Tatranská extraliga: Rats Kežmarok pokorili Bears Kubachy

By TOPhbl.sk - Posted on 29 november 2010

Už po neúplnom šiestom kole je zrejmé, kde hľadať favoritov v Tatranskej hokejbalovej extralige.

Prvú polovicu budú asi okupovať obidve kežmarské mužstvá, ďalej „starí páni“ z Košíc a líder Košickej mestskej ligy mužstvo z Prešova.

Aj tak mužstvá z dolnej polovice tabuľky nemali ďaleko k výsledkovým prekvapeniam (Rats – Spiš. Bystré, Old boys – Spišská Belá), takže ani jednotliví favoriti si nikdy nemôžu byť istí víťazstvom. Ak by sa to stalo, o to zaujímavejšia by bola súťaž .

Výsledky šiesteho kola tatranskej extraligy:

The Red Rats Kežmarok – HBC Bears Kubachy 03 Spišské Bystré 9:6 (2:0, 2:4, 5:2)

Góly: 4.27 M. Glevaňák, 10.31 Klein (Oravec, Jakubčo), 19.06 Oravec (Klein), 23.00 Oravec (Bachleda), 30.23 Jakubčo (M. Glevaňák), 31.16 Jakubčo (Kromka), 37.35 Jakubčo (Schneider), 39.42 M. Glevaňák (Oravec), 44.43 Oravec (Schneider) – 21.33 M. Budaj, 24.11 J. Ferko (Kubičko), 25.48 M. Budaj (M. Jurčo), 26.28 M. Budaj (Bonk), 42.04 Fábry (D. Budaj), 44.16 M. Budaj (J. Jurčo)

Vylúčení: 1:0, M. Glevaňák 10 min. (NSP). Diváci: 30.

Rats Kežmarok: Turek – M. Glevaňák, Schneider, Kromka, Klein, Bachleda, Oravec, Jakubčo, Mikša

Spišské Bystré: Brezina - Bonk, Kubičko, Korenko, J. Jurčo, M. Jurčo, Ferko, M. Budaj, D. Budaj, Bendík, Drevko

Vysoký favorit stretnutia na na víťazstvo poriadne natrápil. Domáci viedli 3:0 i 4:1, no po dvoch tretinách sa začínalo odznova, keď stav bol 4:4. V tretej tretine však na rozdiel od súpera svoje šance premenil. Kubachy mali zo desať samostaných nájazdov, no premenili iba jeden jediný a to sa im nakoniec vypomstilo a pomohli súperovi k víťazstvu.

Fighters Spišská Belá – South Park Kežmarok 2:6 (1:1, 0:2, 1:3)

Góly: 9.14 M. Siska (Kaňuk), 31.26 Kaňuk (P. Pavličko) – 5.48 Smejsík (T. Jankura, K. Jankura), 26.00 Dejneka (Šaliga), 27.57 I. Malich (K. Jankura), 30.11 Cvaniga (Varga), 37.13 K. Jankura (T. Jankura, Smejsík), 34.54 Cvaniga (Varga)

Vylúčení: 0:2, Dejneka (NÚV), Šaliga (VYS). Diváci: 30.

Spišská Belá: Lenkavský – P. Pavličko, Kaňuk, Burdíček, Čižik, Solus, Nebus, Lihoň, Suchý

South Park: Miškovič – Varga, I. Malich, J. Kovalčík, K. Jankura, T. Jankura, Cvaniga, Dejneka, P. Toporcer, Smejsík, Šaliga, Marcinek

Po vyrovnanej úvodnej tretine sa v tej druhej misky váh začali nakláňať na stranu Kežmarčanov. Tí nakoniec zápas trpezlivosťou dotiahli zápas do víťazného konca.

Old Boys Košice - HBC 3b Prešov 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)

Vylúčení: 3:0, za KE - Bulejčík Jaroslav (POD), Petróci Martin (VRA), Bulejčík Jaroslav (POD)
Góly v presilovke: 0:1, góly v oslabení: 0:0.

