Reprezentácia zavŕšila sústredenie výhrou nad výberom ZHBL

By Michal Runák - Posted on 06 január 2013

Slovenská hokejbalová reprezentácia má za sebou prvé tohtoročné sústredenie.

SLOVENSKO 4:2 (0:1,2:1,2:0) Výber ZHBL

Góly: 32. Bednár (Rímsky, Bratina), 39. Martiška (Oravec), 44. Martinusík (Haring), 49. Maděra (Oravec) - 7. Kanich (Kováč), 36. Kováč

Rozhodovali: Slezák - Kralovič, Vylúčení: 2:5, Využitie 2:0, Diváci: 50, Hralo sa 3x 20 minút

SLOVENSKO: Petrík, Bratina, Mišovec - Doskočil, Šlachtič, Minárik, Martiška, Titka, Haring, Porupčan, Hraško, Bednár - Hrivnák, Kučerka, Beniač, Wagner, Martinusík, Rampáček, Kollár, Rímsky, Behúl, Oravec, Teplický, Šibík, Lihan, Danko, Maděra

ZHBL: Kattoš, Kalis - Virág, Müller, Pardel, Cvik, Matejík, Kovalík - Kanich, Ra. Kováč, Axamit, Mikulčík, Švec, Varga, Nemec, Guba, Rzavský

Po niekoľkých náročných tréningových jednotkách čakala našu reprezentáciu tá posledná. Na záver prvého tohtoročného sústredenia si Slováci zmerali sily s výberom ZHbL (1.SHbL Bratislava - Záhorie). Favorit zápasu bol jasný, výber ZHbL preto zvolil taktiku, ktorá vychádzala zo zabezpečenej obrany. Na jednej strane mal tréner k dispozícii až päť kompletných pätoriek, jeho súper iba tri. Ako prvý však kapituloval Petrík, keď Kováčovu zadovku za jeho chrbát upratal Kanich. S prekvapivým vedením tak do druhej tretiny nastupoval výber ZHbL. Skóre sa nemenilo po Matejíkovom vylúčení, presilovku výber ligy na čele s výborným Kattošom ustál. Po nej však prišiel faul Kanicha a šestnásť sekúnd pred jeho návratom vylúčili rozhodcovia aj Cvika. Bolo to presne v polovici zápasu a tak Kattoša vystriedal podľa dohody Kalis. Ten musel hneď od začiatku odolávať dvojnásobnej prevahe, no inkasoval až pri hre 5 na 4. Oslabenie si potom skúsila aj "repre", no bezpečne ho prežila. O tri minúty sa však individuálne presadil Kováč a vrátil výberu vedenie. Radosť však trvala iba tri minúty. Po faule Kovalíka a ďaľšej presilovke vyrovnával Martiška a pred tretím dejstvom sa hralo prakticky od začiatku. V tretej dvadsaťminútovke bol už na ligovom výbere poznať úbytok síl, zatiaľ čo tréneri Ďuris s Naušom točili všetky formácie. Štyri minúty po začiatku tretiny utiekol po pravej strane Martinusík a reprezentácia po prvýkrát viedla. O ďaľšie štyri minúty Maděra uzavrel konečné skóre zápasu na 4:2. V závere výber ZHbL niekoľkokrát pohrozil a zmenu skóre chcel privodiť i hrou v power play. Výsledok sa však už nemenil. Po zápase nasledovali ešte doplnkové samostatné nájazdy po päť hráčov, v ktorých bol úspešný iba Teplický.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (7 votes)