Reprezentanti v závere udreli a vybojovali triumf 5:3

By Ján Ivančík - Posted on 21 október 2012

Doplnené: Reprezentačný výber si v napínavom priateľskom stretnutí poradil s extraligovým šampiónom.

Zatiaľ čo v extralige panuje reprezentačná prestávka, Nitrianski rytieri Nitra si zmerali sily práve so slovenskou reprezentáciou. Prvý prípravný duel nášho národného tímu dopadol nad očakávania dobre, keď Slovensko zvíťazilo nad majstrom 5:3.

Súboj sa od úvodných minút niesol v svižnom tempe. Obe mužstvá chceli vsietiť úvodný gól a dlho sa naň ani nečakalo. Už v druhej minúte zaskočil Gažíka Válek a poslal reprezentáciu do vedenia. Netrvalo dlho a bolo 0:2. Reprezentanti využili presilovú hru, po pár sekundách sa presadil Vavro po prihrávke od Váleka. Asistenciu si pripísal aj Fedor. Nitrania hrali v 14.min presilovú hru, no veľmi sa im nevydarila. Unikol totiž Teplický a úplne sám sa rútil na Gažíka. Zastavil ho Maxin, no iba za cenu faulu, ktorý znamenal trestné strieľanie. Kežmarský zakončovateľ sa však tento raz nepresadil.

Po zmene strán domáci zabrali. Vo výbornom svetle sa prezentoval mladučký Cebo, ktorý v 19.min zabojoval pri mantinely, vybojoval loptičku pre Macha a ten nezaváhal -1:2. Radosť Nitry však netrvala dlho. O necelú minútu mal šancu na vyrovnanie Ecker, no trafil iba žŕdku. Z protiútoku nahral Behúl vynikajúco Oravcovi a bolo 1:3. Stalo sa tak v oslabení Slovenska o jedného hráča. Záver oslabenia však naši reprezentanti nezvádli. Blysol sa opäť Cebo, ktorý našiel voľného Macha a bolo znížené 2:3.

Tretie dejsto prinieslo naozaj nádherný hokejbal. V 35.min hrali domáci presilovú hru. Jakubčo totiž fauloval Eckera a s veľkou nevôľou sa pobral na trestnú lavicu. Po prihrávke od Beniača sa presadil Titka a vyrovnal na 3:3. V tomto momente sa oba tímy snažili dostať do vedenia, pretože tušili, že nasledujúci gól bude azda rozhodujúci. Padol už o dve minúty neskôr. Na ploche dominovala Hrivnákova formácia, keď si loptičku vymenil práve Hrivnák s Wagnerom, ten našiel Fedora a Martinčan poslal reprezentačný výber opäť do vedenia - 3:4. Nitrania sa pripravovali na záverečný tlak, no ten neprišiel. V 41. min vystrelil spomedzi kruhov Oravec a Gažík sa iba prizeral ako mu loptička letí za chrbát - 3:5. V závere už Nitrania nestihli zápas skorigovať, ani počas presilovej hry. Nasledovali samostatné nájazdy, ktoré Nitrania vyhrali 2:1

Výsledok prípravného stretnutia slovenskej reprezentácie:

Nitrianski rytieri Nitra 3:5 (0:2, 2:1, 0:2) Slovensko

Góly: Válek, Vavro, Oravec, Fedor, Hrivnák, Oravec - Mach 2, Titka

Samostatné nájazdy: 2:1

Jozef Ďuris ml. (tréner slovenskej reprezentácie): "Chcem vyjadriť veľkú vďaku nitrianskym rytierom za to, že nám vyšli v ústredy a odohrali s nami prípravný duel. Nitra dosahuje za posledné roky obdivuhodnú kvalitu a má široký káder. Víťazstvo 5:3 je cenné a takéto zápasy by sme mali vyhrávať. Nešlo však ani tak o výsledok ako o to, aby som videl chlapcov hrať v prvom zápase. Cieľom bolo zistiť ako ďalej do ďalších zápasov."

Nitra: 46 Gažík - 44 Martiška, 41 Káčer (R), 47 Ecker, 24 Maděra, 3 Mach, 10 Maxin, 4 Titka (R), 16 Riegel, 51 Mráz, 23 Beniač (R), 48 Pribela, 69 Haring (R), 90 Cebo, 13 Čičo, 77 Balaška

Slovensko: 33 Bratina, 29 Mišovec - 17 Minárik, 52 Blahút, 23 Porubčan, 25 Šlachtič, 18 Fedor, 12 Doskočil, 15 Kučerka, 14 Jakubčo, 20 Wagner, 69 Vavro, 19 Mašek, 11 Kollár, 37 Behúl, 66 Rímsky, 81 Hrivnák, 77 Oravec, 61 Teplický, 10 Šibík, 22 Válek

pozn.-(R) je nominovaný v reprezentácii

Sledujte LIVE prenos!

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)

by neboli?

.

Bol to pekny zapas, len skoda , ze Nitra nehrala v plnej sile. Bol som trosku sklamany, ked som videl Miska Hrivnaka , ze nehra za Nitru. Myslel som si, ze to bude hrat cele extraligove muzsto Nitry proti vyberu slovenska. Lebo takto je to pre Nitru dost skreslene, ze Slovensko vyhralo nad Majstrom a to nehral ani Kassa, Thron, Hrasko, Cajchan, Duricky, Ladiver, Petrik a Kucerka, Hrivnak hrali proti svojim.. Ale inak pekna nedela..