Víťaz základnej časti proti úradujúcemu šampiónovi. Môže to byť väčšie lákadlo?


By joziva - Posted on 15 máj 2015

Extraligová sezóna vrcholí. Už niet na čo šetriť sily. Nastúpia proti sebe dvaja najlepší. Pozrite sa, čo nás čaká vo finále.

LG AZhokej Bratislava - HBK Nitrianski Rytieri Nitra

Dátumy série: 16. máj (Bratislava), 17. máj (Bratislava), 23. máj (Nitra), prípadne: 24. máj (Nitra), 30. máj (Bratislava)

To najlepšie, čo môže extraliga ponúknuť. Stretnú sa proti sebe víťaz základnej časti a úradujúci majster. Základná časť je dávnou minulosťou a teraz budú rozhodovať úplné maličkosti. Oba tímy sa posilnili o hokejistov, ktorí ich ženú vpred. Najmä na Nitranoch je vidieť, že duo Slovák – Chovan im opäť pridalo krídla. Bez nádejí ale nie sú ani Bratislavčania. Šalka, Lipovský, či Mráz sú hráči, ktorí aj v semifinále ukázali svoje kvality. Zatiaľ čo Nitra sa so súpermi vôbec nebabre, LG sa o postup bije v každej sérii až na doraz. Ako to bude vyzerať tento krát? Jedno je isté, lepšia hokejbalová pozvánka tu už nebude!

Brankári:

Počas celej sezóny patrí Kalis k tomu najlepšiemu, čo slovenská extraliga v bránke ponúka. Vidieť to bolo aj v semifinále. V poslednom stretnutí striedal v polovičke a jeho tím inkasoval hneď vzápätí. Mal by byť teda jasnou jednotkou. Do bránky sa môže dostať aj Dubnický, ktorý dostáva šance aj v play-off. V oboch prípadoch sa LG strachovať o situáciu za svojim chrbtom nemusí.

Nitrianskou jednotkou je stále a zrejme aj bude Stanislav Petrík. Skúsený matador a zároveň manažér tímu má s podobnými zápasmi mnoho skúseností. V semifinále s prehľadom zlikvidoval Skalicu, teraz sa teší na LG. Pripravený bude do hry zasiahnuť aj Thron, ktorý toho ale zatiaľ veľa neodchytal.

Obrana:

Bratislavčania inkasovali v semifinále pätnásťkrát, čo je v priemere tri góly na zápas. To nie je zlé, ale góly boli rozložené veľmi nerovnomerne. Raz zahrá obrana výborne, inokedy sa dá strieľať i dorážať. Na to si bude musieť LG dať proti Nitre rozhodne pozor.

Nitrania sú v tejto bilancii o čosi ukážkovejší. Za štyri zápasy inkasovali desaťkrát, čo je 2.5 gólu na zápas. Takáto štatistika proti najofenzívnejšej Skalici je úctyhodná. Opäť to pritom bolo o jednom nevydarenom zápase. Nitrania vedia, čo majú vzadu robiť a v prvých dvoch stretnutiach by mali vychádzať najmä z pozornej defenzívy.

Útok:

V útoku majú oba tímy zaručené recepty na to, ako zlomiť odpor súpera. V drese LG to budú už spomínaný hokejisti, ale aj Takáč a jeho formácia a ďalší. Tento muž bol v základnej časti na nezastavenie. Potom si súperi naňho začali dávať väčší pozor a mierne sa odmlčal. Kanonáda ale prišla aj v záverečnom zápase s Pruským. Hetrik je v play-off pomerne raritný.

Keď už sme pri tých hetrikoch, tak nebýva zvykom, aby sa strieľali do siete Skalice. Slovák, Hrivnák. Pamätáte sa? Toto duo si urobilo zo Záhorákov trhací kalendár a LG bude dúfať, že nedopadne podobne. V ofenzíve sa Nitra naozaj nemá čoho báť. Súper musí byť na pozore.

Plusy:

LG: výhoda domáceho prostredia na úvod, podpora tribún, dobré rozloženie síl medzi útok a obranu, kvalita v bránke, menší tlak
Nitra: kvalita na všetkých postoch, široký káder, vystuženie hokejistami, ktoré očividne zabralo, veľké sebavedomie po hladkých postupoch

Mínusy:

LG: občasná nevyrovnanosť výkonov, slabé začiatky stretnutí
Nitra: možnosť podcenenia situácie pri piatom finále v rade, začína na pôde súpera, väčší tlak na víťazstvo

Náš tip: 3:2 pre Nitru

Séria to bude rozhodne zaujímavá. Veľkí rivali skrížia hokejky a mala by to byť pastva pre oči hokejbalového diváka. Očakávame aj vyrovnané zápasy. Bratislavčania si budú musieť dať pozor na vstupy do stretnutí, pretože ak ich bude Nitra využívať tak ako Pruské, spraví s nimi rýchly proces. Nitrania sa naopak musia adaptovať na prvé dva zápasy v Bratislave. Domáce prostredie by malo hrať veľkú rolu. Tipovanie je v tomto prípade zložité, ale domnievame sa, že majster si svoju pozíciu opäť uháji.

 

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4 (4 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.