Senec: Orly vyprášili Skeletons


By Michal Runák - Posted on 28 november 2012

V Senci bolo na programe kompletné deviate kolo. V spolupráci s Jánom Tarnaiom vám ponúkame jeho kompletný prehľad.

09:00 Devils Petržalka  Pavúci Pezinok 2 : 1 sn (1:0, 0:1, 0:0)
  Michal Vrablec #26 (1 + 0) Ladislav Kováč #8 (1 + 0)

V prvom zápase sa očakával vyrovnaný zápas pretože obidve mužstvá disponujú kvalitnými hráčmi. Každé mužstvo si uvedomovalo dôležitosť tohto súboja a prípadnú stratu bodov. Obidve mužstvá tomu preto podriadili svoju taktiku a do zápasu nastúpili hlavne s cieľom nedostať gól. Celú prvú tretinu sa navzájom hráči oboch mužstiev strážili, priestoru na rýchle protiútoky bolo málo a to čo prešlo za obranu spoľahlivý brankári na jednej aj druhej strane bez problémov zlikvidovali. Za zmienku stojí len šanca Bratislavčanov, keď v 12.min po peknej akcii pálil od modrej čiary Jesenský, opečiatkoval vrchnú tyčku bránky Pezinka, gól z toho nebol a aj preto sa prvá tretina skončila bez gólov.

V druhej tretine mužstvá pokračovali v opatrnej hre a tak sa čakalo, ktoré mužstvo ako prvé urobí chybu. Hráči oboch mužstiev sa ale predsa začali častejšie dostávať aj do gólových šancí a tak sa bolo na čo pozerať aj na jednej aj na druhej strane. Ako prvým sa podarilo prelomiť obranu súpera v 2.min po hrubej chybe Jajcaja z Pezinka mužstvu z Petržalky, keď sa na vlastnej polovici zmocnil loptičky Vrablec, po pravej strane ihriska postupoval smerom na bránku a namiesto toho aby bol bránený práve Jajcajom, ten z nepochopiteľných príčin išiel striedať, uvoľnil mu tak priestor na samostatný únik a Vrablec ponúknutú šancu dokonale využil na strelenie vedúceho gólu, keď blafákom prekonal brankára Pezinka 1:0. Mužstvo z Pezinka po tomto góle trochu zvýšilo obrátky ale ani v 5.min sa im nepodarilo vyrovnať. To sa po peknom zatiahnutí loptičky do útočného pásma Bratislavčanov presadil Mário Idešic ale opečiatkoval len tyčku súperovej bránky. Pezinčania sa ale predsa len dočkali vyrovnania z hokejky Kováča keď sa dostal po chybe a zlej rozohrávke Miška Vrableca k loptičke, vystrelil na brankára, ten jeho strelu s námahou vyrazil pred seba a odrazenú loptičku na druhý krát už presnou strelou usmernil do bránky 1:1.

V poslednej tretine sa Devilsu podarila pekná akcia v 3.min keď sa z pravej strany snažil prekonať už ležiaceho brankára Vrablec ale  po peknej strele loptička skončila len na spojnici bránky. Hráči Devilsu sa snažili reklamovať gól ale po vzhliadnutí videozáznamu z kamery sa nakoniec ukázalo že gól nepadol a tak aj naďalej bol stav vyrovnaný 1:1. Do konca zápasu sa mužstvá navzájom strážili a tak po nerozhodnom výsledku prišli na rad trestné strieľania v ktorých boli nakoniec šťastnejší hráči z Bratislavy keď premenili dva nájazdy, kým mužstvo z Pezinka len jeden.


