Väänänen: Myslím, že z Bratislavy si odnesieme skvelé spomienky a veľa zábavy


By Ján Ivančík - Posted on 27 máj 2010

Euro Cup 2010 sa nezadržateľne blížil. Fhbl.sk vám preto do začiatku turnaja predstaví viacero zaujímavých zahraničných účastníkov. "Fínsky hokejbal sa so slovenským nedá porovnať. Ste veľmi ďaleko pred nami," exkluzívne sa vyjadril pre náš web manažér fínskeho klubu Peräpohjolan Poropojat Ville Väänänen.

Naše hlavné mesto už čoskoro privíta európske majstrovstvá klubov a ani pri tomto podujatí nebude redakcia fhbl.sk chýbať. Hokejbal patrí medzi mladé, rozvíjajúce sa športy, no už teraz si získava fanúšikov po celom svete vrátane hokejových veľmocí. Jednou z nich je aj krajina tisícich jazier. Už vo štvrtok tretieho júna sa na ihrisku v Bratislave predstaví jedno z najkvalitnejších svetových mužstiev práve z Fínska. Prinášame vám rozhovor s manažérom úradujúceho fínskeho majstra Peräpohjolan Poropojat Villem Väänänenom.

Vaše mužstvo sa už čoskoro predstaví na Majstrovstvách Európy klubov 2010 v Bratislave. Aké sú vaše ciele na bratislavskom podujatí?

"Vždy, keď sme na ihrisku, myslíme iba na výhru. Preto ideme aj do Bratislavy, ideme si pre zlato. Myslím si však, že určite zažijeme množstvo zábavy a odnesieme si príjemné spomienky."

Pre vaše mužstvo bola táto sezóna prelomová. Bola i dostatočne uspokojujúca?

"Získali sme fínsky titul a počas celého ročníka sme prehrali iba raz. Takže sme mimoriadne spokojní."

Fínsko nepatrí medzi krajiny, ktoré na medzinárodných podujatiach zbierajú tituly a cenné kovy. Ako hodnotíte rozvoj hokejbalu u vás?

"Zlepšuje sa to každým rokom a získavame si čoraz pevnejšie miesto medzi športami vo Fínsku. V uplynulom ročníku hralo hokejbal cez 180 mužstiev, čo je fantastické. Aj naďalej však nemáme vlastnú ligu, takže hráme iba na turnajoch a v lete sa zíde dvadsaťštyri najlepších, ktorí sa v turnaji pobijú o celkové prvenstvo v Helsinkách."

Je možné porovnať situáciu u vás a na Slovensku?

"Nie, to sa skutočne nedá. V tomto športe ste veľmi ďaleko pred nami. Ale možno raz..."

Na turnaji sa pobijete aj s tromi slovenskými mužstvami. Poznáte niektoré z nich?

"Pred tým, než sme dostali rozpis stretnutí sme o nich nič nepočuli. Vieme však, že sú všetky mimoriadne silné."

Kto je pre vás kandidátom na zisk európskeho šampióna?

 

"Myslím si, že HBC Alpiq Kladno, ale našťastie v tomto boji môžeme byť tiež aj my."

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4.7 (3 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 5 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.