S lepšou dochádzkou by boli aj lepšie výsledky


By Ladislav Kováč - Posted on 02 február 2014

"Úroveň ligy  išla jednoznačne  hore," pochvaľuje si seneckú súťaž Štefan Kollár.

Dvadsiaty prvý ročník  Seneckej  hokejbalovej ligy  sa  blíži do tretej  tretiny  svojej  dlhodobej časti.  Kvalita súťaže z roka na rok stúpa, čelo ligovej tabuľky je nesmierne vyrovnané a sľubuje drámu do posledného kola v  základnej časti.

"Úroveň ligy  išla jednoznačne  hore,  prišli dve kvalitné  bratislavské mužstvá  Sharks a  Slávia Právnik. Proti  Sharks som nehral, ale určite sú dobrí, keď sú  v tabuľke tak vysoko. Slávia je veľmi nevyspytateľná, asi záleží od toho, v akom počte prídu na zápas,"  rozhovoril sa pre náš web kapitán seneckého tímu Playboy  Štefan Kollár.

Tridsaťdeväťročný  veterán je verný "plejbojom" od sezóny 2006/07  a so 161. gólmi je najlepším strelcom v historickej klubovej tabuľke strelcov v základnej časti.  V produktivite patrí Kollárovi tretia priečka, keď v ôsmich sezónach nazbieral  274. bodov  (161g + 113a). Historicky najproduktívnejší "plejboj" v základnej časti je jeho spoluhráč z obrany Tomáš Tengeri  323. bodov (110g + 213a), na druhom mieste je Martin Gramblička 309. bodov (148g + 161a).

Prvú polovicu sezóny odohrali "plejboji" veľmi dobre, zaznamenali v nej sériu deviatich víťazstiev v rade a stali sa  jesenným majstrom.  V novom roku však prišli dve prehry a momentálne je senecký klub na štvrtej priečke.

"Zatiaľ sa nám darí, ale máme problém s dochádzkou na zápasy. Skoro všetci v mužstve máme prácu aj v sobotu, tak sa na stretnutia nedostavíme vždy  v dostatočnom počte, a potom máme problém aj s mužstvami z dolnej polovice tabuľky. To je náš veľký nedostatok.  Keď sme však v kompletnom zložení,  tak si myslím že môžeme zdolať každého súpera. No niektorí hráči musia ešte viac pridať, chcel by som, aby sa viac gólovo presadili aj iní chalani, a potom bude sila mužstva ešte väčšia," povedal aktuálne najproduktívnejší obranca v lige  Š. Kollár (41b. za 19 gólov a 22 asistencií) a pokračoval: "So svojimi výkonmi tiež nie som vždy spokojný. Mohlo by to byť lepšie, prospešnejšie pre mužstvo. Nepozerám na seba, ale na klub. Náš štýl hry je založený na pohybe celého tímu, takže aj obrancovia musia podporovať útok a tlačiť sa do zakončenia. Tak sa niekedy objavím na hrote a skórujem, alebo prihrám."

Štefan Kollár je bývalý profesionálny futbalista a momentálne pôsobí v druholigovom klube  ŠK SFM Senec, ako asistent trénera a tréner brankárov. Pred sezónou sa Playboy posilnil na každom poste a  Kollár priviedol do tímu aj svojho zverenca z ŠK SFM Senec útočníka  Róberta Ujčíka.

"Snažíme sa ešte posilniť  jedným, alebo dvoma hráčmi. Naším cieľom je obsadiť čo najvyššie miesto v konečnej tabuľke a odohrať dobre zápasy v play-off. A či sa to podarí? Uvidíme, ale zadarmo nikomu nič nedáme. Orly, Watberg, Sharks a Devils Petržalka sú každopádne favoriti na titul," zakončil rozhovor pre TOPhbl.sk Štefan  Kollár.

V Senci sa po jarnom rozbehu mierne tempo spomalý. Tohtotýždňové duely, ako aj zápasy nasledujúceho kola totiž boli odložené pre nepriaznivé podmienky na oboch ihriskách.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
7 + 2 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.