Góly Old Boys Košice: 07:45 Peter Tóth (Raschman Martin, Petróci Martin), 16:01 Rexa Jozef (Bulejčík Jaroslav), 17:26 Peter Tóth (Raschman Martin), 31:25 Rexa Jozef (Kuchár Miroslav), 42:06 Fedič Marek

Góly HBC 3b Prešov: 14:29 Franc Jozef (Ďuran Miloslav), 22:08 v PP 5/4 Ďuran Miloslav (Kočiš František), 31:45 Buzogaň Rado (Kočiš František)

Zostava Old Boys Košice: Krajňák Jaroslav - Bulejčík Jaroslav, Fedič Marek, Husár Vladimír, Raschman Martin, Gaži Imrich, Kovalčík Mikuláš, Kuchár Miroslav, Rexa Jozef, Petróci Martin, Peter Tóth

Zostava HBC 3b Prešov: Palgut Peter - Hric Maroš, Palgut Patrik, Sála Miroslav, Kočiš František, Pankuch Jozef, Kolcun Pavol, Pazdič Marián, Janíčko Ján, Buzogaň Rado, Kekeš Alexander, Franc Jozef, Ďuran Miloslav.

Rozhodcovia:Turis Ondrej - Barna Branislav. Diváci: 20

Šláger jesennej časti priniesol hokejbal vysokej úrovne. Obidve mužstvá ukázali to najlepšie zo svojho reprtoáru a je iba škoda, že takýto zápas nevidelo viac divákov. Určite by to bola najlepšia propagácia tohto športu. Vyrovnaný zápas rozhodli domáci vo svoj prospech až tri minúty pred koncom.

ŠK GLT Partner Bardejov - HBC Košice Youth 4:5 po samostatných nájazdoch (2:1, 1:2, 1:1 – 0:0, 0:1)

Vylúčení: 1:1, za BJ - Kapsdorfer Lucián (VYS) - za KE - Mušinka Michal (POD)

Góly v presilovke: 1:0, góly v oslabení: 0:0

Góly ŠK GLT Partner Bardejov: 03:49 Findura Michal (Bubeník Maroš), 12:07 Vok Ján (Košč Tomáš), 28:53 v PP 5/4 Bubeník Maroš (Kostyňak Michal), 37:15 Findura Michal (Demjanovič Marek)

Góly HBC Košice Youth: 14:35 Nemjó Norbert, 18:38 Barna Branislav (Turčianský Ľubomír, Oščipovský Filip), 28:09 Nemjó Norbert (Oščipovský Filip, Fečko Erik), 32:52 Erik Fečko (Oščipovský Filip, Nemjó Norbert), rozhodujúci SN Oščipovský Filip

Zostava ŠK GLT Partner Bardejov: Sýkora Matúš, Zajac Oliver - Košč Tomáš, Skošník Marek, Tipul Marcel, Gajdoš Peter, Sydlovský Peter, Demjanovič Marek, Vok Ján, Dúhan Peter, Kapsdorfer Lucián, Findura Michal, Kostyňak Michal, Bubeník Maroš

Zostava HBC Košice Youth: Schimara Tomáš - Turčianský Ľubomír (C), Hubičák Štefan, Šestina Marián, Fritsch Peter, Peterčák Branislav, Hajduk Juraj, Fečko Erik, Dráč Patrik, Oščipovský Filip, Markovič Gabriel, Nemjó Norbert, Mušinka Michal, Sajko Miroslav, Barna Branislav

Diváci: 20.

Jeden z najslušnejších zápasov v súťaži. Zápas priniesol peknú propagáciu tohto športu na hornom Šariši, ako aj gentlemanské správanie sa oboch mužstiev. Bardejov verní svojej povesti opäť dotiahol zápas do predĺženia. Na domácej strane zaujal najmä Findura, na druhej Nemjó s Oščipovským a keďže v samostatných nájazdoch boli šťastnejší hostia, odviezli si z Bardejova svoje prvé body do tabuľky.

Old Boys Košice - Fighters Spišská Belá 9:5 (4:4, 1:0, 4:1)

Vylúčení: 1:2, za KE - Husár Vladimír (BRN); za SB - Burdíček Miroslav (BRN), Suchý Miroslav (SEK)

Góly v presilovke: 1:0. Góly v oslabení: 0:0

Góly Old Boys Košice: 06:58 Husár Vladimír, 10:00 Husár Vladimír (Fedič Marek), 10:49 Husár Vladimír (Kuchár Miroslav, Tóth Peter), 12:07 Raschman Martin (Bulejčík Jaroslav, Tóth Peter), 19:50 Husár Vladimír (Raschman Martin, Fedič Marek), 36:09 Rexa Jozef (Fedič Marek), 36:44 Rexa Jozef (Husár Vladimír), 37:23 Tóth Peter (Kuchár Miroslav, Fedič Marek), 39:58 v PP 5/4 Rexa Jozef (Husár Vladimír)

