Senec: Devils, Savages a Watberg súperov vyprevadili s výpraskom


By TOPhbl.sk - Posted on 20 november 2012

V spolupráci s Jánom Tarnaiom vám prinášame výsledkový sumár stretnutí 8.kola ligy v Senci.

Výsledky 8.kola ligy v Senci:

Pavúci Pezinok-Playboy Senec    3:5 (1:0 1:3 1:2)

Idešic     1+0      Granblicka 1+0
Hrdlička 1+0      Tengeri       1+0
Galan     1+0       Hromek      1+0      
Švarc      0+2       Szalay        1+0

Pindiak   0+1       Kontár       1+0

                            asistencie – 2x Kováč , Stolárik,Kontár

Do tohto zápasu nastúpili hráči z Playboyu citeľne oslabení o svôjho kapitána a tvorcu hry a naopak Pavúci došli konečne takmer v plnej zostave vrátane brankára. Zápas sa začal obojstranne opatrne, mužstvá sa zo začiatku len oťukávali a hra sa väčšinou odohrávala v strednom pásme.

V 4. minúte hráči Pezinka prvý krát udreli, kedy z vlastného obranného pásma Švarc našiel presnou prihrávkou Idešica a ten v samostatnom nájazde nedal brankárovi šancu a  nekompromisne zavesil 1:0

Po tomto góle hráči z Pezinka ovládli ihrisko, s viacerími šancami aj vďaka chybám hráčov z Playboyu postupne prebrali iniciatívu v zápase. Škoda, že ich ale trestuhodne zahadzovali aj vďaka dobrého výkonu brankára Playboyu.

V 8 minute zápasu sa konečne podarilo aj hráčom z Playboyu pekne zakombinovať, kde sa hráč Hromek ocitol zoči voči brankárovi, ale trestuhodne prestrelil.  Potom sa hra začala prelievať zo strany na stranu, hráči z jedného aj z druhého mužstva zahadzovali svoje šance a tak stav ostal po prvej tretine nezmenený.

Do druhej tretiny nastúpili hráči Playboya so zvýšeným úsilím aj vďaka príchodu jedného z kľúčových hráčov Martina Grambličku aj aj vdaka zbytočného vylúčenia v závere prvej tretiny hráča z Pezinka Mičudku. Po neustálom obliehaní bránky sa hráči Playboya nakoniec dočkali, kde po utešenej akcii troch prihrávok na jeden dotyk zavesil nekompromisnou strelou do pravého horného rohu práve Gramblička. Keď v ôsmej min. zápasu vybojoval loptičku Kováč a prihral voľnému Tengerimu, ktorý nezaváhal a zvýšil na  1:2 s pohľadu Playboya, hráči Pezinka si zobrali timeout, aby sa upokojili a zlepšili kombinácie, ale chvíľu na to strelil playboy 3 gól a odskočil tak súperovi na rozdiel dvoch gólov.

V 10 minúte hráči PK znížili Hrdličkom na rozdiel jedného gólu. Začala sa im dariť hra a vytvorili si niekoľko slubných akcii, ktoré ale bravúrne zneškodnil brankár z Playboya

V 3. tretine v čase najväčšieho tlaku Pezinka, ked sa rútili v prečíslení dvaja hráči smerom k bránke playboya, vystihol prihrávku Szalay, rozbehol sa smerom k súperovej bráne, kde križnou strelou do pravého dolného rohu nedal brankárovi šancu a zvýšil tak stav na 4:2 pre playboy. Mužstvo z Pezinka ale naďalej pokračovalo v nátlakovej hre a odmenou im bolo zníženie stavu na 3:4 o ktorý sa zaslúžil kapitán mužstva Galan a zdramatizoval tak zápas. V závere zápasu keď odvolali brankára a pri hre power play vybojoval v rohu ihriska Kontár loptičku a strelou cez celé ihrisko stanovil konečný výsledok.


