Sily vyrovnané, motivácia rovnaká


By Michal Runák - Posted on 22 október 2012

V nedeľu spoznáme prvého držiteľa česko-slovenského superpohára.

Nášho majstra čaká v nedeľu vyspelý súper, o majstrovi ČR musíme jednoznačne hovoriť iba v superlatívoch. Šance Nitry v tomto zápase sú však rovnaké, diváci sa rozhodne môžu tešiť na veľkolepé hokejbalové divadlo.

"Každý zápas sa začína od nuly, máme svoju kvalitu, takže naše šance sú len a len v našich rukách a nohách," povedal pre TOPhbl.sk tesne pred odchodom Ondrej Hraško.

S týmto súperom sa Nitrania už raz stretli, bolo to nedávno vo Villachu a zvíťazili 5:3. V mnohých faktoroch však bude tento zápas iný a od toho z Villachu sa bude líšiť.

"Zápas bude iný asi v tom, že už je rozbehnutá sezóna a obe družstvá sú už viac rozohraté. V tom zápase vo Villachu bolo asi 40 stupňov a ja osobne som doslova horel, keďže masér si zamenil hrejivú masť s chladivou (úsmev), zatiaľ čo zajtra bude asi 5 stupňov, čiže  to je ďaľší rozdiel. V tom zápase sme mali celý čas navrch, veď sme viedli už 4:0, no súper znížil na 4:3 vďaka perfektne využitým presilovkám. Budeme si preto musieť dávať pozor hlavne na vylúčenia, lebo v tom je sila českého majstra", priblížila nám opora Nitry prvý vzájomný zápas oboch nedeľňajších súperov.

Myšlienka odohrať zápas o superpohár je ďaľším krokom vpred nielen pre samotné mužstvá, ale i pre obe národné federácie. O motivácii pre jedného či druhého sa asi netreba baviť, trápiť však trochu môže termín, vzhľadom k tomu, že extraliga je kvôli MS nahustená a obaja si tým pádom museli odložiť kolo.

"Myšienka superpohára sa mi veľmi páči, keďže ide o konfrontáciu s Čechmi a to je vždy samo o sebe motivujúce. Navyše je to po dlhej dobe prvý takýto duel. Ten termín je trošku problém, avšak ani nie kvôli nahustenosti programu, ale kvôli dátumu. Veď už sú skoro vianoce (úsmev). Podľa mňa by sa mohlo hrať na neutrálnej pôde. Trebárs v Monte Carlo, kde sa hrá futbalový Superpohár. Tam je iste teplejšie," nestrácal humor Hraško.

Nitru čaká vás túto jeseň prvý zápas na betóne a bola tomu prispôsobená aj príprava. Rytierov by teda nemalo nič prekvapiť. Do dejiska zápasu navyše cestujú o deň skôr, je teda zrejmé, že neponechávajú nič na náhodu. V kabíne je rozhodne cítiť, že je tento zápas niečím výnimočným.

"Čo sa týka prípravy, máme už odtrénovanú nejakú tu jednotku na asfalte. Navyše odchádzame o deň skôr, lebo večer máme tréning vo Vlašimi. Je vždy dobré si odskúšať ihrisko pred takýmto zápasom. No a čo sa týka motivácie, "starci" Robo Kašša a Riko Thron nám povedali, že kto nechce vyhrať,  tak nech sa im radšej ani neukazuje na oči. Inak sa tešíme na daľší výlet lebo v autobuse je vždy čo robiť," uzavrel opäť s úsmevom obranca Nitry.

My pripomíname, že na zápase nebude chýbať samozrejme ani TOPhbl. Prinesieme Vám kompletné spravodajstvo a ak to bude technicky možné, aj LIVE textový prenos.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
7 + 1 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.