Rímskeho Kert Park odštartoval jar vo veľkom štýle


By Ladislav Kováč - Posted on 12 marec 2013

V Čechách sa rovnako ako u nás blíži základná časť ku svojmu koncu.

Víťaz českého pohára 2012 Kert Park Praha odohral v sobotu 9.3. prvý jarný majstrovský zápas, keď nastúpil proti poslednému tímu tabuľky Olymp Jindřichův Hradec. Pražskí hráči potvrdili rolu favorita a na domácom ihrisku deklasovali súpera 9:0. K vysokej výhre prispel dvoma gólmi a asistenciou slovenský reprezentat Ján Rímsky.

Pre hokejbal.cz Tomáš Smutek, vedúci mužstva Kert Park Praha: "Stretnutie sme odohrali v tempe, súperovi sme nedali prakticky žiadnu šancu ku skórovaniu. Bonusom pre divákov bolo deväť gólov. Hráčom zápasu bol jednoznačne autor piatich bodov Luděk Hradecký. Pozitívum je určite zlepšená strelecká potencia.“

V nedelu do Prahy zavítali Pardubice, Kert Park dlho držal jednogólový náskok, avšak tri minuty pred koncom záverečnej tretiny Pardubice vyrovnali 1:1. Zápas tak dospel do samostatných nájazdov a autorom víťazneho najazdu bol slovenský legionár v službách Pražanov.

Praha v súboji s Pardubicami vybojovala dva body a udržala si tak v tretie miesto v tabuľke.

 "Iba dve tretiny sme plnily pokyny trenéra. V tretej časti sme nechali súperovi viac priestoru a on to využil. Po našej chybe pri rozohrávke sme nezablokovali tvrdú strelu od modrej čiary, čo viedlo k vyrovnaniu. Nájazdy su vždy lotéria, z ktorej sme vyťažili druhý bod." Povedal pre hokejbal.cz Tomáš Smutek, vedúci mužstva Kertu.

Počas najbližšieho víkendu ukončí FORD CREDIT Extraliga svoju základnú časť. Kert Park Praha čaká náročný koniec týždňa. Už v piatok na domácej pôde sa stretnú v repríze finále s obhajcom trofeje HBT Vlašim. V sobotu vycestujú do Ústi nad Labem a v nedelu zavŕšia dlhdobú časť na štadióne Pento Most. 

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4.2 (5 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 4 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.