Súboj na Záhorí sa nedohral pre nešportové správanie

By -jp- - Posted on 29 september 2011

V I.SHbL Bratislava - Záhorie museli opäť riešiť nešportové správanie THC Lúky 7.

THC Lúky 7 – HBC Iepurii Alabastri 0:1 ( 0:1,0:0,-) predčasne ukončené v 3. tretine

Súboj THC a Iepurii sľuboval zaujímavý duel, nakoľko oba celky išli od minulého roka kvalitatívne nahor a v tejto sezóne dosiaľ predvádzali hokejbal, na ktorý sa nielenže dalo pozerať, ale aj výsledkovo prekvapili papierových favoritov.

Zápas sa začal v rýchlom tempe, obidva tímy sa chceli rýchlo dostať do vedenia a zabezpečiť si tak psychickú pohodu. To sa nakoniec podarilo hráčom hostí, ktorí využili svoju prvú presilovku. Lúky následne zvýšili obrátky, čoho výsledkom boli nepremenené šance, najmä hráčov z prvého útoku. Domáci pokračovali v nápore, no do konca tretiny sa im gól streliť nepodarilo.

V druhej časti sa obraz hry úplne zmenil. Prevahu na ihrisku získali hráči Iepurii a Lúky sa zo svojho obranného pásma dostávali väčšinou len za pomoci zakázaného uvoľnenia. Hosťom sa naskytlo niekoľko veľmi sľubných príležitostí – dva samostatné nájazdy, či dokonca 100% „tutovka“ hráčov prvej päťky, keď mohli po krížnej prihrávke skórovať do prázdnej brány. Všetky tieto a aj ďalšie snahy o gól končili na zákrokoch výborne chytajúceho brankára domácich. Asi v polovici zápasu bolo možné pozorovať narastajúcu nervozitu hráčov THC, ktorí sa svojimi nedovolenými zákrokmi, sami zbavovali možnosti vyrovnať skóre. Boli sme svedkami niekoľkých pokusov o pästný súboj, pričom ten prvý rozhodcovia ocenili 10 minútovým trestom. Iepurii malo potom výhodu presilovky 5:3 no pred koncom tretiny bol ešte unikajúci hráč Lúk faulovaný a zdalo sa, že domáci budú mať konečne sami možnosť presilovej hry. Vzápätí sa ale jeden z ich hráčov nepochopiteľne pokúsil o ďalší pästný súboj, za čo tentoraz dostal 5+DKZ.

Krátko po začiatku poslednej tretiny dostali THC Lúky ďalšie dve minúty za sekanie a Iepurii hralo opäť presilovú hru 5 na 3, tentoraz celé dve minúty. Tak ako predtým, ani teraz sa im nepodarilo streliť gól, za čo mohli domáci vďačiť najmä ich novému brankárovi, ktorý chytal naozaj fantasticky. Je škoda, že jeho spoluhráčov jeho zákroky nepovzbudili do väčšej disciplinovanosti a aktivity smerom na súperovu bránu. Namiesto toho sa hráči THC pričinili o koniec, ktorý nemá nielenže s hokejbalom, ale ani so športom nič spoločné. Jednému hráčovi domácich pri súboji vypadla hokejka, do ktorej následne kopol hráč hostí. Miesto toho aby sa prvý zmieňovaný obrátil na rozhodcu, a dožadoval sa trestu za nešportové správanie, zobral tento „spravodlivosť“ do svojich rúk, doslova napálil súpera na mantinel pri vlastnej striedačke a začal ho biť. Pokračovanie bolo, že všetci ďalší hráči Lúk, čo boli na ploche sa pridali – pričom dostali k svojej striedačke ešte jedného hráča Iepurii. Tí čo boli na striedačke im potom pomáhali tak, že držali tých dvoch úbožiakov cez mantinel, aby sa nemohli skloniť a kryť, pričom ostatní ich udierali a kopali a vrcholom boli údery kolenom na hlavu jedného z nich. Rozhodcovia následne duel ukončili (avšak zakročiť sa neodvážili), za pokrikovania hráčov THC a ich fanúšikov, ktorých sa zišlo približne dvadsať. Vyzývali hráčov hostí na bitku. K vážnym zraneniam nakoniec nedošlo, no len vďaka výstroji, bez ktorej by to istotne dopadlo podstatne horšie. O výsledku ako aj ďalších záležitostiach súvisiacich s pokračovaním THC Lúky v súťaži, sa rozhodne za zeleným stolom.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)