Prvý gól na MS a hneď víťazný


By Michal Runák - Posted on 03 jún 2013

Lukáš Maděra strelil svoje prvé góly na majstrovstvách sveta.

Slováci si z Pakistanom poradili hladko 8:1, výhra sa však nerodila ľahko. Exotický súper má v kádri mnoho naturalizovaných Kanaďanov a najmä v prvej tretine boli nepríjemní.

"Zo začiatku to nebolo ľahké, najmä za nerozhodného stavu sa držali. Potom sme už myslím jednoznačne dominovali," povedal po zápase útočník Lukáš Maděra. 

Naši hráči nastúpili na zápas pätnásť hodín po prílete, najmä v úvodoch prvých dvoch tretín to bolo cítiť.

"Ja osobne som sa cítil dobre už na rozvičke, ale pri dlhších striedaniach bolo cítiť, že tá príprava na zápas nebola ideálna. A to som si dal pred zápasom prebehnúť nohy masérom Rišom Pobehom (úsmev). Ale skôr som mal väčší problém zvyknúť si na povrch. Mnohým sa šmýkalo, v tomto prípade je treba zvoliť správnu obuv," posťažoval si náš dvojgólový strelec.

Víťazný gól Slovenska strelil práve Maděra, keď spomedzi kruhov prestrelil gólmana. Bol to zároveň jeho prvý gól v najcennejšom drese na MS.

"Po výbornej práci Benyho s Dušanom Dankom sa loptička dostala ku mne, napriahol som a spadla dnu. Že to bude víťazný gól som nečakal, ale som samozrejme o to radšej," spokojne doložil útočník Nitry.

Lukáš však v zápase nepovedal posledné slovo, druhým gólom v 36. minúte definitívne pochoval Pakistan. Raodsť mu však skalila nepozornosť rozhodcov, ktorí mu v zápise napokon nepripísali ani jeden presný zásah. Spoluhráči však o jeho góloch dobre vedia.

 "Neviem čo ma za góly čaká, toto sa bude asi riešiť na konci šampionátu. Určite si však na mne moji spoluhráči zgustnú. Navyše sú v tom so mnou namočení aj Roman Bujdák s Maťom Haringom, ktorí taktiež strelili svoje prvé góly na MS." 

V druhom zápase na šampionáte nás čakajú Nemci, čo bude súper z inej kategórie.

"Nemci by pre nás nemali byť ťažkým súperom, netreba ich však podceniť. Mala by to byť povinná jazda," verí Maděra. 

Vaše hodnotenie: None Priemer: 3.7 (6 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
3 + 16 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.