V Česku budú testovať hokejbalové vylepšenia


By Ján Ivančík - Posted on 18 február 2012

Súboj medzi českými extraligistami z Plzne a Kladna bude slúžiť ako test pre niekoľko možných vylepšení pravidiel.

V nedeľňajšom prípravnom stretnutí si zmerajú sily českí extraligisti z Plzne a Kladna. Oba tímy chcú duel využiť ako možnosť otestovať nové prvky, ktoré majú do najvyššej súťaže našich susedov vniknúť od budúcej sezóny.

"V stretnutí plánujeme vyskúšať hneď tri navrhované zmeny, ktoré môžu hokejbal veľmi ovplyvniť. Chceme zistiť ako. V prvom rade ide o pravidlo zakoazujúce striedanie po zakázanom uvoľnení. V praxi sa vyskúša, či to pomôže plynulosti hry a zároveň to bude i skúsenosť pre rozhodcov, či budú tento zákaz schopní sledovať," povedal zástupca Plzne Michal Edl.

Taktiež sa bude testovať pravidlo trestu za vyhodenie loptičky mimo hraciu plochu z obranného pásma i zákaz zašliapnutia loptičky.

"Myslíme si, že dodržiavanie tohto pravidla by výrazne prospelo. Nikoho z divákov nezaujíma ako sa pol minúty hlúčik hráčov snaží vydolovať loptičku. Chcú vidieť akcie a góly," doložil pre hokejbal.cz Adam Karnet z Kladna.

Zaujímavou skúsenosťou môže byť tiež fakt, že tímy odohrajú jednu tretinu naviac a tá sa bude hrať vo formáte 4 proti 4. Týmto organizátori chcú zrýchliť hru a dať viac priestoru na kombinačné akcie. Ako sa celý test vyvinie bude zrejmé v nedeľu.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4 (4 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
17 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.