Devil Petržalka-Dunajská Lužná 7:1 (1:1 2:0 4:0)

Sloboda 3+3       Špindor 1+0
Lichner  2+2       Polgár    0+1
Pokorný 1+0
Tomašovič 1+1
Jesenský 0+2

V ďaľšom zápase nastúpili proti sebe mužstvá ktoré v minulom kole zakopli a tak sa čakalo, ktorému mužstvu sa podarí v tomto zápase zvíťaziť. Hra bola opatrná z oboch strán ale v 5. min. zápasu po nevydarenej akcii Devilsu sa uvolnil na pravej strane hráč Dunajskej Polgár a krížnou prihrávkou pred bránku našiel voľného svojho kapitána Špindora a ten nezaváhal a strelil gol - 0:1. Hra sa potom prelievala zo stany na stranu, ale na oboch stranách sa nedarilo strelcom prekonať súperových brankárov. V 10 min zápasu po obliehaní bránky Dunajskej vystrelil od modrej Sloboda, loptička sa odrazila od zadného mantinelu pred bránku , tam sa najrýchlejšie zorientoval Lichner a pohotovou strelou do pravého horného rohu vyrovnal 1:1. Tak sa skončila prvá tretina.

V druhej tertine hráči Devilsu ovládli hru a hneď v 1 min sa podarilo Lichnerovi znovu najlepšie zorientovať pred bránkou súpera a po prihrávke Slobodu znovu rozvlnil sieť za súperovým brankárom 2:1. Po tomto góle hráči z Bratislavy jasne ovládli hru na ihrisku ale trestuhodne zahadzovali svoje šance na zvíšenie svojho náskoku. V 8.min sa im to nakoniec podarilo a tentokrát si to obaja hráči vymenili. Lichner z obranného pásma vysunul presnou prihrávkou Slobodu a ten v brejku s prehľadom dal brankárovi medzi nohy tretí gól - 3:1.

V poslednej tretine to miestami vypadalo ako keby bolo na ihrisku len jedno mužstvo, nie žeby Dunajská nehrala, ale hráčom jednoducho viazla kombinácia, nevychádzal im prechod do útoku a strelami od modrej si brankár Devilsu hravo poradil. Naproti tomu bratislavčanom vychádzalo takmer všetko, darili sa im kombinácie,hráči nešetrili s krokmi nabiehali si do voľných priestorov a tak skóre narastalo v ich prospech. Postupne sa do listiny strelcov zapísali 2x Sloboda,Pokorný a Tomašovič.Súper sa nezmohol na nič podstatné až na dve šance a tak sa v tomto zápase zrodilo vysoké výťazstvo bratislavčanov. V tomto zápase vynikli  hlavne hráči Lichner ale najmä Sloboda 3+3, ktorý sa výraznou mierou podieľali na vysokom výťazstve svojho mužstva.

Po zápase sme položili vedúcemu mužstva Devilsu otázku:

Pred týždňom nevýrazná hra,teraz zlepšená,prečo tie výkyvy?

Pokorný: "Máme už tretí týždeň problém z dochádzkou,máme dosť hráčov na marodke,niektorý musia robiť. Už v treťom zápase hráme s menším počtom hráčov a toto nás možno v tomto zápase zomklo. Zahrali sme konečne takticky dobre a hlavne účelne, súpera sme až na začiatok zápasu k ničomu nepustili na to že sme boli na konci zápasu len siedmi, čo je dosť málo. Darilo sa konečne aj novej posile Slobodovi, ktorý k nám prišiel hlavne posilniť náš útok a Lichner sa postupne vracia do svojej starej formy. Ešte trochu musí popracovať na svojej váhe ale verím že aj toto odstráni v blízkej dobe a bude opeť našim kanonierom tak ako po minulé roky."


Savages Petržalka-White Eagles   5:0 (2:0 2:0 1:0)

Košťál   3+1
Vrábel    1+1
Stračiak 1+0
Nagy      0+1

Hráči White Eagles tento krát nezopakovali dobré výkony z predchádzajúcich zápasov a tak sa hneď od prvej minúty zápasu do nich súper zahryzol a nedal im dýchať.

