Superliga po roku trápenia končí


By Ladislav Kováč - Posted on 11 august 2010

Bratislava prišla o svoju regionálnu súťaž. Superliga sa v ročníku 2010-2011 hrať nebude.

Superliga za posledné roky doplácala na odchod mužstiev do okolitých regionálnych líg a po poslednej nezáživnej sezóne, keď súťažilo iba päť tímov sa rozpadá. HBT Slovan Fans už na jar ohlásilo odchod do ZHBL, k ním sa pripojil aj slovenský hokejbalový misionár HKL-MJM Petržalka. Víťaz posledných dvoch ročníkov HBC FARMA si dáva pre novú sezónu pauzu, keďže väčšina hráčov bude mať aj tak extraligove povinnosti. Raptors Bratislava a Buccaneers Petržalka nie sú zatiaľ zaregistrovaní v žiadnej lige.

Naše hlavné mesto bude teda mať iba jednu oficiálnu súťaž a ňou je Prvá Bratislavská liga. Tá sa hrá systémom 3+1 s tenisovou loptičkou. Napriek problematickým ihriskám a hlavne rozhodcovskej otázke má i táto súťaž svoju kvalitu. Ako bude pokračovať hokejbal v Bratislave je zatiaľ otázne, každopádne svoju počenú prevahu v extralige "blaváci" nestratia. Práca s mládežou a junior liga momentálne stoja na pár ľuďoch so záujmom o nádeje hokejbalu.

Extraliga však ešte stále čaká na zlomenie bratislavskej nadvlády.  V najvyššej lige seniorov sa úpadok zatiaľ neodzrkadlil, Bratislava tam má trojnásobne zastúpenie. ŠHBK Ružinov so štrnástimi titulmi a LG Doprastav (7titulov) vyhrali všetky ročniky extraligy. Tretím klubom je Profis Sharks.

Pre úplnosť, pä tímov z Bratislavy bude hrať ZHBL a dve mužsva z hlavného mesta hrajú Seneckú hokejbalovú ligu.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4 (5 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
10 + 9 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.