10:45 Orly Modra  Skeletons Senec  17 : 0 (7:0, 6:0, 4:0)
  Dušan Klúčik #26 (3 + 4)
Tomáš Gašparik #19 (5 + 1)
Robert Holec #63 (1 + 4)
Peter Vlasák #61 (3 + 0)
Matej Matejík #67 (2 + 1)
Libor Vereš #11 (2 + 1)
Richard Zemanec #21 (1 + 2)
Adam Virág #55 (0 + 2)
Juraj Somorovský #77 (0 + 1)
Kristián Pečimut #27 (0 + 1)

V tomto zápase sa stretli mužstvá z rozdielnym postavením v tabuľke a na ihrisku to bolo aj patrične cítiť. Domáci sa od samého začiatku zahryzli do súpera a nedovolili mu prakticky dostať sa do tempa. Hralo sa v podstate na jednu bránku a tak skóre zápasu pomaličky narastalo v prospech domáceho mužstva. Mužstvu zo Senca chýbala presnosť ale hlavne rýchlosť zakladania protiútokov v čom ich súper predčil na celej čiare. Hráči z Modry postupne zvyšovali svoj náskok a tak už v siedmej minúte zápasu bolo o výsledku prakticky rozhodnuté. V niektorých momentoch hráči zo Skeletonsu pôsobili až príliš odovzdane a tak dovolili svojmu súperovi vtipne kombinovať a presne zakončovať. Po prvý krát sa dostali ako tak z tlaku a ohroziť bránku súpera až v 9.min a to zásluhou Mitického ktorý si vtipne obhodil obrancu ale v samostatnom nájazde proti brankárovi trafil len hornú tyčku bránky. Do konca tretiny sa obraz hry nezmenil a tak po prvej tretine svietil stav na tabuli 7:0 v prospech domácich.

Ani v druhej tretine to nebolo zo strany Skeletonsu o nič lepšie, nie že by sa nesnažili s výsledkom niečo urobiť ale na dobre rozbehnutý domáci tím to proste nestačilo, k ohrozeniu súperovej bránky sa dostávali len sporadicky a tak skóre zápasu neustále narastalo v ich neprospech.

V poslednej tretine domáci hráči zvoľnili tempo, zápas sa už len dohrával a tak bolo len jedinou otázkou výška skóre v poslednej tretine. Tú nakoniec domáci vyhrali 4:0 a tak sa skóre zastavilo na konečných 17:0 pre Orlov. Výsledok je pre mužstvo zo Senca dosť krutý, ale pri ich momentálnom útlme a dnešnej sile domáceho mužstva nemohli pomýšľať na lepší výsledok.


12:30 Playboy Senec  Réca Devils  4 : 3 (0:1, 1:1, 3:1)
  Matúš Borkovič #66 (1 + 2)
Matej Pokrývka #7 (2 + 0)
Tomáš Tengeri #44 (1 + 0)
Alexander Szalai #33 (0 + 1)
Róbert Kintler #17 (0 + 1)
Martin Stolárik #20 (0 + 1)
Mikuláš Voros #88 (1 + 0)
Jozef Metzner #38 (1 + 0)
Mário Susko #12 (1 + 0)
Martin Pisár #9 (0 + 1)
Andrej Ravasz #97 (0 + 1)

V tomto ročníku by sme mužstvo Playboy mohli nazvať mužstvom pokazených prvých tretín. Chlapci zo Senca v posledných troch kolách nevyhrali ani raz prvú tretinu a nebolo tomu inak ani v tomto stretnutí. Mužstvá začali zápas vo svižnom tempe, útoky sa striedali na jednej aj druhej strane ale viac navrch mali v tejto tretine hráči z Rece. Ich útoky boli dôraznejšie, lepšie kombinovali a tak si vytvárali nebezpečnejšie šance pred bránkou ako ich súper. V 10.min sa dočkali vedúceho gólu z hokejky Mária Suska keď sa v rohu ihriska pekne uvoľnil Ravasz, krížnou prihrávkou našiel voľného Suska a ten tvrdou strelou rozvlnil sieť za súperovým brankárom 0:1. Po tomto góle hráči z Playboya zvýšili svoju snahu, niekoľko krát nebezpečne ohrozili súperovu bránku ale vyrovnať sa im nepodarilo.

