V Čechách nastúpila prvá žena v extralige seniorov


By Michal Runák - Posted on 09 september 2013

Česká hokejbalová reprezentantka si odbila premiéru medzi mužmi.

Na Slovensku sa predstavili medzi mužmi aj zástupkyne nežného pohlavia. V 1. SHbL Bratislava - Záhorie nastúpili po boku svojich mužských spoluhráčov Celarová v drese Gajar, nedávno i Wengová v drese Farmy. Tá dokonca strelila i historický prvý gól. V susednom Česku však zašli ešte ďalej. V najvyššej súťaži seniorov sa totiž cez víkend v drese Karvinej predstavila Kateřina Němcová! 

"Tréner mi o tom hovoril už dlhšie, ale pred víkendom mi povedal, že chce, aby som nastúpila a skúsila si to," povedala Němcová pre hokejbal.cz a dodala: "Nervozita bolo to prvé, čo mi prebehlo hlavou. Akurát som si to nechcela pripúšťať, aby sa to neprejavilo na hre. Ale nervózna som bola, to nepopieram. Pri prvom striedaní to však zo mňa opadlo."

Toľko k ojedinelej premiére trojnásobnej účastníčky ženských MS. A ďalšie slová potvrdujú, že to nemusela byť zároveň aj derniéra:

"Bola to skúsenosť k nezaplateniu a dúfam, že ešte niekedy dostanem príležitosť. Chcem poďakovať trénerovi, že sa nebál postaviť ma a snáď sa ešte v drese Karvinej predstavím. Bol to neopísateľný zážitok," nadchýnala sa Němcová.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
4 + 4 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.