V Česku je príliš konzervatívne prostredie na zmeny, myslí si riaditeľ extraligy


By joziva - Posted on 31 júl 2014

Česká extraliga sa vracia k pôvodnému modelu, experiment s nadstavbou nevyšiel podľa predstáv.

Ako sme v minulosti informovali, česká extraliga prešla v uplynulej sezóne organizačnými zmenami. Zmenilo sa play-off a pribudlo play-out. Takzvaná nadstavbová časť sa ale podľa organizátorov nestretla s pozitívnym ohlasom.

"V súvislosti s nadstavbou prevládali negatívne ohlasi. Počas sezóny bolo tichy, vlna nevôle sa zdvihla až tesne pred štartom nadstavby. Myslím si, že táto myšlienka je dobrá, ale jej prevedenie nebolo ideálne. Navyše, sme v prostredí, ktoré je dosť konzervatívne a bráni sa zmenám," povedal pre hokejbal.cz Jan Donauschachtl - riaditeľ extraligy. Niektoré novinky sa ale podľa neho osvedčili: "Play-out malo pozitívny ohlas a hodnotím ho kladne. Kluby si predĺžili sezónu, do posledného zápasu sa hralo o baráž. Kluby si tak mohli vyskúšať napríklad talentovaných dorastencov."

Extraliga našich západných susedov sa teda vracia k pôvodnému modelu.

"Zmena extraligy bude iba jedna. Vrátime sa ku klasickému play-off. S tým, že prípadné piate stretnutie všetkých sérii sa bude hrať v stredu," povedal Donauschachtl s ohľadom na počet víkendov: "Ak sa pozrieme do kalendára, jediná možnosť je hrať aj cez bežné dni. Inak potrebujeme deväť víkendov a to je niečo málo cez štyri mesiace. Tie nemáme, lebo nás čaká svetový šampionát."

Riaditeľa súťaže ale hnevá nezáujem klubov. "Schôdze sa zúčastnilo osem zo štrnástich pozvaných klubov. Mrzí ma nezáujem niektorých, ktorí radšej pošlú mail s pripomienkami, ako majú verejne diskutovať," vraví Donauschachtl.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
9 + 1 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.