Hneď na začiatku druhej tretiny sa podarilo Rece zvýšiť svoj náskok už na dva góly zásluhou Metznera, ktorý sa najlepšie zorientoval v útočnom pásme súpera a po odrazenej loptičke od Pisára presnou strelou do pravej strany bránky prekonal brankára 0:2. Aj naďalej sa bolo na čo pozerať aj na jednej aj na druhej strane, ale v tomto štádiu vývoja zápasu začali mať herne navrch hráči z Playboya a to aj zásluhou nedisciplinovanosti hráčov z Rece, ktorý sa nechali zbytočne vylučovať a umožnili tak súperovi dostať sa do tempa. V 9. min mal veľkú príležitosť na skorigovanie výsledku Borkovič, ktorý sám zoči-voči brankárovi nedal. O minútu neskôr sa to už ale podarilo ,keď sa Playboy usadil v útočnom pásme súpera a po narážačke s Borkovičom Tengeri presnou strelou k ľavej tyčke znížil stav na 1:2.

V poslednej tretine sa mužstvá snažili streliť gól a tak diváci videli niekoľko pekných akcií na oboch stranách. V polovici tretiny ale prišli veľké chvíle Maťa Pokrívku ktorý sa niekoľko krát pekne prezentoval dobrým ťahom na bránku ale niekoľko šancí ktoré vypracoval zostali nevyužité, tak ako pri strele Kontára ktorý nastrelil tyčku bránky. Podarilo sa mu to až v 9.min kedy zužitkoval svoj dravý prienik prihral loptičku Borkovičovi, ten mu ju spoza bránky presne prihral a ten presnou strelou vyrovnal na 2:2. O minútu na to sa opäť presadil a to po prihrávke od Kintlera keď jeho prihrávku nekompromisne pretavil na vedúci gól svojho mužstva 3:2.Zápas začal byť nervózny a tak sa vylučovalo na jednej aj druhej strane. V 13.min už bolo 4:2 keď nádhernú akciu zakončil krásnou strelou do šibenice Borkovič po tom, čo mu na jeden dotyk prihrávali Pisár a Szalay. Mužstvo z Rece vrhlo všetky sily do útoku ale podarilo sa im už len skorigovať 11.sek pred koncom zápasu zásluhou vydarenej strely Voroša na konečných 4:3.

Opýtali sme sa po zápase : V čom to je, že začiatok zápasov je z vašej strany slabší a potom musíte doťahovať výsledok?
Alexander Szalay Playboy: V posledných zápasoch nám citeľne chýba náš kapitán Kollár, ktorý hráva aktívne futbal a tak na niektoré zápasy nemôže nastúpiť. Tak isto nám chýba aj ďalší hráč z prvého útoku Gramblička, náš prvý útok takmer neexistuje a tak neustále musíme meniť zloženie jednotlivých útokov. To nám dosť komplikuje situáciu a tak tie slabšie rozbehy do zápasov. Naše mužstvo je ale dosť silné a skúsené na to, aby sa popasovalo aj s takouto skutočnosťou. Dnes sa nám podarilo otočiť zápas aj vďaka stále sa zlepšujúcemu výkonu nášho najmladšieho hráča Pokrývku a dobrého výkonu brankára, ktorý nás niekoľko krát podržal. Verím že mužstvo bude o chvíľu opäť pohromade aj s kapitánom a že aj začiatky zápasov budeme zvládať lepšie ako doteraz.


Nedeľa 25.11.2012
09:00 Watberg Senec Panthers Senec 11 : 1 (2:0, 4:0, 5:1)
  Róbert Kováč #89 (3 + 2)
Ondrej Hraško [A] #19 (1 + 4)
Roman Chmelík #26 (2 + 1)
Marek Miko [C] #27 (1 + 2)
Norbert Poór #31 (0 + 3)
Oliver Poór #55 (2 + 0)
Karol Korčák #33 (1 + 1)
Viliam Patera #8 (1 + 0)
Marek Voško #33 (1 + 0)
Tomáš Nagy #26 (0 + 1)

Hneď v prvý zápas nedele bolo od samého začiatku jasné ako dopadne tento zápas. Watberg bol jasným favoritom a hráči Phanters ešte v tomto ročníku nezvíťazili. Počas prvej tretiny boli hráči majstra neustále v útočnom pásme hostí a len vďaka nedôraznom zakončení a dobre chytajúcom brankárovi hostí sa do streleckej tretiny zapísali len 2 krát zásluhou Kováča a Olivera Poóra.

