U20: Po nerváku s Čechmi deľba bodov


By TOPhbl.sk - Posted on 19 jún 2012

Peter Jurošek (hlavný trénera Slovenska): „Remíza je spravodlivá, no ani pre jeden tím nič nerieši. Bude sa rozhodovať v zápasoch medzi Kanadou a USA, kto postúpi do finále."

 

 

Slováci nastúpili v druhom stretnutí na MS v kategórií do 20 rokov proti domácim Čechom. Súboj bol od začiatku dramatický a vyrovnaný.

Súper sa ujal vedenia už v piatej minúte a českí reprezentanti mali mierne navrch. Druhé dejstvo ale vyšlo Slovákom nad očakávania, keď zvrátili nepriaznivý vývoj dvomi rýchlymi gólmi. V záverečnej tretine dokázali hojdačku prinavrátiť na svoju stranu českí reprezenti, no gól Bieleného v 42. min napokon rozhodol o spravodlivej remíze.

Slovensko U20 3:3 (0:1, 2:0, 1:2) Česko U20

Góly: 21. Božík (Bielený), 28. Lipovský (Kohútiar, Cebo), 42. Bielený (Dírer, Božík) - 5. Zvonek (Benedikt), 35. Skřivánek (Kouba), 36. Zvonek

Slovensko: Nguyen (Thron) - Zluky, Matúš, Ľupták, Fillo, Holko, Kuzma, Dvořák, Červenka - Dírer, Bielený, Božík, Šibík, Hlaváč, Čavajda, Jurášek, Borsík, Cebo, Kohútiar, Lipovský, Paulík.

Česko: Mroviec (Hubálek) - Barva, Benedikt, Blaško, Vašek, Kouba, Krejčí, Hofmeister - Bittner, Deveri, Franěk, Ingršt, Krejčík, Polívka, Průcha, Skřivánek, Šíma, Štěpáník, Vostrčil, Zvonek.

Vylúčenia: 5:4, navíc Červenka (SVK) 10 min. Využité: 0:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodovali: Grewall (IND), Sakkas (SUI). Divákov: 700

Peter Jurošek (hlavný trénera Slovenska): „Do zápasu lepšie vstúpili Česi. My sme boli trošičku zakríknutí. Cez prestávku sme museli chlapcov trošku nabudiť, podarilo sa a skóre sme otočili. Žiaľ, prišli dve chyby v závere a súper ich potrestal. Musím svojich zverencov pochváliť za bojovnosť, nevzdali sa a zápas v závere vyrovnali. Remíza je spravodlivá, no ani pre jeden tím nič nerieši. Bude sa rozhodovať v zápasoch medzi Kanadou a USA, kto postúpi do finále."

Martin Kovářík (asistent trénera Českej republiky): „Chceli sme zvíťaziť, no Slováci nás zaskočili dobrým pohybol a nasadením. V súbojoch sme boli zaskočení, nedarilo sa nám ani vo finálnej fáze a zakončení. Málo sme strieľali. Je to predsa iba začiatok turnaja a chlapci spolu nie sú zohratí. Musíme sa pripraviť na ďalšie zápasy, ktoré pre nás budú kľúčové."

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.