Od samého začiatku zápasu boli hráči z Petržalky rýchlejší , jednoznačne lepšie kombinovali a vytvárali si dostatok gólových príležitostí.V ôsmej minúte prvej tretiny sa konečne dočkali a pretavili svoj tlak do vedúceho gólu. Košťál si krížnou prihrávkou z ľavej strany narazil loptičku s Nagyom, ten mu ju pohotovo vrátil pred bránku a ten už nemal najmenší problém do odkrytej súperovej bránky streliť vedúci gól.

Savages aj po tomto góle naďaľej dobre kombinovali a vytvárali si jednu šancu za druhou.Nakoniec im to vyšlo v 11.min keď hráči Košťál a Vrábel na dvakrát neprekonali súperovho brankára ale nakoniec na tretí krát Vrábel našiel nikým nekrytého Vrábla pred bránkou a ten už nemal problém zavesiť do odkrytej bránky  -2:0.

V druhe tretine hneď v druhej min. a pri vlastnom oslabení unikol zo svojej tretiny po pravej strane Košťál a krížnou strelou prekvapil súperovho brankára - 3:0

Neuplynulo ani 27 sek  a hráči z Petržalky sa radovali opäť.To sa presadil Stračiak, ktorý delovkou od modrej zabezpečil štvorgólový rozdiel. Hra sa potom prelievala zo strany na stranu, ale ani jedno mužstvo už neskórovalo. Za zmienku stojí ešte šanca Eagles tesne pred koncom tretiny ktorú vypracoval Gábor v rohu ihriska, prihral na pravú stranu Pomšárovi ten mu prihrávku vrátil ale dobre mieranú strelu Gábora bravúrne zlikvidoval brankár domácich a tak po dvoch tretinách svietil stav na tabuli 4:0.

Hneď v prvej minúte tretej tretiny sa na pravej strane výborne uvolnil Košťál cez dvoch brániacich hráčov, prihral volnému Vrábelovi, ten mu prihrávku spätne pekne naservíroval a strelec troch gólov v tomto zápase nezaváhal - 5:0

Zápas sa potom už len dohrával za pokľudného tempa. Eagles ničím neprekvapil súpera až na 9.min kde sa po ľavej strane uvolnil Róbert Kováč, prudko vystrelil a brankár len s námahou kryl jeho strelecký pokus a tak mužstvo nemohlo pomýšľať na prípadný čestný úspech v tomto zápase.

Rozhovor s kapitánom Eagles :

V tomto ročníku ste ešte nevyhrali ani jeden zápas,napriek tomu vaša hra bola sympatická a výkony hráčov stúpali,čo sa stalo v tomto zápase že ste pôsobili dosť neisto?

Karol Pomšár: "Neviem, kde to viazne, nevychádza nám prechod do útokov, viazne kombinácia, hráme kŕčovito, chlapci by už radi zaknihovali prvé výťazstvo a to sa možno podpisuje pod náš výkon. Pred sezónou sa nám darilo v prípravných zápasoch aj na turnaji Memoriála Jána Pšenka sme dosiahli niektoré dobré výsledky, ale to sme trénovali na starom ihrisku v Senci. Tam prebieha momentálne ale rekonštrukcia a tak nemáme kde trénovať, hráči hrajú v iných súťažiach a tak nie je miesto na zohratie sa jednotlivých formácii. Verím ale, že časom sa naša hra zlepší a ukážeme že aj my vieme hrať pekný hokejbal."


Bernolákovo  -  Reca Devils  4:3sn (2:2 1:1 0:0   1:0) 

Kastl   2+0         Metzner   1+1
Dráb    1+0         Ravasz     1+1
Špoták 0+3         Kurtin      1+0