V druhej tretine pokračovala hra majstra prakticky na jednu bránku až na ojedinelé protiútoky Panthersu z ktorých ale nehrozilo nebezpečenstvo. Hráči majstrovského týmu postupne zásluhou Chmelíka,Hraška,Mika a Poóra zvýšili stav na 6:0 a ten mohol byť aj vyšší nebyť kopu porozhadzovaných šancí z ich strany.

V poslednej tretine sa už zjavne šetrili a tak si aj ich súper vytvoril zopár šancí a príležitostí ohroziť súperovu bránku. V 3.min znížil stav Voško keď z ojedinelej akcie zaznamenal aspoň čestný úspech pre svoje mužstvo. Postupom času ale hráči Watbergu nastrieľali súperovi ešte 5 gólov a tak v pokojnom tempe zavŕšili tak svoje vysoké víťazstvo na konečných 11:1.


10:45 07 Bernolákovo  Leaders Senec 4 : 5 (1:0, 0:1, 3:4)
  Marko Kastl #90 (2 + 0)
Peter Brbúch #24 (1 + 0)
Marián Dráb #66 (1 + 0)
Jaroslav Fridrich #8 (0 + 1)
Samuel Krištofič #89 (0 + 1)
Radoslav Agh [C] #33 (0 + 1)
František Kováč #9 (0 + 1)
František Polak #82 (2 + 2)
Roman Lacko #14 (2 + 0)
Marek Fojta #55 (1 + 1)
Miroslav Hašan #11 (0 + 2)
Peter Seriš #69 (0 + 1)
 

V tomto zápase sa čakal vyrovnaný súboj čo aj potvrdili obidvaja aktéri. Od samého začiatku sa hral rýchly hokejbal na oboch stranách s viacerými šancami. Na jednej aj druhej strane boli ale pozorný obaja brankári a tak sa nevedelo ani jedno mužstvo presadiť v útoku. V 5.min sa to ale predsa len podarilo Bernolákovu, keď po vyhratom buly v útočnom pásme Leadersu Fridrich prihrával na modrú čiaru, loptičky sa zmocnil Brbúch a ten nemastnou neslanou strelou prekvapil všetkých aj samotného brankára a upravil tak stav zápasu na 1:0.
Aj naďalej sa hral útočný hokejbal ale do konca tretiny sa už ani jedno mužstvo nepresadilo a tak ostal stav po prvej tretine nezmenený.

V druhej tretine obe mužstvá produkovali rovnakú útočnú hru a tak sa stále bolo na čo pozerať.V tejto časti hry sa podarilo mužstvu Leaders vyrovnať zásluhou ich najlepšieho hráča Poláka ktorý zúžitkoval ideálnu prihrávku spoza bránky od Seriša , perfektne trafil do odkrytej časti bránky a vyrovnal tak stav na 1:1. Od tohto momentu sa mužstvá zamerali hlavne na obranu v snahe nedostať zbytočný gól a tak sa do konca druhého dejstva stav nemenil.

