Slávnostný galavečer priniesol mená nových členov Siene slávy, ale aj vyhlásenie ankety hokejbalista roka


By joziva - Posted on 06 február 2018

Hokejbalistom roka sa stal brankár Stanislav Petrík, ženám dominovala Zuzana Tomčíková.

V Žiline sa počas uplynulého víkendu konal slávnostný galavečer Slovenskej hokejbalovej únie. Jeho súčasťou bolo tradičné vyhlasovanie výsledkov ankety o hokejbalistu roka. 

Celkové prvenstvo si odniesol úplne zaslúžene dlhoročný líder seniorskej reprezentácie a extraligovej Nitry, brankár Stanislav Petrík. Ten na margo svojho víťazstva poznamenal pre hokejbal.sk: "Som veľmi rád, že ľudia, ktorí o tejto cene rozhodovali, mi dali hlas a veľmi pekne im za to ďakujem. Bola to vlastne posledná vec, ktorú som v hokejbale doteraz nezískal (úsmev). Pravdepodobne to znamená aj koniec mojej reprezentačnej kariéry. Ďalšie majstrovstvá budú až o rok a pol, čo je ešte veľmi ďaleko, tento rok navyše ani nechytám hokejbal, skôr pomáham nitrianskemu tímu z lavičky, so zabezpečením vecí okolo zápasov."

Na druhom mieste v ankete skončil Skaličan Milan Rampáček, za ním nasledovali PAtrik Svitana, Jaroslav Martinusík, Roman Bujdák.

Medzi ženami si prvenstvo vybojovala stálica slovenskej reprezentácie, taktiež na brankárskom poste - Zuzana Tomčíková. Trénerom roka sa stal Jozef Ďuris, ocenenie za talent roka si odniesol Dávid Reľovský. Rozhodcom roka sa stal Marek Kralovič a kolektívny titul získali seniorskí reprezentanti.

Okrem vyhlasovania vyššie uvedených cien boli do Siete slávy SHbÚ uvedení tréner Jozef Ďuris, bývalý hráč a súčasný prezident SHbÚ Jozef Stümpel, Róbert Kašša a Martin Lohnický.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 1 (1 vote)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
3 + 7 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.