Senec: Vo veľkom derby triumf Watbergu

By TOPhbl.sk - Posted on 27 marec 2013

V spolupráci s Jánom Tarnaiom vám prinášame výsledky stretnutí 23. kola ligy v Senci.

Výsledkový sumár stretnutí 23.kola ligy v Senci:

Skeletons Senec – Savages Petržalka    1:6 (1:4,0:2,0:0)

V prvom zápase proti sebe nastúpili mužstvá z dolnej časti tabuľky, kde boli na tom mali byť lepšie hráči Savages Petržalka.

Od úvodu duelu to aj bolo vidieť na ihrisku, opticky mali navrch a lepšie kombinovali. Paradoxne to boli ale hráči Skeletons, ktorý v 6.min. vážnejšie pohrozili a Bohunický nastrelil tyčku súperovej bránky. Tento moment naštartoval hráčov z Petržalky a začali sa častejšie presadzovať v útoku. V 9.min sa dočkali odmeny v podobe dvoch v rýchlom slede za sebou strelených gólov zásluhou ich prvého útoku, keď sa po peknej kombinácii presadil Sekerka a v zapätí na to i kapitán Košťál. Po inkasovanom góle si hráči Skeletons vzali oddychový čas v snahe eliminovať útočnú snahu súpera, ale Petržalčania sa o 2.min presadili opäť, keď po strele od modrej trafil presne Lamačka. Až potom sa podarilo hráčom Skeletonsu aspoň skorigovať pre nich nepriaznivý stav a priblížiť sa tak na rozdiel dvoch gólov keď za nich znižoval neúnavný Bohunický. Savages ale odpovedal rovnako rýchlo a v 13.min opäť zvýšil stav na rozdiel troch gólov zásluhou kapitána Košťála.

V druhej tretine sa obraz hry nezmenil a Savages postupne pridali v pokoji ďalšie dva góly,
keď opäť úradoval kapitán Košťál, ktorému tento zápas naozaj strelecky vyšiel a zvýšili tak stav na 6:1.

V poslednej tretine sa boj už len prakticky dohrával a háči z Petržalky umnou hrou doviedli tento duel do víťazného konca.

Reca Devils – Devils Petržalka 2:3  (2:0,0:0,0:3)

Do druhého zápasu nastúpili hráči z Rece omnoho lepšie ako ich súper. Lepšie kombinovali, mali kvlaitnejší prechod do útoku ako ich súper, a tak neraz to pred bránkou Bratislavčanov vrelo.

Oslabený hráči z Petržalky o niektorých svojich kľúčových nestačili na rýchlonohého súpera a vpredu si nevedeli vytvoriť dostatočný tlak na šance a tak ich súper potrestal dvoma gólmi v 11. a 14.min prvej tretiny. Kto čakal že hráči z Petržalky v druhej tretine zvýšia svoje úsilie, bol sklamaný, tak ako i v prvej sa im nedarila hra vpredu a v obrane mali veľké problémy so svojim súperom, ktorý neustále hrozil peknými akciami a len vďaka brankárovi z Petržalky sa skóre na tabuli nemenilo.

Do poslednej tretiny ale nastúpilo iné mužstvo z Bratislavy, začali lepšie kombinovať a niekoľko krát v útoku nebezpečne prikurovali svojmu súperovi. V 5.min sa im konečne podarilo znížiť gólom ktorý musela určiť kamera, kde až pri spomalenom zábere bolo zistené, že loptička skončila v bránke. Od tohto momentu vrhli všetky svoje sily do útoku a doposiaľ nevýrazné mužstvo začalo súpera tlačiť do vlastnej tretiny a vytvárali si jednu šancu za druhou. Hráči z Réce v snahe udržať súpera na uzde sa už dopredu tak netlačili a snažili sa zachytávať lavínovité útoky Bratislavčanov. Tým sa ale predsa podarilo vyrovnať v 10.min po vydarenej samostatnej akcii Pápeža a v 14.min dokonca obrátili vývoj stretnutia vo svoj prospech, keď sa presadil ich najlepší hráč Sloboda ktorý medzi nohy brankára stanovil výsledok na 3:2 z ich pohľadu. V závere sa Réca snažila o vyrovnanie, ale zabrzdilo ju zbytočné vylúčenie ich kľúčového obrancu Metznera, ktorý po  zákroku na neho kde mohla hrať Reca presilovku 4-3 prípadne power play 5-3 sa nechal uniesť a v zápale emócii urážal protihráča, dostal 2+2min a tak znemožnil mužstvu pri početnej výhode vyrovnať a dokonca oslabil svoje mužstvo. Hráčom z Petržalky sa už potom podarilo v početnej výhode udržať výsledok, a tak si domov odviezli cenné body za víťazstvo.