V poslednej tretine sa ale hneď v jej úvode v 2.min presadili hráči Bernolákova počas presilovej hry, keď na jej začiatku bol kapitán Bernolákova Ágh ten potiahol loptičku do útočného pásma, našiel voľného F.Kováča ten sa v rohu zbavil obrancu prihral voľnému Drábovi a ten presnou strelou rozvlnil sieť za chrbtom brankára. Netrvalo dlho a bolo vyrovnané. V 5.min sa pri signalizovanom vylúčení hráča z Bernolákova a z následnej výhody presadil Lacko keď dostal ideálnu prihrávku spoza bránky a z prvej vyrovnal stav na 2:2. V pokračujúcej presilovke sa opäť presadili hráči zo Senca, keď z ľavej strany v útočnom pásme prihrával Polák Fojtovi a ten prepálil od modrej všetko čo mu stálo v ceste 2:3.
Tento gól značne otriasol hráčmi Bernolákova a tak sa v 9.min opäť pri presilovej hre o jedného hráča radoval Leaders keď krížnou prihrávkou Hašan našiel na kruhoch úplne voľného Poláka a ten sa z takýchto pozícií nemýli 2:4. V tejto tretine doplatili hráči Bernolákova na svoju nedisciplinovanosť, nechávali sa zbytočne vylučovať a súper ich za to nekompromisne trestal. Nebolo tomu inak ani v 12.min v ďalšej následnej presilovej hre o jedného hráča kde si na jeden dotyk vymenili hráči Fojta-Polák-Lacko loptičku a posledne menovaný Lacko zvyšoval už na hrozivých 2:5 pre Leaders. Bernolákovo je ale známe tým že ani za tak nepriaznivého stavu neskladajú zbrane a tak sa im ešte v tej istej minúte podarilo znížiť stav na 3:5, to keď sa presadil Kastl ktorý sa nebojácne na ľavej strane popri mantinely predral až pred brankára Leadersu a na dva-krát ho prekonal.
Po tomto góle si zobralo Bernolákovo time-out a za 17sek. znížilo stav na 4:5.Zásluhou Kričtofiča sa dostali do útočného pásma, obišiel bránku našiel presne časovanou prihrávkou Kastla a ten utešenou strelou prepálil všetko čo mu stálo v ceste. Z jasne sa črtajúc-ej sa výhry Leadersu bola zrazu dráma. Aj Keď potom Bernolákovo vrhlo všetky svoje sily do útoku hráči zo Senca už nedovolili súperovi skórovať a tak zápas nakoniec doviedli do víťazného konca.


12:30 White Eagles Dunajská Lužná  2 : 10 (0:2, 0:7, 2:1)
  Karol Pomšár #6 (0 + 2)
Lukáš Vavrik #71 (1 + 0)
Michal Zachar #86 (1 + 0)
Štefan Polgár #19 (2 + 2)
Marek Krchňák #21 (1 + 3)
Ján Pokorný #33 (1 + 2)
Martin Kuki #18 (2 + 0)
Tomáš Holík #91 (2 + 0)
Milan Rybár #11 (1 + 1)
Ľubomír Špindor [C] #77 (1 + 1)
 

V tomto zápase sa stretli mužstvá, ktorým sa poslednú dobu nedarilo ale ja tak sa čakalo víťazstvo mužstva z Dunajskej Lužnej. Od úvodného buly to ale vyzeralo úplne inak. Hráči z Eaglesu rýchlejšie kombinovali vytvárali si šance a len nepresná koncovka z ich strany bola šťastím pre Dunajskú Lužnú že neinkasovala góly. Hráči z Dunajskej pokračovali v zlej hre z predchádzajúcich zápasov a len ťažko sa presadzovali v útoku. Posledné zápasy sa nedarilo ani ich najlepšiemu strelcovi Krchňákovi a to ako keby doľahlo na celé mužstvo. Od šiestej minúty sa im ale začala trochu dariť hra, presnejšie si začali prihrávať, zlepšili pohyb a konečne sa začali presadzovať aj v útočnom pásme súpera. V 7. min sa nakoniec presadili keď sa blysol individuálnou akciou Rybár a otvoril tak skóre zápasu 0:1. Od tohto okamžiku ako keby došiel dych hráčom z Eagles ,začali sa brániť a výsledkom toho bol druhý gól v ich sieti, ktorý vsietil Polgár po presnej prihrávke od Krchňáka a zvýšil tak stav na 0:2.