Rozhodujúci nájazd  Špoták

V úvodnom zápase z nedele proti sebe nastúpili mužstvá Bernolákova a Rece. Hneď v úvode zápasu hráči z Rece prekvapili súpera rýchlim gólom ktorý dosiahli už v 16 sek. zápasu. Úvodne buly vyhral kapitán hostí Marek Repási, prihral Metznerovi, ten z obranneho pásma zatiahol loptičku smerom dopredu a strelou od modrej čiari prekvapil súperovho brankára – 0:1. Tento rýchli gól zaskočil hráčov z Bernolákova až natoľko, že nasledujúce minúty hrali kŕčovito, viazla im prihrávka a hra sa im nedarila. Naproti tomu Reca prekypovala aktivitou, presne kombinovali a vytvárali si ďalšie príležitosti. Odmenou za ich snahu im bol druhý gól, kt. padol v 9 minúte keď pri svojej striedačke vybojoval loptičku Ravasz, posunul ju mladému Kurtinovi, ten sa zbavil na ľavej strane svojho obráncu a v samostanom nájazde nedal brankárovi šancu – 0:2.

Za tohto stavu by si každý myslel, že Reca bude pokračovať vo svojom tlaku, ale opak bol pravdou. Bernolákovo tento stav zmobilizoval natoľko, že svoju hru spresnili, začali si lepšie prihrávať a predvádzali hru, na kt. sme boli u nich v minulosti zvyknutý. V 10 .minúte po zbytočnom faule Metznera a následnej presilovej hre, si hráči Bernolákova vynútili v útočnom pásme tlak a odmenou im bol gól, keď Špoták od modrej čiari križnou prihrávkou našiel voľného Kastla na pravej strane kruhov a ten z prvej nezaváhal – 1:2. Po tomto góle Bernolákovo vyvinulo ešte väčší tlak a vyrovnanie vyselo na vlásku. V 13. minúte sa nakoniec dočkali vyrovania z hokejky Drába, keď mu opäť presne prihral Špoták a tak sa prvá tretina skončila nerozhodne 2:2.

Hneď úvode 2. tretiny strhli hráči Bernolákova vedenie na svoju stranu zásluhou presilovej hry, keď na trestnej lavici sedel opäť Metzner a z pravej strany našiel agilný Špoták voľného Kastla a ten z prvej presnou strelou do pravej strany bránky skóroval – 3:2. Minútu na to, bolo opäť vyrovnané zásluhou Ravazsa, keď dostal presnú prihrávku od Metznera, z pravej strany potiahol loptičku do stredu útočného pásma a presnou strelou spoza obráncu skóroval – 3:3.

Od tohto stavu to bol vyrovnaný súboj, mužstvá si vytvárali príležitosti na jednej aj druhej strane, ale buď stroskotávali na pozorných obranách, alebo ich šance zlikvidovali brankári. V poslednej tretine sa mužstvá snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale výborný branári sa už nedali prekvapiť a tak na rad prišli trestné strielania, kde boli šťastnejší domáci, keď ako jediný premenil nájazd Špoták a tak zavŕšil svoj vyníkajúci výkon v tomto zápase.


Wartberg Senec  -  White Eagles   10:0 (5:0 4:0 1:0)

Kováč        4+2
Chmelík     2+1
Patera        1+3
Kopecký    1+2
Peško         1+1
Miko          1+0
Meszároš    0+2

V druhom zápase proti sebe nastúpili mužstvá Watberg Senec a White Eagles, alebo dalo by sa povedať “Dávid proti Goliášovi”. Od samého začiatku bolo jasné, kto bude pánom na ihrisku a hráči majstrovského tímu nenechali nikoho na pochybách. Hneď v úvode zatlačili svojho súpera do vlastného obranného pásma a bolo len otázkou, koľko gólov nasúkajú svojmu súperovi. Postupne sa do streleckej listiny zapísali Patera, Chmelík, 2x Róbert Kováč a Peško. Hráči Eagles sa len sporadicky dostávali do útočného pásma, hlavne zásluhou kapitána Pomšára, ale strely, kt. vyslali na súperovho brankára buď nemali potrebnú razanciu, alebo presnosť a tak s nimi nemal brankár Watbergu žiadny problém.