Watberg Senec – Orly Modra    2:1  (0:0,1:1,1:0)

Od samého začiatku stretnutia bolo všetkým jasné že v tomto boji nepadne veľa gólov. Obidve mužstvá oslabené o niekoľkých kľúčových hráčov sa snažili hlavne neurobiť chybu v obrane a tak sa hráči strážili a šancí bolo na jednej aj druhej strane málo. Zápas bol ale veľmi kvalitný a nechýbalo mu nasadenie z obidvoch strán. Brankári sa ale zhostili svojho miesta na výbornú a tak sa ani jednému mužstvu nepodarilo skórovať.

V druhej tretine sa obraz hry nezmenil a tak diváci videli vysoko kvalitný súboj ale tento krát už s množstvom šancí na oboch stranách. Ako prvý sa presadili domáci, keď sa v 6.min za bránkou presadil Jelemenský, obohral si obrancu aj brankára a do odkrytej bránky nezadržateľne skóroval. Aj naďalej sa hral vynikajúci hokejbal a bolo sa na čo pozerať. V 12.min sa nadýchol k veľkému sólu obranca Poór, keď prešiel od svojej bránky cez celé ihrisko a strelou medzi nohy nedal brankárovi žiadnu šancu. Od tohto momentu to bol ešte väčší súboj o každú loptičku a každé mužstvo sa snažilo strhnúť víťazstvo na svoju stranu.

Aj v poslednej tretine to bol vyrovnaný súboj, šance na jednej aj druhej strane volali po góle ale vynikajúci brankári na oboch stranách sa nedali zaskočiť. Až 11.min sa to podarilo hráčom z Watbergu keď pri početnej výhode o jedného hráča zásluhou presnej strely od modrej Róbertom Kováčom strhli vedenie na svoju stranu 2:1.

Modra potom zatlačila súpera pred svoju bránku v snahe vyrovnať, ale aj napriek dvom super šanciam a hlavne 3.sek pred koncom zápasu ktorú spálili sa im už nepodarilo vyrovnať. Hráči Watbergu sa tak tešili z cenného víťazstva a oplatili tak súperovi prehru z prvej časti súťaže.

Kapitán Watbergu: "Každý takýto zápas je pre obidve mužstvá ťažký, nakoľko sa dobre poznáme a v oboch mužstvách sú hráči ktorý dokážu rozhodnúť zápas. Teší nás, že sa nám podarilo súperovi oplatiť prehru ale nebolo to jednoduché. Aj v tomto zápase to bolo o jednej chybe a tento krát ju urobil náš súper. Do skončenia základnej časti chýba už len pár zápasov a ja som rád že sme uhájili prvú priečku v tabuľke, pretože nám na krk dýcha niekoľko výborných mužstiev."

Kapitán Modry: "Ťažko sa mi hovorí po takomto zápase, keď sme prehrali o jeden gól a to v presilovej hre, ktorá podľa nášho názoru nemala byť. Mali sme v tomto zápase viac z hry ale to sa nakoniec nepočíta, treba dať góly ktoré sme nedali aj keď sme na to mali veľa príležitostí. Čo sa dá robiť, ideme ďalej a dúfam že to hráčom Watbergu športovo vrátime vo finále, kde by sme sa radi dostali."

Dunajská Lužná – Pavúci Pezinok   6:5 (1:3,1:1,3:1,1:0sn)

Zápas sa začal vyvíjať lepšie pre mužstvo z Pezinka, ktorý sa v 7.min zápasu ujali vedenia po bombe Švarca, ktorý prestrelil všetko čo mu stálo v ceste. V 9.min sa síce podarilo Dunajskej vyrovnať, keď sa presadil Rybár ale ešte do prestávky dvoma gólmi v rozpätí jednej minúty Pavúci strhli vedenie na svoju stranu a do kabín išli s dvojgólovým vedením.

