V Česku sa po prvý raz predstavil na medzinárodnej scéne výber Izraela


By joziva - Posted on 06 apríl 2012

V mládežníckych kategóriách sa v Izraeli s deťmi pracuje, zažili svoj medzinárodný debut.

V Česku sa nedávno uskutočnilo prvé medzinárodné vystúpenie izraelského hokejbalového zväzu. Výber detí v kategórií do dvanásť rokov si zmeral sily s vrstovníkmi z Rakovníka. Výsledok 8:1 v prospech skúsenejších Čechov nehral veľkú rolu. Podstata prípravného duelu bola iná.

"Bolo to veľmi inšpirujúce. Môžete trénovať ako dlho chcete, ale stetnutie s niekym kto vás prevyšuje po hernej i technickej stránke vás motivuje pracovať viac," povedal pre hokejbal.cz vedúci výpravy Vitalli Mogilevski a doložil: "Deti sa do Česka veľmi tešili a už sa nemôžu dočkať ako o tom budú rozprávať doma."

V Izraeli sa hokejbalová federácia založila iba pred tromi rokmi. Postup je však markantný. "Vláda podporuje projekty ktoré prispievajú k súžitiu židovskej a palestínskej komunite. Hokejbal sa uchytil i na severe, kde ho hrajú tiež Palestínci. Hokejbalu sa tam venuje asi 200 hráčov. Na juhu u nás vzniklo asi 40 malých klubov. Je to pre budúcnosť športu veľmi povzbudivé," povedal vedúci izraelskej výpravy a doložil i zaujímavosť. "Najnovšie sa k nám hlásia i beduíni. Tento šport je pre nich ako stvorený. Výborne sa s nimi spolupracuje, deti majú výdrž a sú tvrdí. Ak dostanú ranu, prenesú sa cez to bez mihnutia oka."

Problematická je výstroj, no i tento problém sa dá preklenúť. "V školách vidíme veľký potenciál. Nie je to však ako u vás. Hokejku nekúpite v každom väčšom športovom obchode. Pomoc budeme hľadať v židovskej komunite v Kanade, kde je hokej a hokejbal doma. Pevne verím, že sa nám to podarí. Medzinárodné zapojenie je pre nás dôležité," dodal Mogilevski.

Možno už čoskoro sa teda dočkáme medzinárodného turnaja s účasťou izraelských detí. "Do Česka jazdíme každý rok v rovnakej dobe. Privítal by som, keby sa ostatné európske zväzy dohodli a zorganizovali tu pravidelný turnaj pre najmenšie deti. To by bolo úplne úžasné," zakončil vedúci výpravy.

foto: hokejbal.cz

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4 (1 vote)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
4 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.