Titul je ľahšie získať ako obhájiť


By Ján Ivančík - Posted on 25 november 2009

Prinášame vám vyjadrenia hráčov Lipa Teamu po ďalšej víťaznej sezóne. Tí už teraz neskrývajú svoje najvyššie ambície do nasledujúceho ročníka.

Vyjadrenia majstra I.FHbL v jedenástom ročníku, Lipa Teamu:

Anton Baláška (asistent kapitána Lipa Team): "Ako sa hovorí, titul je ľahšie získať ako obhájiť. Preto nás veľmi teší, že sa nám to po roku opäť podarilo. Na jar sme mali menšie
problémy. Povedal by som, že nie herne,skôr nám chýbala disciplína. Nebyť menších zaváhaní, mohli sme o prvenstve rozhodnúť už skôr. Zásluhu na tomto ďalšom úspechu majú všetci hráči, počnúc brankárom Gažíkom, až po manažéra Martina Kudryho cez sponzorov, ktorým by som sa chcel aj touto cestou poďakovať. Nesmieme zabudnúť hlavne na divákov. Tí chodili na naše zápasy a povzbudzovali nás. Za to im veľmi ďakujeme. Na záver musím spomenúť, že veľa ľudí sa pýta, či ešte máme motiváciu. Či nás to ešte baví. Odpovedal by som takto. Už teraz myslíme na zlatý hetrik, čiže tri v tituly v rade. Takže už teraz sa tešíme na marec, kedy liga opäť začne."

Dávid Kolenčík (útočník): "Bolo zaujímavé, že práve vzájomný zápas medzi nami a Devilsom rozhodol v poslednom kole o víťazovi FHBL. Myslím, že krajšie rozuzlenie záveru sezóny si nikto ani nemohli želať. Vedeli sme, že na nás čaká ťažký súper a náročný zápas. Bol to obojstranne útočný, ale zároveň veľmi taktický duel. Na oboch stranách sa hralo s vysokým nasadením a veľkou bojovnosťou. Z môjho pohľadu bol zápas veľmi vyrovnaný a rozhodli maličkosti a športové šťastie. Som rád, že šťastie stálo na našej strane a my sme si tak po tretí raz pripísali titul v čoraz vyrovnanejšej a náročnejšej lige. Touto cestou sa chcem poďakovať ľuďom, vďaka ktorým sa táto liga vôbec hrá, spoluhráčom za výbornú hru počas celého roka, manažérovi a v neposlednom rade fanúšikom. Už teraz sa v Lipe tešíme na novú sezónu a bude pre nás veľkou výzvou znovu obhájiť titul."

Marián Kučerka (útočník): "Sezónu 2009 sme začali ako obhajca titulu z roku 2008. Je pochopiteľné, že niečo získať je omnoho ľahšie ako si to udržať, pretože raz to môže byť šťastie, či náhoda.  Do sezóny sme vstupovali s tými najvyššími ambíciami. Vedeli sme, že ak budeme k zápasom pristupovať zodpovedne a na každý duel nás príde čo najviac, môže sa dostaviť úspech. Všetci hráči k tomu pristúpili zodpovedne a želaný úspech sa dostavil. Sezóna bola veľmi náročná, ale sami sme si z celej sezóny urobili takzvanú drámu do posledného kola. V jarnej časti sme pustili niektoré stretnutia, čo by sa nám v budúcnosti už nemalo stávať. Jesenná časť bola len s jednou prehrou s tímom ARC. Súper nás zaskočil dobrou hrou. V období štyroch rokov sme získali 3 tituly, a teraz nás ženie dopredu túžba získať zlatý hetrik. Verím, že náše mužstvo urobí preto maximum a ak budeme taký kolektív aký sme už deväť rokov, môžeme zlatý hetrik získať. Poďakovanie za úspešnú sezónu 2009 patrí celému Lipa Teamu. A samozrejme aj spoznzorom."

 

Zatiaľ nikto nehlasoval
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
4 + 2 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.