V českej extralige je boj vyrovnaný na čele i na chvoste


By Ladislav Kováč - Posted on 18 marec 2015

"Neviem, kto tieto ihriská vymyslel. Podľa mňa to nedáva zmysel. Hráme vonku vo vlhku, potom sa to, pochopiteľne, šmýka," vyjadril nespokojnosť so zavádzaním nekrytých umelých povrchov v Česku Drahomír Kadlec.

Česká najvyššia súťaž pokračovala v sobotu 14. marca zápasmi šestnásteho kola. V CCM extralige sa začalo hazardovať so zdravím hráčov, keď si na dvoch nekrytých ihriskách kluby nainštalovali plastový povrch. Kert Park Praha v sobotu na novom umelom povrchu - Speedo 3  privítal obhajcu HBC Alpiq Kladno.

"Neviem, kto tieto ihriská vymyslel. Podľa mňa to nedáva zmysel. Hráme vonku vo vlhku, potom sa to, pochopiteľne, šmýka a pre chalanov to je zabijak," rozčuľoval sa po víťaznom zápase kouč Kladna a českej reprezentácie Drahomír Kadlec a dodal: "Viac než z troch bodov mám radosť, že sme to dohrali ako-tak zdraví, až na Davida Šrámka, ktorý na klzkom ihrisku v blízkosti mantinelu musel dobrzdiť rukami a má zlomený alebo vykĺbený malíček," povedal pre klubový web Alpiqu D. Kadlec.

Hráči Kladna si odviezli z derby tri body, keď v ťažkom zápase v Prahe zvíťazili 5:3 a upevnili si druhé miesto v tabuľke. Líder základnej časti CCM extraligy HBT Vlašim porazil na svojom ihrisku 3:2 Ústi nad Labem. Víťazný gól streli deväť sekúnd pred koncom duelu domáci útočník Tomáš Horák a hokejbalisti HBT Vlašim si tak predlžili víťaznú sériu, keď dokázali 15-krát v rade naplno bodovať.

Štvrté Autosklo Pardubice privítali tretí tím tabuľky HBC Plzeň. Domáci išli do vedenia už v 12-tej sekunde, ale hosťom sa podarilo otočiť a po dvoch tretinách vyhrávali 3:2. V druhej polovici záverečnej časti Pardubice zostrelili Plzeň štyrmi gólmi a strhli víťazstvo na svoju stranu. V úvodnom kole jarnej časti Autosklo Pardubice po bezgólovej remíze vyhralo v nájazdoch na horúcej pôde Kladna.

"Trošku sme sa odtrhli, ale tabuľka je vyrovnaná. Behom jedného, dvoch kôl môžeme byť na siedmom mieste. Za štrnásť dní budeme mať plastový povrch, čo by pre nás mala byť veľká výhoda. Bolo by dobré začínať play-off na domácom ihrisku, ale cieľom pre štvrťfinále je vyhnúť sa Vlašimu a Kladnu. Týchto súperov môžeme poraziť, ale zatiaľ nie porážať," povedal pre hokejbal.cz najproduktívnejší hráč Pardubic Ján Bilý.

Šesť kôl pred koncom základnej časti sa na piatom až ôsmom mieste v tabuľke nachádza Ústi, Kert Park, Most, Letohrad a tomuto kvartetu by postup do play-off nemal uniknúť. Veľká bitka v českej extralige sa odohráva aj na chvoste ligového pelotónu, keď „v hre“ o posledné miesto v tabuľke, ktoré zosúva mužstvo da baráže je Kovo Praha, Třinec, Sudoměřice a Hradec Králove.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
4 + 2 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.