V druhej tretine prišla doslova gólová smršť zo strany Dunajskej keď postupne zvýšili svoj náskok na hrozivých 0:9 v ich prospech a hráči z Eagles miestami nevedeli kam skôr skočiť.

V tretej tretine už hráči z Lužnej hrali len na pol plynu a tak dovolili súperovi skorigovať čiastočne pre nich zle sa vyzerajúci výsledok aspoň na 2:9. O góly sa postarali Zachar a Blažíček, keď im v oboch prípadoch prihrával kapitán mužstva Pomšar. V závere tretiny sa nakoniec hráči Dunajskej predsa len presadili zásluhou samostatnej akcii Holíka a tak zavŕšili svoje víťazstvo dvojciferným výsledkom.


14:15 Savages Petržalka : Predators Nová Dedinka  4 : 2 (1:0, 0:0, 3:2)
  Tomáš Kríž #9 (1 + 1)
David Košťál [C] #96 (1 + 1)
Matej Vrábel #81 (1 + 0)
Michal Nagy #12 (0 + 1)
Matej Stračiak #24 (0 + 1)
Tomáš Sedílek #17 (0 + 1)
Igor Duhár #93 (1 + 1)
Marek Böhmer #33 (1 + 0)
Jan Stankovič #24 (0 + 1)

V poslednom zápase 9.kola proti sebe nastúpili mužstvá ktoré sa snažili od samého začiatku strhnúť vedenie na svoju stranu. Mužstvá začali veľmi svižne, rýchlymi prihrávkami sa dostávali do útočného pásma súpera ale tam prevládali obrany jedného aj druhého mužstva a tak sa dlho čakalo na to kto dá ako prvý gól. Malú územnú prevahu mali predsa len hráči z Petržalky hlavne zásluhou ich prvého útoku, ktorému sa poslednú dobu darí. To dokázali aj v 8.min zápasu keď peknú spoluprácu celého útoku na jeden dotyk Nagy-Kríž-Košťál pretavil do vedúceho gólu kapitán domácich Košťál. Aj naďalej sa hral výborný hokejbal na oboch stranách ale do konca tretiny už nepadol žiadny gól a tak išli do prestávky s jedno gólovým náskokom hráči Savages.

V druhej tretine sa obraz hry nezmenil hlavne preto že si mužstvá dávali pozor na súpera aby neinkasovali zbytočný gól. V 7.min mohlo byť 2:0 ale gól Petržalke nebol uznaný pre postavenie hráča v bránkovisku. Tretina sa skončila nerozhodne 0:0 aj keď hráči oboch mužstiev predviedli niekoľko pekných kombinácií.

Hneď v prvej minúte tretej tretiny sa opäť presadil prvý útok z Petržalky, keď ideálnu prihrávku od kapitána Košťála zužitkoval Vrábel a zvýšil tak náskok na 2:0. V 3.min už bolo 3:0 pre Savage, to prihrával Stračiak úplne voľnému Krížovi a ten sa nemýlil. Hráči v týchto momentoch predčili súpera po všetkých stránkach a Nová Dedinka sa len ťažko bránila. Čo sa nepodarilo v 7.min pri šanci Vrábla z pravej strany, to ale vyšlo o minútu neskôr, keď sa v 8.min poslednej tretiny presadil Košťál po peknej prihrávke od Sedílka a v samostatnom nájazde nedal brankárovi šancu 4:0. Hráči z Novej Dedinky sa ale nechceli len tak ľahko vzdať ani za tak nepriaznivého stavu a tak pridali na dôraze a 10. a 11.min znížili na rozdiel dvoch gólov. Strelecky sa presadili Bohmer a Pomšár. Následne na to si zobrali oddychový čas ale ani ten im nepomohol k tomu, aby zvrátili vývoj zápasu a tak sa zápas skončil napokon zaslúženým víťazstvom hráčov z Petržalky.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
18 + 1 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.