Góly Fighters Spišská Belá: 00:45 Pavličko Peter (Siska Marek), 00:53 Siska Marek (Pavličko Peter, Kaňuk Patrik), 07:58 Britaňák Denis (Kaňuk Patrik), 13:39 Siska Marek (Suchý Miroslav), 43:15 Kaňuk Patrik (Nebus Ján)

Zostava Old Boys Košice: Krajňák Jaroslav - Bulejčík Jaroslav, Fedič Marek, Husár Vladimír, Raschman Martin, Gaži Imrich, Kuchár Miroslav, Rexa Jozef, Peter Tóth

Zostava Fighters Spišská Belá: Lenkavský Jakub - Burdíček Miroslav, Nebus Ján, Suchý Miroslav, Pavličko Peter, Britaňák Denis, Kaňuk Patrik, Čižík Michal, Siska Marek

Rozhodcovia: Erik Fečko - Barna Branislav. Diváci: 20.

Hostia začali ako z partesu. Ešte ani neskončila prvá minúta zápasu a viedli 2:0. Z tohto šoku sa domáci dokázali otriasť ešte do konca prvej tretiny, keď po divokej gólovej naháňačke bol stav 4:4. Favorit v poslednej tretine sa nakoniec strelecky presadil keď za 74 sekúnd strelil tri góly čo definitívne rozhodlo o víťazovi stretnutia.

HBC Košice Youth - HBC 3b Prešov 2:7 (0:1, 0:2, 2:4)

Vylúčení: 3:4, za KE - Nemjó Norbert (HRU), Fečko Erik (SEK), Nemjó Norbert (KRO) - za PO - Palgut Patrik (HRU), Palgut Patrik (SEK), Pazdič Marián (VRA), Kolcun Pavol (SEK)

Góly v presilovke: 2:0, góly v oslabení: 0:0.

Góly HBC Košice Youth: 35:55 v PP 4/3 Oščipovský Filip (Nemjó Norbert, Turčianský Ľubomír), 40:07 v PP 4/3 Oščipovský Filip (Nemjó Norbert, Branislav Barna)
Góly HBC 3b Prešov: 12:44 Sála Miroslav (Buzogaň Rado), 26:09 Pankuch Jozef, 26:41 Kolcun Pavol (Pazdič Marián), 33:15 Franc Jozef, 42:57 Kočiš František (Sála Miroslav), 43:19 Sála Miroslav (Franc Jozef, Kočiš František), 44:57 Kolcun Pavol (Pazdič Marián)

Zostava HBC Košice Youth: Pažitný Stanislav - Turčianský Ľubomír (C), Fritsch Peter, Peterčák
Branislav, Hajduk Juraj, Fečko Erik, Dráč Patrik, Oščipovský Filip, Nemjó Norbert, Mušinka Michal, Švarc Matej, Barna Branislav

Zostava HBC 3b Prešov: Palgut Peter - Palgut Patrik, Sála Miroslav, Kočiš František, Pankuch
Jozef, Kolcun Pavol, Pazdič Marián, Janíčko Ján, Buzogaň Rado, Franc Jozef, Ďuran Miloslav, Staš Vladimír.

Rozhodcovia: Turis Ondrej - Ziolkovský Tomáš. Diváci: 30

Hostia už po dvoch tretinách mali zápas dobre rozbehnutý na zapísanie si troch bodov do tabuľky. Po otvorení obrany domácich v tretej tretine svoj náskok ešte zvýšili. Domáci obidva góly strelili v presilovke.

South Park Kežmarok – HBC Bears Kubachy 03 Spišské Bystré 12:3 (3:0, 2:1, 7:2)

Góly: 7.43 J. Kovalčík (Smejsík), 10.59 Smejsík (K. Jankura) z presilovky, 13.58 Majer (Varga), 23.21 I. Malich (Majer) v oslabení, 29.43 K. Jankura (J. Kovalčík) v oslabení, 32.47 K. Jankura (Varga), 33.01 J. Kovalčík (Majer, I. Malich), 34.21 I. Malich (J Kovalčík, Majer), 38.04 K. Jankura (Majer, Marcinek), 38.50 K. Jankura (Varga), 40.11 Majer (K. Jankura), 41.24 K. Jankura (Majer) – 19.03 Ferko (Fábry), 40.26 Kubičko (Bendík), 43.35 M. Budaj (Kubičko)

Vylúčení: 2:3, Miškovič (POD), I. Malich (NAR) – Slaný (SEK), Ferko (POD), Bonk (NAP). Presilovky: 1:0. Oslabenia: 2:0. Diváci: 40.

