So šampionátom zatiaľ vládne spokojnosť


By Michal Runák - Posted on 21 jún 2011

"Mašina je rozbehnutá," vraví šéf organizačného výboru Jaroslav Melíšek.

Po troch dňoch od otvorenia majstrovstiev sme si na pár minút pozvali ich šéfa a zároveň viceprezidenta medzinárodnej hokejbalovej federácie a prezidenta slovenskej hokejbalovej únie. Spýtali sme na veci ohľadne fungovania jednotlivých štruktúr a organizačných vecí. So šampionátom vládne zatiaľ všeobecná spokojnosť, o čom sa môžte presvedčiť v krátkom rozhovore.

Pán prezident, ako ste spokojný s doterajším priebehom šampionátu?

"Musím povedať, že som veľmi spokojný. Je tu pár vecí ktoré by mohli fungovať lepšie, ale robíme to za chodu a tie problémy sú úplne maličké. Na začiatku tu vládol trošku chaos, ale aj ten bol organizovaný. Každou hodinou je to lepšie,vychytávame všetky chyby. Každý vie čo je jeho úlohou."

Ako sa páči šampionát prezidentovi ISBHF pánovi Di Gironimovi?

"Dominic je spokojný. Veľmi sa mu páči hala i prostredie. Menej je spokojný s hotelom v ktorom sa ubytoval, ale to ide mimo nás, to sú veci ktoré ja neovplyvním."

S akými požiadavkami sa na vás najčastejšie obracajú Team hostky, ktoré majú na starosti jednotlivé družstvá?

"Nie sú to žiadne extrémne požiadavky, sú to bežné veci typu napríklad kde je najlepšia reštaurácia a podobne. Doprava je zabezpečená veľmi dobre, rovnako strava i pitný režim. Neustále môžte vidieť, že tieto veci doplňame každú chvíľku, v akreditačnom centre i press zóne majú všetci najvyšší komfort. Nehovorím o hráčoch."

So štadiónom ste výraznejšie problémy nezaznamenali?

"Určite nie, máme krásnu halu. Každý je spokojný. Sú tu požiadavky na ľad, avšak v tejto veci sme bezmocný. Na štadióne nie je výrobník ľadu, do budúcnosti je to pre nás poučné. Inak je všetko v poriadku"

Sú tu aj exotické výpravy, prezradíte nám nejakú zaujímavosť z ich táborov?

"Napriek tomu že sú exotické výpravy u nás, prekvapila ma požiadavka istej reprezentácie, ktorú nechcem menovať. Tí totiž v domnení, že voda na štadióne je zdravotne závadná požadovali pitnú vodu. Takéto veci vyvolajú úsmevy na tvárach, ale aj toto sme vyriešili. "

Mrzí nás troška divácka návštevnosť, čakali ste takýto nezáujem?

"Nečakal a v tomto smere som sklamaný aj ja. Snáď sa to cez víkend zlepší, ale toto je ukážka kultúry národa. Keby sme sem zavolali Šehrezádu, príde 50 tisíc ľudí a vonku sa tlačí ďaľších 20 tisíc. MS sú u nás po dlhom čase, v krásnej útulnej hale, neviem čím by sme ich mohli ešte prilákať."

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (3 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
4 + 1 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.