Na úvod triumf mužov nad Pakistanom

By Michal Runák - Posted on 02 jún 2013

Úvodné vystúpenie slovenská reprezentácia mužov zvládla na výbornú.

Výsledok úvodného stretnutia slovenskej reprezentácie mužov na MS 2013 v Kanade:

Slovensko 8:1 (2:1, 2:0, 4:0) Pakistan

Góly:  6. SLOVÁK (Ladiver, Beniač), 9. MADĚRA (Beniač, Danko), 26. SLOVÁK (Kašša), 28. HARING (Martinusík), 35. MADĚRA (Beniač), 36. SLOVÁK (Šlachtič, Haring), 41. BUJDÁK (Šlachtič)45. MARTINUSÍK (Šlachtič) - 8. HAMDANI

Zostava SR: Petrík (Bratina) - Minárik, Haring, Blahut, Danko, Káčer, Šlachtič, Bujdák, Titka, Kašša, Svitana, Hrivnák, Ladiver, Maděra, Beniač, Slovák, Behúl, Martinusík, Rímsky, Žulko, Oravec, Wagner.

Slováci prenechali úvod zápasu Pakistancom, ktorí svoju prevahu ešte umocnili, keď šiel za podrazenie na trestnú lavicu Minárik. Hostia mali niekoľko nepríjemných situácií, ktoré musel riešiť Petrík. Oslabenie sme však zvládli a po ňom sme mali výhodu presilovky aj my. Zahrali sme ju výborne, najskôr mal veľkú šancu Titka, no onedlho sa už presadil Slovák - 1:0. O tri minúty však Pakistan vyrovnal. Od nášho úvodného gólu sme však prebrali iniciatívu a úplne sme ovládli hru. Obrovskú šancu na druhý gól spálil najskôr Kašša, no krátko na to prestrelil gólmana hostí Maděra. Slováci potom opäť v presilovke a neskôr za rovnovážneho stavu mali niekoľkokrát veľké šance na ďalšie góly, stav sa však v úvodnej tretine nemenil.
Druhú tretinu sme začali opäť zle, navyše nás pribrzdili vylúčenia. Po dvoch minútach fauloval Danko a keď sme sa minútu bránili, šiel si za ním sadnúť aj Hrivnák. Pakistanci však výhodu o dvoch mužov nevyužili a neuspeli ani v krátkej presilovke 5 na 4. V 21. minúte fauloval aj náš súper, no napriek kolotoču počas presilovky sme neboli úspešní. Dve obrovské šance po jej skončení navyše spálil Slovák. Naša prevaha však pokračovala naďalej a Pakistanci opäť faulovali a to hneď dvakrát. Najskôr si šiel za podrazenie sadnúť Buttar a po minúte a dvadsiatich sekundách aj Hamdani. Z výhody sme najskôr vyťažili iba žrď Slováka, no strelec nášho prvého gólu sa zakrátko presadil opäť - 3:1. V pokračujúcej presilovke sa pred bránkou presadil Haring a strelil náš štvrtý gól.
Úvod posledného dejstva sme na rozdiel od prvých dvoch úvodov začali lepšie. Napriek tomu, že sme mali na aklimatizáciu veľmi málo času, nešetrili sme na pohybe a to ešte tréneri vďaka mnohým oslabeniam a presilovkám prakticky vypojili z hry štvrtú lajnu. No práve tá sa v 34. minúte postarala o prvú nervozitu na ihrisku, keď sa Pakistanu nepáčil tvrdý atak Rímskeho. Vzápätí sme dorazili súpera, keď sa krátko po seba presadil Maděra a tretíkrát v zápase Slovák. Potom si presilovku zahrala šesť a pol minúty pred koncom aj štvrtá lajna, no faul Bujdáka ju zmaril už po pár sekundách. Faulu sa však vzápätí dopustil i hráč v zelenom drese, z čoho sme vyťažili presilovku 4 na 3 a potom aj 5 na 3. V nej sa premiérovo presadil Bujdák a stanovil na 7:1. Pakistanci sa potom venovali už iba faulovaniu, zápas sme v pohode dohrali. V jeho závere sa ešte presadil Martinusík. Boli sme dnes lepším súperom a zaslúžene si pripisujeme prvú výhru na šampionáte.

JOZEF ĎURIS, tréner SR: "Začali sme rozpačito, prejavilo sa na nás, že sme pricestovali až po polnoci. Zaskočil nás gól na 1:1, v druhej tretine sme mali rozhodnúť skôr, ako na jej konci. Šancí sme na to mali dosť. Zajtra to už snáď bude lepšie."

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (10 votes)