South Park Kežmarok: Miškovič – J. Kovalčík, Smejsík, Varga, P. Toporcer, Marcinek, K. Jankura, I. Malich, Majer

Spišské Bystré: Brezina – Slaný, Ferko, Bonk, Dubec, J. Jurčo, Fábry, Kubičko, Bendík, M. Budaj

Favorit neponechal nič na náhodu a aj keď začal svoj gólostroj začal až po polovici úvodnej tretiny, herne na ihrisku jasne dominoval. Hostia pôsobili v záverečnej tretine už odovzdaným dojmom, za čo si dvojcifernú nádielku plne zaslúžili.

HBC Bears Kubachy 03 Spišské Bystré – Košice old boys 2:18 (0:8, 1:5, 1:5)

Góly: 17.11 M. Budaj, 41.16 Fábry (Bonk) – 4.50 Tóth (Dugas), 7.47 Bodnár Fedič), 8.45 Rexa (Kuchár), 9.37 Kovalčík (Petróci), 10.09 Rexa (Fedič), 10.51 Raschman, 13.28 Kovalčík (Bulejčík), 14.34 Dugas (Bulejčík), 22.06 Husár (Kovalčík) z presilovky, 22.44 Tóth (Dugas, Husár), 28.41 Tóth (Husár), 28.51 Rexa (Kuchár), 29.36 Rexa (Raschman), 32.08 Fedič (Kuchár), 34.08 Raschman (Kuchár), 40.06 Dugas (Tóth, Bulejčík), 43.47 Dugas (Tóth), 44.58 Tóth (Husár)

Vylúčení: 2:1, J. Jurčo (BRN), Korenko VYS) – Bulejčík (BRN). Presilovky: 0:1. Diváci: 30.

Spišské Bystré: Brezina: M. Jurčo, Ferko, Š. Jurčo, Korenko, J. Jurčo, Bonk, M. Budaj, Fábry, Kubičko

Košice old boys: Krajňák: Fedič, Bulejčík, Bodnár, Kovalčík, Kuchár, Rexa, Raschman, Dugas, Petróci, Husár, Tóth

Ďalšia „nakladačka“ pre Spišské Bystré. Na ihrisku bolo vidieť veľký herný rozdiel medzi mužstvami. Po úvodnej tretine sa niektorí diváci rozhodli odísť a presunúť sa radšej do neďalekej Spišskej Belej, kde sa odohrával vyrovnanejší zápas. „Starí páni“ z Košíc si schuti zastrieľali a rekordné víťazstvo bolo na svete. Mohlo by sa povedať, že akoby to bol zápas medzi extraligistom a prvoligistom.

Fighters Spišská Belá – HBC Košice Youth 6:9 (5:3, 0:4, 1:2)

Góly: 8.37 Suchý (P. Pavličko), 10.50 Kaňuk (M. Siska), 11.07 M. Siska (Kaňuk), 12.17 Kaňuk (M. Siska), 12.55 Pavličko (Suchý), 30.06 M. Siska (Britaňák) – 6.18 Šestina (Oščipovský), 12.45 Dráč (Oščipovský), 13.52 Fritsch (Hubičák) z presilovky, 16.12 Hubičák (Hajduk) z presilovky, 21.14 Barna (Fečko), 25.29 Sajko (Dráč) z presilovky, 27.29 Turčiansky (Šestina), 34.31 Fritsch (Oščipovský), 41.01 Šestina (Fečko)

Vylúčení: 5:2, Suchý (VYS), Britaňák (BRN), Kaňuk (KRO), Suchý (VYS), Pavličko (HRU) – Dráč (POD), Turčiansky (HRU). Presilovky: 0:3. Diváci: 40.

Spišská Belá: Lenkavský: Burdíček, Lihoň, Solus, Nebus, Pavličko, Kaňuk, Britaňák, Suchý, Čižik, M. Siska

Košice Youth: Pažitný: Turčiansky, Peterčák, Dráč, Barna, Šestina, Hajduk, Oščipovský, Fritsch, Hubičák, Fečko, Sajko

Domáci začali zápas fantasticky. Viedli 4:1, 5:2, no tak ako v zápase so skúsenejšími hráčmi z Košíc pred týždňom, nedotiahli výborne rozohraný zápas do víťazného konca. Ten sa lámal v druhej tretine a hlavne v presilovkách, ktoré nastali po naivných priestupkoch domácich hráčov. Tie opäť výborne zahrali hostia, v nich dali tri góly a prakticky rozhodli o víťazovi. Domáci tak stále čakajú na svoj prvý bodový zisk.

zdroj: khbl.net