Slovenskú reprezentáciu povedie na domácom šampionáte Dušan Danko


By joziva - Posted on 12 september 2018

Jozef Ďuris nebude pokračovať ako hlavný tréner slovenskej hokejbalovej reprezentácie.

Slovenská seniorská reprezentácia má nového kouča. Doterajší hlavný tréner a doposiaľ najúspešnejší kouč v slovenskej histórii Jozef Ďuris ml. totiž oznámil, že na poste trénera slovenského národného tímu nebude pokračovať.

"Žiaľ, vzhľadom na rodinné a pracovné povinnosti sa musím vzdať funkcie hlavného trénera mužskej reprezentácie v hokejbale. Súčasná situácia mi neumožnuje naplno sa venovať príprave a sledovaniu reprezentantov v nadchádzajúcej sezóne. V prípade, že nový tréner bude mať záujem o pomoc z mojej strany a situácia mi to dovolí, rád pomôžem v rámci realizačného tímu pre najbližšie majstrovstvá sveta," povedal pre oficiálny web Slovenskej hokejbalovej únie Ďuris, ktorý sa poďakoval za doterajšiu spoluprácu a dôveru.

Jozef Ďuris tak odchádza ako tréner, ktorý priviedol slovenský seniorský výber k trom zlatým medailám v rade. Do histórie slovenského hokejbalu sa zapíše ako muž, ktorý Slovensko nie len dostal na vrchol, ale ho na ňom dlhodobo aj udržal. Napriek tomu, že výber hráčov mal naozaj široký, nikdy neváhal zakomponovať do tímu aj nováčikov a vždy dbal na pokoru a rešpekt k sile súpera.

Novým reprezentačným trénerom sa stal Dušan Danko, ktorého výkonný výbor jednohlasne zvolil za novú hlavu seniorského národného výberu. Danko má bohaté skúsenosti s koučovaním reprezentácie do dvadsať rokov, okrem toho bol i dlhoročným  seniorským reprezentantom a lídrom extraligového Ružinova.

foto: TASR

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
6 + 5 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.