Určite nevypadneme a to nás teší najviac, hovorí Cigáň


By Ján Ivančík - Posted on 28 október 2009

P.N.Ch. dokázalo s Flyers držať krok až do konca. Napriek tomu favoritovi hráči v čierno-žltej kombinácií body neukradli. Vedúci mužstva Jozef Cigáň vidí príčinu neúspechu najmä v bráne. Tento post totiž musel hájiť obranca. Prinášame Vám rozhovor so zástupcom P.N.CH Nitra. "Je to chyba obrany a brankára. Teda celého mužstva," hovorí v rozhovore pre fhbl.sk Cigáň. 

Proti letcom to bol skutočne dobrý výkon, no na body ste boli i tentokrát prikrátki. V čom vidíte hlavnú príčinu neúspechu?

"S Flyers to bol celkovo dobrý a vyrovnaný zápas, ale opäť sa potvrdilo nedáš - dostaneš. Rozhodli maličkosti, hlavne mladšie mužstvo súpera. Flyers boli rýchlejší a to nám robilo problémy. Do brány sa postavil hráč, ktorý hrá na poste obrancu, lebo brankárska jednotka nemohla chytať a dvojka predčasne odišla z mužstva. Budeme musieť takto dohrať do konca sezóny a potom sa uvidí."

Napriek všetkému je prvá osmička stále na dosah. Tri body určite nie sú nepreklenuteľnou prekážkou. Pomýšľate na tieto pozície?

"Do konca súťaže sú tri kolá a my chceme vo všetkých zápasoch bodovať naplno. Šesť možných bodov nám dáva nádej skončiť na ôsmom mieste, a tým splniť predsezónnu úlohu. No uvidíme."

V streleckej aktivite mužstvo P.N.CH. Nitra za súpermi nezaostáva. Horšie to je však v počte inkasovaných gólov. Tretia priečka od dna nie je práve ideálny indikátor...

"V mužstve máme dobrých strelcov, ktorí hrávali aj prvú ligu a sú dlhoročnými hokejistami. Vedia streliť gól. Horšie to je v obrane. Tam nám chýbajú aspoň dve opory ako je Lendel. Väčšina hráčov už pracuje, majú aj svoje roky, a preto je u nás problém presunu z útoku do obrany. Chalani skrátka nevládzu behať. Ďalej brankárska jednotka nemohla chytávať celú súťaž (či už zdravotné alebo iné dôvody),a tým vypadla z kondičky. To sa prejavilo i na počte inkasovaných gólov. Jednoznačne môžeme povedať, že je to chyba obrany a brankára. Teda celého mužstva."

Nasledujúci zápas vás čakajú hráči Avalanche. Toto mužstvo sa mimoriadne trápi, čím sa vám naskytáva možnosť posunu medzi osem najlepších...

"Na margo budúceho zápasu iba toľko, že to bude štvorbodový duel. Tam sa uvidí, či ôsme miesto je pre nás reálne alebo nie. Bude to pekné, ale ťažké stretnutie. Jednoznačne ideme po dva body."

Väčšina mužstiev ešte budúcu sezónu nerieši, no vy máte dieri v kádri už teraz. Zamýšľali ste sa nad budúcimi posilami?

"Po sezóne máme schôdzu, a tam sa bude hľadať riešenie ako ďalej v P.N.CH. Nitra a čo do nasledujúcej sezóny. Už teraz sa rysujú možne prestupy k nám, aj z prvej ligy. To je ale ešte ďaleko. Vypadnuť nevypadneme  a to nás teší najviac."

 

Zatiaľ nikto nehlasoval
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
8 + 6 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.