomocný.

Štartovné: 130€/klub (štartovné, resp. po dohode s organizátorom jeho časť, je potrebné uhradiť podľa výzvy organizátora, pri neúčasti sa uhradené štartovné nevracia)

Pitný režim: zabezpečuje organizátor

Rozhodcovia: skúsení arbitri spĺňajúci kritériá SHbÚ

Súpiska mužstva: Pred začiatkom turnaja budú všetky tímy vyzvané na to, aby predložili organizátorovi svoju súpisku, na ktorej budú uvedení všetci hráči, ktorí budú štartovať počas turnaja. Toto opatrenie má zabezpečiť, aby tímy hrali v zložení, v ktorom nastupovali vo svojich regionálnych súťažiach. Keďže tímy môžu mať záujem počas zimy aj o nové akvizície, bude stanovený presný počet výnimiek, teda hráčov, ktorí môžu nastúpiť aj za klub, v ktorom počas sezóny nenastupovali. Tento počet bude upresnený do začiatku turnaja, nemal by ale prekročiť štyroch hokejbalistov. Záväzná bude odovzdaná súpiska. Po začatí prvého stretnutia tímu na turnaji nebude možné na súpisku dopisovať ďalších hráčov. Každý hráč zapísaný na súpiske bude môcť nastúpiť, to aj v prípade, že neabsolvoval stretnutia zo základnej časti.

Herný model (základná skupina a play-off) budú určené na základe finálneho počtu účastníkov.

Okrem hokejbalu budú pripravené i ďalšie, sprievodné atrakcie (napr. súťaž o kráľa strelcov) – viac informácii o nich nájdete do začiatku turnaja na TOPhbl.sk.

Prihlasovanie a podrobné informácie:
info@sokoz.skredakcia@tophbl.sk

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
5 + 6 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.