Tatranská extraliga - aby mali kluby z východu kde súťažiť


By Ján Ivančík - Posted on 12 október 2010

Na Slovensku vzniká nová iniciatíva. Východ chce hokejbal - prichádza Tatranská hokejbalová extraliga. Prinášame vám rozhovor s Pavlom Humeníkom z Kežmaroku a Branislavom Barnom z Košíc, hlavnými organizátormi ligy východu.

Kežmarok sa po finančných ťažkostiach a iných problémoch v súťažnom ročníku 2010/2011 v slovenskej extralige neukázal. Piaty najlepší klub uplynulého ročníka tak zostal minimálne na rok bez celoslovenskej súťaže. Pri pohľade na extraligové výbery je hneď na pretras otázka: Kde má východ svojho zástupcu? Pavol Humeník a Branislav Barna prichádzajú s finančne menej náročnou alternatívou - Tatranskou hokejbalovou ligou. Fhbl.sk vám prináša rozhovor s hlavnými funkcionármi súťaže.

Aké sú ciele súťaže v prvom roku jej fungovania?
"Cieľom súťaže je dodať motiváciu hráčom hokejbalu z rôznych miest a zároveň pritiahnuť pozornosť ľudí k tomuto športu."

Vďaka čomu vznikla THE a aké boli dôvody jej vytvorenia?

"Súťaž vznikla vďaka impulzu z Kežmarku, ktorý má, ako jediný na východe, kvalitne rozbehnutú prácu s mládežou, ale v tejto sezóne neúčinkuje v Slovenskej hokejbalovej extralige mužov. Z tohto dôvodu bolo oslovených viacero predstaviteľov mestských líg na východe a poniektorí možnosť vytvorenia súťaže mužov privítali. Keďže na východe momentálne žiadne družstvo nefiguruje v celoslovenskej súťaži, tak súťaž zároveň ponúka finančne menej náročnú alternatívu, kde si jednotlivé kluby môžu zmerať svoje sily, vymeniť skúsenosti v práci s mládežou a pri organizovaní hokejbalu v jednotlivých mestách."

Aké sú ciele a vízie do budúcnosti? Čím liga prispeje?

"Doteraz sa mužstvá z východu stretávali iba na turnajoch po celom Slovesnku, kde si hanbu určite neurobili. Veď posledný víťaz bratislavského MAMUT CUPu je z Kežmarku, posledný víťaz banskobystrického SUMMER CUPu je zo Spišskej Novej Vsi, posledný víťaz trebišovského HABURA CUPu je z Popradu. Sú to turnaje kde chodia nielen extraligové mužstvá, ale aj mužstvá z Česka. Prešov napríklad vyhral už niekoľkokrát turnaj v českých Litoměřiciach. To je iba v krátkosti bohatá a úspešná minulosť tunajších mužstiev, na ktorú chceme v budúcnosti nadviazať. Od týchto dní budú mať tak mužstvá možnosť pravidelne sa stretávať a porovnávať svoje kvality v ligových dueloch. Cestovanie po východe nie je až také náročné, ako po celej republike, takže nie je nutné mať obrovské rozpočty. Stačí chuť hrať a stretávať sa. Plánujeme klubom pomáhať v získavaní financií pre rozvoj hokejbalu na východe a pre prácu s mládežou - to je naša budúcnosť a od toho závisí aj budúcnosť tejto súťaže."

S akými reakciami sa THE stretla vo svojom rodisku?

"Podľa tohto ročníka, ktorý je na prahu otvorenia a podľa záujmu z rôznych miest sa naskytá konečne možnosť rozvoja hokejbalu na východe. Momentálne je do súťaže prihlasených deväť družstiev z rôznych miest východného Slovenska (Kežmarok, Košice, Poprad, Prešov, Bardejov, Spišska Belá), čo je na tak rýchlo zorganizovanú súťaž až prekvapujúco dobré. Dúfame, že sa súťaž ujme a prispeje k rozvoju hokejbalu na Slovensku a zvlášť na východe."

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (4 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 17 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.