Slováci na úvod proti Pakistanu, očakávame prvú výhru


By Michal Runák - Posted on 02 jún 2013

Miroslav Behúl sa svojej premiéry nebojí, Danko varuje pred súperom.

Naši hokejbalisti vstupujú do šampionátu zápasom proti outsiderovi z Pakistanu. Jeho hráči boli na posledných MS v Bratislave úšastníkmi B - Pool, z ktorého postúpili na tohtoročný šampionát. Zápas to však nebude ľahký.

"Čaká nás ťažký vstup do turnaja, pretože spánkový deficit už nijak nedobehneme. Pakistan si pamätám ako behavých hráčov, s dobrou palicovou technikou. Nečaká nás nič jednoduché," povedal pred zápasom obranca Dušan Danko.

Svoju premiéru na šampionáte s napätím očakáva aj Miroslav Behúl, druhý najproduktívnejší hráč tohtoročnej extraligy. Roztrasené kolená však nemá.

"Som plný očakávaní a veľmi sa teším na prvé striedanie. Strach nemám, dúfam, že zapadnem medzi ostatných a že splním do bodky trénerove pokyny. Verím, že svoju premiéru si zapíšem ako víťaznú."

Pakistan je pre nás menšou neznámou, priveľa skúseností s nimi na najvyššom fóre nemáme.

"Naposledy čo si pamätám, bol zápas v Rattingene v roku 2007. Tam sa súper dlho držal, bolo dlho 3:3, až potom sme súpera zlomili," spomína Danko.

Na súpera tak musíme vybehnúť s tým, čo vieme. Okrem tradične výbornej ofenzívy si budeme musieť dávať pozor aj na zadné dvierka.

"Špeciálne úlohy ako obrancovia nemáme. Ja osobne si myslím, že Pakistan preverí najmä ofenzívnu silu nás obrancov. To znamená, uzatváranie pásma a samotnú hru v strednom pásme s rýchlym presunom do protiútokov," doplnil svojich spoluhráčov Pavol Blahut, jedna z opôr slovenskej defenzívy.

Slováci teda potrebujú do turnaja vstúpiť víťazne, očakávania sú veľké. Našim hráčom teda držte palce!

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4 (4 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
3 + 7 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.