Slovenky zlomili Švajčiarky už po prvom dejstve


By Michal Runák - Posted on 04 jún 2013

Náš prvý gól na MS strelila Miriam Mikesková.

Slovenské reprezentantky majú za sebou prvé vystúpenie na šampionáte. Zdolali v ňom celkom jednoznačne Švajčiarky pomerom 7:0. Dievčatá mali ľahkú úlohu, Švajčiarky našu bránku prakticky neohrozili celý zápas.

"Bol to pre nás viacmenej zápas na rozbeh. Švajčiarky nás veľmi nepotrápili, čakal som od nich viac. Podarilo sa nám zápas rozhodnúť už v úvode, presne toto po nás tréner chcel," spokojne okomentovala priebeh zápasu strelkyňa nášho prvého a zároveň víťazného gólu Miriam Mikesková.

Slovenky pôsobili napriek tomu, že sú spolu prakticky iba necelé dva mesiace, veľmi zohrato a kombinácie na jeden dotyk potešili oko diváka.

"Formácie pracujú ako majú, tréner to dobre poskladal. Kryštalizovalo sa to už na sústredeniach, ktoré sme absolvovali pred MS. Mám z tohoto v tomto smere docela dobrý pocit," povedala ďalej rodáčka z Topolčian.

Naše dievčatá čakajú v druhom zápase Američanky a tie budú pre ne oveľa ťažšou prekážkou.

"Silu ostatných tímov nepoznáme, neviem teda ani to, v akej zostave tu sú Američanky.  Hrali sme s nimi na minulých MS, ale či sú tu z rovnakým kádrom, to netuším," neodvážila sa odhadnúť Mikesková silu najbližšieho súpera našich dievčat. Po našom zápase však hrali domáce Kanaďanky a takmer jednu tretinu mali možnosť zhliadnuť aj naše reprezentantky. Ich vystúpenie okomentovala Miriam takto: "Hrali výborne, budú tu zrejme našim najväčším súperom. Proti Britkám strelili za jednu tretinu šesť gólov, čo hovorí jasnou rečou."

Do šampionátu sme teda vstúpili tak, ako sme ho pred dvomi rokmi končili. Hra našich reprezentantiek mala fazónu a prvá naša strelkyňa na šampionáte sľubuje ešte viac.

"Neboli sme optimálne pripravené, máme za sebou málo spánku a dlhú cestu. Od zápasu k zápasu to bude lepšie, naša forma bude určite stúpať," uzavrela Miriam Mikesková.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 3.7 (3 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
2 + 4 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.