V druhej tretine sa obraz hry nezmenil, Watberg naďalej pokračoval v nátlakovej hre a zásluhou Róberta Kováča, Mika a Chmelíka zvýšil stav na 8:0. Od tohto stavu sa začali hráči Watbergu šetriť a tak dovolili aj súperovi dostať sa do ich pásma a vytvoriť si šance, len škoda že chlapci z Eagles nedokázali svoje šance využiť a pretaviť do gólu. V 10 .minúte sa ešte po samostatnej akcii z pravej strany opäť presadil Róbert Kováč a tak uzavrel stav po dvoch tretinách na 9:0.

V poslednej tretine hrali hráči Watbergu len na pol plynu, snažili sa dostať loptičku až do prazdnej bránky a tak na končených 10:0 čakali diváci až do 14. minúty, keď sa po peknej prihrávke Kopeckého presadil Chmelík, kt. z ľavej strany potiahol loptičku a blafákom prekonal brankára.


Savages Petržalka  -  Leaders Senec   3:4sn  (1:1 1:1 1:1  0:1)

Košťál     1+1               Polák      1+1
Kríž         1+1               Hašaan   1+0
Lamačka 1+0               Seriš        1+1

                                      Tóth        0+1
                                       Szaraz    0+1
                                       Sedílek    0+1

Rozhodujúci nájazd     Fojta 

Obe mužstvá nastúpili do zápasu s odhodlaním podať čo najlepší výkon a zápas sa začal vo vysokom tempe. Viac aktívnejší boli hráči z Petržalky, povzbudení víťazstvom z predchádzajúceho dňa. Vytvárali si šance, kt. boli podstatne nebezpečnejšie ako ich mal súper. V ich radách vynikal svojou aktivitou kapitán Koštál, kt. umne dirigoval svoj útok, vytváral šance pre svojich spoluhráčov, sám sa do nich dostával, len škoda, že ostali nevyužité. Na druhej strane najviac hrozil zo strany Leadersu prvý útok vedený Polákom, ale brankár Petržalky podržal svoje mužstvo práve pri výborných šanciach už spomínaného Poláka. V 8. minúte sa hráči Petržalky konečne dočkali, keď z obranného pásma krížnou prihrávkou z ľavej strany našiel Košťál úplne voľneho Lamačku, a ten strelou do pravého dolného rohu bránky prekvapil brankára Leadersu – 1:0. Netrvalo ale dlho a o 44 sekúnd bolo vyrovnané, keď v strednom pásme vybojoval loptičku kapitán Leadersu Szaraz, posunul ju medzi dvoch obráncov na úplne voľného Poláka a ten blafákom prekonal brankára Petržalky – 1:1. Hra sa potom prelievala zo strany na stranu, ale do konca tretiny už žiadny gól nepadol aj napriek tomu, že v 12. minúte bolo nariadené proti Petržalke trestné strielanie, kt. Seriš nepremenil.

V druhej tretine sa mužstvá navzájom strážili, hráči Leadersu postupne prebrali v zápase iniciatívu, mali v tejto časti viac z hry a ich úsilie bolo korunované vedúcim gólom v 13. minúte, keď sa presadil Hašan po prihrávke od Tótha z pravej strany ihriska – 1:2. O minútu ale bolo opäť vyrovnané a to zásluhou Kríža, kt. sa individuálne presadil cez obráncu a vyrovnal tak stav na 2:2. Mužstvo Leadersu aj naďalej vyvíjalo nátlakovú hru na súpera, ale mužstvo z Petržalky výborne bránilo a aj vďaka vynikajúcemu výkonu ich brankára sa skóre na tabuli nemenilo.

Posledná tretina sa začala vo vysokom tempe. Najprv korunoval svoj výborný výkon v tomto zápase kapitán Petržalky Košťál, keď sa v 21 sek. dravým prienikom na ľavej strane popri mantineli dostal do útočného pásma a prudkou strelou do pravého horného rohu vymietol prekvapenému brankárovi pavučinu – 3:2. Opäť si Petržalčania nedali pozor a o necelú minútu dostali vyrovnávajúci gól. Obrovský prehľad preukázal brankár Leadersu keď jeho rýchlu rozohrávku v 2.min cez stred ihriska pri zlom striedaní súperových hráčov výborne spracoval Seriš, prihral loptičku Polákovi, ten mu ju presne vrátil pred odkrytú súperovú branku a tak pre Seriša už nebol problém skórovať a vyrovnať tak stav na 3:3. Mužstvá sa potom snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale zápas sa zaslúžene skončil remízou a tak aj v tomto zápase prišli na rad trestné strielania. V nich boli nakoniec úspešnejší hráči z Leadersu, keď ako jediný premenil trestné strielania Seriš.