V druhej tretine to bol opatrný zápas z obidvoch strán a tak sa na každej strane presadili mužstvá len raz. Na strane Dunajskej znižoval na 2:3 Krchňák aby o 20 sek. na to opäť zvýšil na 2:4 Sodoma.

V záverečnej tretine to bolo ako na hojdačke, hneď v jej úvode znížil Pokorný a v11.min dokonca vyrovnal Polgár. Pezinčania sa potom opäť ujali vedenia a to zásluhou Tomáša a strhli vedenie na svoju stranu, ale keď už sa zdalo že si odnesú body za víťazstvo tak 30.sek pred koncom vyrovnal opäť Polgár a tak posunul svoje mužstvo do nájazdov. V nájazdoch boli napokon úspešnejší hráči Lužnej, keď premenili dva nájazdy kým ich súper len jeden.

Leaders Senec – Playboy Senec   3:7 (0:1,0:2,3:4)

Do tohto boja nastúpili hráči Leaders v dosť oslabenej zostave, keď im chýbali viacerí kľúčoví hráči. Tomu sa snažili aj podriadiť svoju taktiku, a tak sa v prvej tretine dostávali pred súperovho brankára len sporadicky. Aj Playboy hral zo začiatku zakríknuto ale predsa len mal väčšiu aktivitu na svojich hokejkách počas prvej tretiny. Zúročil ju ale až v 11.min po strele Šušlu.

V druhej tretine sa obraz hry nezmenil ale Playboy na začiatku a na konci tretiny dvoma gólmi odskočil svojmu súperovi na rozdiel troch gólov.

V záverečnej tretine sa akoby roztrhlo vrece s gólmi, najprv sa podarilo znížiť hráčom Leaders na rozdiel dvoch gólov zásluhou Lacka, aby v rozmedzí 4.min odskočili hráči z Playboya už na hrozivých 1:7 keď sa na góloch podieľali Mišovich,Tengery,Kollár a Stolárik. Až potom sa presadili a znížili hrozivý výsledok aj hráči Leadersu keď za nich skórovali najprv Seriš a následne na to aj Roman Lacko a tak čiastočne aspoň zmiernili pre nich krutú prehru.

Nová dedinka – Bernolákovo   0:5 (0:2,0:2,0:1)

V tomto zápase bolo od samého začiatku jasné, ktorým smerom sa vývoj zápasu bude uberať. Hráči z Bernolákova so do svojho súpera zahryzli hneď od samého začiatku a v prvej tretine si vytvorili dvojgólový náskok zásluhou Slobodu a Drába.

Aj v druhej tretine to bol rovnaký scenár ako v prvej. Hráči Bernolákova celú tretinu diktovali tempo zápasu a ich súper sa dostával len ťažko pred ich bránku, kde by ohrozil ich brankára. V 7 a 10.min zvýšili svoje vedenie na 4 góly, keď sa postupne presadili Fridrich a Jankovic.

V poslednej tretine sa tempo hry spomalilo, Bernolákovo hralo už len to čo potrebovali a tak v tejto časti hry padol už len jeden gól ktorý strelil Šubin a tak stanovil výsledok zápasu na konečných 0:5.

Phanters Senec – White Eagles  1:4  (0:2,1:0,0:2)

V zápase mužstiev, ktorý sú v dolnej časti tabuľky, šlo hlavne mužstvu Eagles o to aby vrátili svojmu súperovi prehru z prvej časti súťaže, kde prehrali až po samostatných nájazdoch. Od samého začiatku sa preto Eagles pustili do útoku a keďže ani ich súper nechcel ostať pozadu hra sa prelievala zo strany na stranu a nebolo núdze o šance na oboch stranách.

Ako prvý sa radovali hráči Eagles, keď sa presadil už v 3.min Szákall a strhol vedenie na stranu svojho mužstva. Do prvej prestávky potom pridali poistku v podobe druhého gólu zásluhou Gálika ktorý sa presadil po peknej prihrávke od Kurtina st. V druhej tretine sa presadili aj hráči z Phanters a znížili stav na 1:2 zásluhou Vorosa z 13.min.

Aj v tretej tretine to bol vyrovnaný zápas ale hráči Eagles dvomi gólmi v 7 a 9.min rozhodli zápas vo svoj prospech a tak vrátili svojmu súperovi predchádzajúcu už spomínanú prehru, keď sa postupne presadili Pomšár a Zachar .