So zlomeným nosom v ceste za úspechom


By Michal Runák - Posted on 06 jún 2013

Peter Žulko nastúpi proti Grékom aj napriek bolesti.

Nováčik v tíme Slovenska Peter Žulko, prežíva šampionát z dvoch pohľadov. Po adrenalíne a endorfínoch, ktoré stúpali s premiérovým striedaním , prišla na rad aj temnejšia stránka, ktorú šport prináša.

"Stalo sa tak v prvej tretine, keď ma nepríjemne do tváre zasiahol hokejkou kanadský hráč. Cítil som ihneď veľku bolesť a zaliala ma krv. Po zápase sme s doktorom museli vyhľadať lekárske ošetrenie v miestnej nemocnici," opísal svoju nešťastnú udalosť center z Martina. Po zákroku sa navyše faulujúci Musto dožadoval jeho potrestania v domnení, že náš reprezentant filmoval. "Vrieskal na mňa niečo keď som ležal na zemi, no keď zbadal, že som celý od krvi pochopil, že ma naozaj zasiahol," vysvetlil tento konflikt Žulko.

V nemocnici absolvoval dlhú tortúru, ktorá trvala až do skorých ranných hodín.

"Po záležitostiach ako registrácia a vybavovanie vecí okolo poistenia sme sa po niekoľkých hodinách dostali na rad. Robili mi RTG vyšetrenie po ktorom zistili, že nos je zlomený. To však bolo jasné ihneď, pretože ho mám vykrivený. Ranu mi navyše zošili dvoma stehmi. Tamojšia lekárka ma však ešte odporučila na CT vyšetrenie, takže som opäť niekoľko hodín strávil v nemocnici aj na druhý deň," opisoval ďalej premiant v národnom mužstve a dodal: "Napokon mi povedali, že si mám dať nos do poriadku až doma, pretože musí najprv odpuchnúť, takže po návrate na Slovensko mi ho budú naprávať."

Nešťastná udalosť však Petrovi nezabráni v tom, aby dnes vybehol na plochu v zápase proti Grécku. 

"Doktor mi povedal, že rozhodnutie je na mne, hrať sa s tým dá. Doobeda pred zápasom som si bol v miestnom obchode kúpiť mriežku, trénerom tak budem k dispozícii. Majstrovstvá sveta nie sú každý deň, v takýchto chvíľach ide bolesť bokom," prekvapivo vyhlásil.

Žulko sa do nominácie dostal na poslednú chvíľu, prekvapený bol aj on sám.

"Samozrejme, že ma to prekvapilo. Ale tréneri hľadali centra praváka, takže som sa hodil do koncepcie. Že si ma napokon vybrali ma potešilo, snažím sa odviesť maximum a presvedčiť ich, že urobili dobre," zakončil náš predzápasový dialóg Peter Žulko.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (4 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
2 + 16 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.