Skeletons Senec  -  Panthers Senec 3:2

Krištof     2+0         Voško      1+0
Mitický    1+0         Deák       1+0
Gaál         0+1         Ferenczy 0+1
Petho       0+1
Králik      0+1

V poslednom zápase narazili na seba mužstva zo spodnej časti tabuľky. Papierovo boli favoritmi zápasu hráči zo Skeletonsu, kt. už hrávajú nejaký čas spolu a sú predsa len zohratejší. Ale takéto zapasy bývajú vyrovnané aj keď mužstvo Panthers doteraz nezískalo v tomto ročníku ani bod. Od samého začiatku sa pustili chlapci z Panthers do súpera, vytvorili si niekoľko sľubných šancí, no ani jedna neskončila za chrbtom brankára, pretože im chýbal dôraz pre súperovou bránkou. V 3. minúte sa ale predsa len dočkali z presilovej hry, keď sa po hrubej chybe obrancu a jeho zlom vyhodení spoza vlastnej bránky dostal k loptičke Voško a z ľavej strany prestrelil brankára Skeletonsu – 1:0.

Hráčmi Skeletonsu táto situácia natoľko otriasla, že v krátkom čase vyprodukovali ešte niekoľko chýb, ale súper ich už nedokázal využiť aj vďaka pohotovým zákrokom brankára Skeletonsu Marušinca. Postupom času ale prebrali iniciatívu, zlepšili a spresnili prihrávky, začali rýchlejšie kombinovať k smerom k súperovej bránke a vytvorili si niekoľko sľubných akcii, kt. však nepretavili vo vyrovnávajúci gól. V závere prvej tretiny sa predsa dočkali vyrovania z hokejky Krištofa, kt. vybojoval loptičku pri mantineli, potiahol akciu z pravej strany, obišiel brániaceho hráča a spomedzi kruhov prudkou strelou nad lapačku brankára vyrovnal na 1:1.

V druhej tretine sa jednotlivé mužstvá zamerali hlavne na obranu v snahe nedostať zbytočný gól a tak sa pred bránkami moc toho neudialo. Strely padali väčšinou zo stredných vzdialeností, s kt. brankári nemali žiadny problém. Do poslednej tretiny nastúpili mužstvá zo zvýšenou snahou streliť vedúci gól a nakloniť misky váh na svoju stranu a tak sa hra prelievala zo strany na stranu.  Hneď v prvej minúte sa podarilo Skeletonu streliť gól a to zásluhou Mitického, kt. po narážačke Králik – Gaál, dostal od posledne menovaného ideálnu prihrávku a strelou od modrej rozvlnil sieť za súperovým brankárom – 2:1.  Po tomto góle hráči Panthers zvýšili úsilie v snahe čo najskôr vyrovnať, ale nedokázali svoje slubné šance premeniť. Na druhej strane v 10. minúte opäť udreli hráči zo Skeletonsu, keď v útočnom pásme Krištof  zužitkoval presnú prihrávku od Pethoa a z pravej strany presnou strelou medzi nohy prekonal brankára – 3:1. Panthers sa ale ani za tohto stavu nevzdával a v 12. minúte tvrdou strelou od červenej čiari prekvapil domáceho brankára Deák po prihrávke od Ferenczyho, keď prestreli všetko, čo mu stálo v ceste – 3:2. Hráči Panthersu vrhli potom všetky svoje sily do útoku, ale Skeletons už rozumne ubránil výsledok a tak nedovolil nováčikovi vyrovnať a vynútiť si nájazdy.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4.3 (6 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
13 + 7 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.