Rozpočet "českých" majstrovstiev sveta by mal byť 10 až 15 miliónov korún


By joziva - Posted on 29 január 2015

Česko usporiada majstrovstvá sveta v roku 2017. Na pláne sú aj bohaté živé prenosy v televízii.

Kongres ISBHF schválil kandidatúru českých Pardubíc na usporiadanie majstrovstiev sveta v roku 2017. Po Švajčiarsku, ktoré chystá organizáciu na tento rok je teda známe už aj nasledujúce dejisko svetového šampionátu. Česi sú na organizovanie veľkých turnajov dobre pripravení  a na výsledky svojej doterajšej práce sú hrdí.

„Základ kandidatúry sme položili na prelome rokov 2012/2013, keď sme hľadali varianty spriaznených miest a krajov na zorganizovanie takéhoto podujatia. Dostať MS do Česka bol náš cieľ už vtedy. Do našich plánov najviac zapadli Pardubice a tak sme skúsili v roku 2013 zorganizovať Svetový pohár ako predstupeň. Overili sme si to a musím skonštatovať, že sme vsadili na šťastnú kartu,“ povedal v rozhovore pre hokejbal.cz predseda českého zväzu Josef Kozel.

Prípravy sa už rozbehli, rozpočet by mal byť honosný. Česi to s privítaním svetovej elity myslia naozaj vážne.

„Príprav sa už začali, už sme urobili prvé kroky. Chceme aby po MS v Zugu (jún 2015) boli viditeľné výstupy a majstrovstvá boli v povedomí verejnosti. V našich plánoch je aj využitie šampionátu po jeho skončení. Chceme tento sviatok hokejbalu v Česku využiť do budúcnosti. Hovoriť o rozpočte je zatiaľ predčasné, ale naše predstavy sú okolo 10-15 miliónov korún (359 000 – 548 000 eur). To je o tretinu viac ako v Plzni. Doba pokročila, všetko stojí viac,“ hovorí Kozel.

 Česi plánujú aj zapojenie televízie a prepojenie s diváckym rekordom, ktorý držia práve oni. V Plzni na ich majstrovstvá prišlo dvadsaťtisíc fanúšikov.

„Radi by sme na tieto majstrovstvá sveta naviazali. Nejde o rekord, ide o obrovský sviatok hokejbalu. Nemôžeme ho mať doma každý rok. Verím, že do hľadiska prilákame hokejbalovú rodinu, ale aj tých, ktorí tento šport nepoznajú,“ znejú Kozlove slová a zároveň dodáva: „S Českou televíziou už vedieme rozhovory o spolupráci. Vysielanie všetkých zápasov českého tímu naživo a vyvrcholenia turnaja sú našou prioritou.“

Vaše hodnotenie: None Priemer: 3.7 (3 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
3 + 16 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.