Pruské nadelilo Žiaru tucet, Fumačov útok bol na neudržanie

By TOPhbl.sk - Posted on 27 november 2010

Dvanásťgólovú nádielku priniesol súboj Pruského so Žiarom nad Hronom.

Od prvého momentu bolo vidieť, kto je pánom na ihrisku a už v 5. sekunde sa Škultéty ocitol sám pred žiarskym brankárom, ale jeho strela skončila na tyčke. Takto skončila aj Suchánkova delovka v 2. min. V 4. min. už Gordík toľko šťastia nemal. Pecuchovu strelu síce vyrazil, ale rovno pred Fumača, ktorý otvoril strelecký koncert domácich. V 5. min. Suchánek naznačil strelu, prihral dobre postavenému Bakošovi, ale ten mieril opäť len do tyčky. V 8. min. po kombinácii oboch Budayovcov využil prečíslenie Bakoš, 2:0. Deviata minúta priniesla ďalší gól. Fumač bol nedovolene bránený, rozhodca Jančík poskytol domácim výhodu a Škultéty zužitkoval Fumačovu prihrávku spoza bránky na 3:0. O ďalších 20 sekúnd bolo už 4:0, keď po kombinácii celého útoku zvyšoval Kučera. I ďalšie minúty tejto tretiny sa odohrávali v obrannom pásme SPORT TRENDU.

Prvá minúta druhej tretiny pokračovala presilovou hrou domácich a po výmene loptičky medzi domácimi obrancami pálil Kyselica a bolo už 5:0. V 17. min. po ľavej strane ušiel Kučera a po jeho blafáku loptička už štvrtýkrát skončila na Gordikovej tyčke. V 19. min. pri presilovke 3 : 4 sa dostali do pekných šancí aj hostia, dokonca pri jednej zazvonila tyčka Moškovej brány. V 20. min., po ukážkovej kombinácii Škultétyho a Fumača, skončila loptička opäť na konštrukcii bránky. Aj 23. min. priniesla zmenu skóre, keď Kolman už po siedmich sekundách od modrej potrestal vylúčenie Mokroša, 6:0. V tejto minúte skórovali aj hostia, keď Považanec trestal Pavlačkovu stratu lopty na červenej, 6:1. Posledné dve minúty tejto tretiny hrali hostia presilovku o dvoch hráčov. V 29. min. síce Kotykova strela skončila na tyčke Moškovej bránky, ale pre Pluhára už nebol problém prekonať bezmocného Moška, 6:2. V pokračujúcej presilovke hostí ušiel žiarskej obrane Fumač, ale jeho strela skončila opäť na tyčke Gordikovej bránky. To čo sa Fumačovi nepodarilo v tejto akcii, využil v poslednej sekunde tejto tretiny pri spoločnom úniku so Škultétym a jeho nezištnej nahrávke, 7:2.

Tretia tretina začalo pokračujúcou presilovkou hostí a už v 20. sekunde vybojoval na červenej loptu Harár a po samostatnom úniku netrafil bránku. V 33. min. po šachovej rošáde Michal Buday zvýšil už na 8:2. Pohoda na domácich hokejkách sa prejavila aj v 34. min. kedy Pavlačka spoza vlastnej bránky vysunul Pecuchu na útočnej modrej a po jeho nahrávke Škultéty do prázdnej bránky upravil na 9:2. Súhra dvojice Škultéty – Fumač sa ukázala aj v 38. min. kedy Fumač medzi betóny brankára upravil na 10:2. V následnej minúte sa aj Chotár chcel zapísať do streleckej listiny, ale opäť trafil iba tyčku. Aj 41. min. ulahodila oku diváka a po osi Fumač – Škultéty Pecucha nekompromisne spomedzi kruhov zvýšil na 11:2. Posledná päťminútovka zápasu bola značne nervózna a dosť hráčov putovalo na trestnú lavicu. Jednu z týchto presiloviek v pomere 4 : 3 po krásnej prihrávke Ondreja Budaya využil Michal Buday a uzavrel skóre tohto zápasu na 12:2.

ŠK 98 Pruské 12:2(4:0,3:2,5:0) Sport Trend Žiar n/Hron
Góly: Fumač 3, Škultéty, M.Buday po 2, Pecucha, Kyselica, Kolman, Kučera, Pavlačka – Považanec, Pluhár

Rozhodovali: Jančík, Baláž.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (4 votes)